Sada je: 21 ruj 2019, 12:03.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Ovaj vikend sam imao jedn instalaciju Minta 13 (cinnamon, ali vrijedi i za MATE i ostale koji se vrte na Ubiquity installeru)

Problem:
Nakon odabira i ispunjavanja svih potrebnih podataka za vrijeme instalacije, te kada installer krene na prikaz slideshow-a Minotvih mogućnosti, a nakon prve promjene u slideshow-u installer se sruši ostavljajući vas sa samo busy-cursorom, ali neobavljena posla.
Kako mi je ovaj bug uzeo dosta vremena, ovim putem želim skratiti patnje svakome tko naleti na ovaj vrlo neugodan problem.
Dakako, riječ je o bug-u u installeru, ali ne znam što ga provocira. Uglavnom riješenje je slijedeće:

Rješenje:
Potrebno je prije početka instalacije s LiveDVD-a (ili USB-a) odinstalirati paket ubiquity-slideshow-mint
Kod: Označi sve
sudo apt-get remove ubiquity-slideshow-mint

Za vrijeme instalacije neće se prikazivati prozor s reklamiranjem Mintovih mogućnosti, ali biti će vidljiva traka s napretkom instalacije i što je najbitnije - instalacija će biti uredno dovršena!
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Imao sam isti problem, ali prilikom instalacije Lubuntu-a 12.04.

Imao sam 2 instalacije:
Prvi računar je bio stari Pentium III, imao sam isti problem.
Drugi računar, tj. laptop je bio Pentium 4 i instalacija se okončala bez problema.
To vjerovatno znači da bug ovisi o hardveru. (It probably triggers under specific hardware)

Riješenje je isto.

Za Lubuntu 12.04, paket se zove:

ubiquity-slideshow-lubuntu
Podijelio/la zahvalu: 6 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.