Sada je: 23 sij 2021, 19:28.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Poku[ao sam instalirati LinuxMint13 na ra;unalo *Athlonxp 2200+, GeForce5600 256Mb., 1,5Gb RAM ali jednostavno nejde... sve super radi pod LiveDvd ali instalacija jednostavno stane negdje na pola puta. Svaki put stane i javi ubquiti 3026 critical /root/.cache/dconf dconf will not work properly. Imam samo neko osnovno poznavanje rada na Linuxu ali ovaj problem ga daleko nadmasuje. Da li je mozda moja confa preslaba za to ili je rijec o necem sasvim drugom. Do sad sam koristio Zorin OS6 Lite ali on ima problema s flashom i codecsima pa sam mislio da bi ovo mozda bilo bolje. Zahvaljujem unaprijed na svakoj pomoci.
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
Moguće da ti je CD loše zapržen. Provjeri da li je skinuti iso ispravan i da li je dobro zapržen na CD.
http://wiki.open.hr/wiki/Nije_mogu%C4%87e_pokrenuti_LiveCD#Kako_provjeriti_da_li_je_CD_ispravno_snimljen.2C_ili_iso_ispravno_skinut_s_interneta.3F
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
greattu je napisao/la:Poku[ao sam instalirati LinuxMint13 na ra;unalo *Athlonxp 2200+, GeForce5600 256Mb., 1,5Gb RAM ali jednostavno nejde... sve super radi pod LiveDvd ali instalacija jednostavno stane negdje na pola puta. Svaki put stane i javi ubquiti 3026 critical /root/.cache/dconf dconf will not work properly. Imam samo neko osnovno poznavanje rada na Linuxu ali ovaj problem ga daleko nadmasuje. Da li je mozda moja confa preslaba za to ili je rijec o necem sasvim drugom. Do sad sam koristio Zorin OS6 Lite ali on ima problema s flashom i codecsima pa sam mislio da bi ovo mozda bilo bolje. Zahvaljujem unaprijed na svakoj pomoci.

mozda lose skinuto ili lose sprzen cd?

probaj ponovo skinuti i sprziti... po mogucnosti skini torrent, manja mogucnost da ti lose skine :)
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 71 puta
Skinut je torrent, MD5 je provjeren a i DVD je provjeren nakom przenja... ali probacu ponovo.
Probaj ako mozes s USB-a instalirati.
Meni je nekad tako islo a s DVD-a nije htjelo.
USB vjerojatno stabilnije radi. Nemam pojma.
I probaj vise puta bootati ako od prve ne ide. Neka se digne u Live pa odatle instaliraj. Ne direkt.
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Na ovoj staroj kanti u biosu ne postoji mogucnost bootanja s USBa a Mint se jedino i iz Live i moze instalirati, ne postoji opcija za direktan install.
Ak bas nikako ne bu islo mislim da dam sansu Sabayonu, ima dosta dobre recenzije. Ili cu se vratit na Zorin... al tamo mi je stvarno tlaka maltretirat se sa codexima i flashom... malo rade pa malo ne rade.
čemu zorin? ak već mora biti ubuntu remix onda mint.
Lutherus
Lutherus
nisam skužio po odgovorima i to, jesi li provjerio ispravnost CD-a, obično kad boot-aš liveCD/USB imaš opcije da instaliraš OS (uobičajeno i grafički), isprobaš OS i da provjeriš CD dali je ispravan pa možda tako da provjeriš, naravno ako već nisi

edit: btw, možda ima opcija boot-anja s USB-a, i to je među hard drive-ovima ako se ne varam, ne u boot order izborniku, uostalom vidi koji je bios pa probaj googlat
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Mint ne daje opciju direktne instalacije, već se samo live boota - to me malo nervira.
Čim na live CD-u/USB-u ugledaš početni ekran koji odbrojava sekunde do podizanja, stisni tipku space - neke tu distre imaju mogućnost izbora direktne instalacije.
Osim obavezne provjere md5, svakako prži na nižoj brzini da i tu izbjegneš greške.

Jednom sam imao slučaj da mi se Mint nije htio instalirat sa istog DVD-a kojeg sam pouzdano koristio masu puta na laptop na kojem je prethodno stajao mjesecima. Druge distre se instaliraju normalno, ali on neće pa neće! Probao opet nakon par tjedana i sve bilo ok... :facepalm

PS: koji Mint pokušavaš stavit? Xfce bi ti možda bio pametniji izbor nego Mate/KDE/Cinnamon
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.