[RIJEŠENO] Problemi s xfce-om nakon instalacije razorqt-a

Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Avatar
pero
Postovi: 123
Pridružen/a: 11 lis 2012, 21:48
Spol: M
OS: Mint 14 XFCE
Lokacija: Varaždin

[RIJEŠENO] Problemi s xfce-om nakon instalacije razorqt-a

Post Postao/la pero »

Dakle, moja znatiželja mi nije dala mira, pa sam instalirao razor-qt.. O njemu sve pozitivno, super brzo radi.. :)

Ali..

Kada sam se vratio na XFCE desktop, vidim da mi donji panel više nije proziran (a u postavkama više nema Alpha slidera kojim bi se to reguliralo), font je "poludio".. :pogled_dolje

Evo i screenshot kako to izgleda:
slika

Ima li netko ideju kako da popravim te stvari?
Avatar
shicy
Postovi: 8905
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Spol: M
OS: Slackware

Re: [XUbuntu] Problemi s xfce-om nakon instalacije razorqt-a

Post Postao/la shicy »

jedna od opcija je i da kreiraš novog usera sa

Kod: Označi sve

# adduser
i onda će on imat defaultne postavke...
Avatar
pero
Postovi: 123
Pridružen/a: 11 lis 2012, 21:48
Spol: M
OS: Mint 14 XFCE
Lokacija: Varaždin

Re: [XUbuntu] Problemi s xfce-om nakon instalacije razorqt-a

Post Postao/la pero »

Da, novi user ima defaultne postavke..

No, mogu li ja svoje postavke vratiti na defaultne?
Avatar
shicy
Postovi: 8905
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Spol: M
OS: Slackware

Re: [XUbuntu] Problemi s xfce-om nakon instalacije razorqt-a

Post Postao/la shicy »

mislim da bi morao, ako želiš baš defaultne postavke (ne tvoje prijašnje), obrisati neke xfce config fileove ;)
Avatar
pero
Postovi: 123
Pridružen/a: 11 lis 2012, 21:48
Spol: M
OS: Mint 14 XFCE
Lokacija: Varaždin

Re: [XUbuntu] Problemi s xfce-om nakon instalacije razorqt-a

Post Postao/la pero »

Pa, najradije bih vratio na prijašnje, naravno.. :)
Avatar
shicy
Postovi: 8905
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Spol: M
OS: Slackware

Re: [XUbuntu] Problemi s xfce-om nakon instalacije razorqt-a

Post Postao/la shicy »

liniju manjeg otpora guram koliko god mogu :D
možda da pokušaš ovo...obrišeš razor i sve njegove konfiguracijske fajlove...daklem, trebali bi ti ostat od xfcea samo...
onda, za potrebe razora, kreiraš novog korisnika za kojeg ćeš instalirat razor?
ne radi još ništa, nek se javi neko pametniji ;)
Avatar
iweb
Site Admin
Postovi: 4641
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Spol: M
OS: fedora 34

Re: [XUbuntu] Problemi s xfce-om nakon instalacije razorqt-a

Post Postao/la iweb »

Zbriši Xfce config fajlova pa će ti forceati default konfiguraciju.

(barem 4.8)
Avatar
shicy
Postovi: 8905
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Spol: M
OS: Slackware

Re: [XUbuntu] Problemi s xfce-om nakon instalacije razorqt-a

Post Postao/la shicy »

iweb je napisao/la:Zbriši Xfce config fajlova pa će ti forceati default konfiguraciju.

(barem 4.8)
ali čovik bi prijašnje postavke, ne defaultne ;)
Avatar
zole052
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Lokacija: Rijeka

Re: [XUbuntu] Problemi s xfce-om nakon instalacije razorqt-a

Post Postao/la zole052 »

Shicy je napisao/la:
iweb je napisao/la:Zbriši Xfce config fajlova pa će ti forceati default konfiguraciju.

(barem 4.8)
ali čovik bi prijašnje postavke, ne defaultne ;)
ja mislim nikako osim ako je back up napravio...

probaj maknuti "razaraca" sa ppa-purge ako si ga preko ppa repozitorija instalirao
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
pero
Postovi: 123
Pridružen/a: 11 lis 2012, 21:48
Spol: M
OS: Mint 14 XFCE
Lokacija: Varaždin

Re: [XUbuntu] Problemi s xfce-om nakon instalacije razorqt-a

Post Postao/la pero »

Da, preko ppa repozitorija sam ga instalirao..

Može li nešto detaljnije to s ppa-purge? :oops
Odgovori