Sada je: 13 lis 2019, 23:30.
Diskusije usko vezane uz SUSE i openSUSE distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pozdrav :)

išao sam na micati neke KDE komponente (nepomuk, anakondi, activities) kako bi napravio "KDE lite" :))

rezultat je bio potpuni slom KDE-a.

uspio sam deinstalirati sve KDE pakete i ponovno instalirati preko terminala.
obrisao sve config filove ih home.

međutim, ne radi mi više zvuk. nemam ikonu u trayu za volume ...

ima li tko ideju? :)
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
Najbolje ti je instalirati pattern. Phonon, phonon backend(e) i kmix imaš?
Listen, I gotta fight the lion. That's what that guy Scott's all about. I know. I've studied him already.
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 9 puta
Primio/la zahvalu: 92 puta
To je problem sa pulse audio sustavom. Iskreno, ja sam to riješio instalacijom svega što liči na pulse.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 158 puta
Primio/la zahvalu: 269 puta
Spol: Y
Možda da probaš alsu umjesto pulse audia ?
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Primio/la zahvalu: 38 puta
Alsa ti je API prema zvucnoj, i dalje ti Pulseaudio treba.
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Pa dobro. Ako nema ikone, znači da nema ni mixera. Ako nema mixera, velike su šanse da je uklonil i ostatak KDE zvučnog sustava. A instalacija toga povlači instalaciju ostalih low-level stvarčica ;)

A PA mu sigurno nije potreban, ali u dosta stvari olakšava život.
Listen, I gotta fight the lion. That's what that guy Scott's all about. I know. I've studied him already.
Moderator
Moderator
max360se je napisao/la:Alsa ti je API prema zvucnoj, i dalje ti Pulseaudio treba.

Nije istina. Možeš imati čisti alsa, i to recimo koristi gnome (bar je 2 koristio). pulse je razina iznad i nije nimalo nužno ga imati, ali je problem što kada ga instaliraš zezne alsa konfiguraciju i ja iskreno nisam nikada uspio vratiti sustav natrag.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 158 puta
Primio/la zahvalu: 269 puta
Spol: Y
Yep, ja sam na kernelu 3.2 ako se ne varam (možda je i 3.4 bio ali sumnjam) koristio čisto alsu, kadgod mi nije radio zvuk na LMDE-u samo sam resetirao i pokrenuo alsu, pulse nije radio.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Primio/la zahvalu: 38 puta
Jutro!

Hvala Šumski! Nisu bili instalirani backendi za phonon.
Sada radi sve.

ko zna kaj mi još se nije instalirao :)

No ima i jedna pozitivna stvar ... nakon reinstalacije KDE-a WLAN mi se spaja jako brzo, prije mu je trebalo pa par minuta nakon loigiranja i uvijek je bilo bar 3 neuspjela pokušaja.

Lp
Primio/la zahvalu: 0 puta
:thumbs
Najbolje ti je instalirati patterns-openSUSE-kde4, to bude vratilo sve pakete koji dolaze po defaultu.
Moderator
Moderator

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.