Diskusije usko vezane uz SUSE i openSUSE distribucije.
Odgovori

Re: Re: openSUSE 12.1

13 srp 2012, 15:37

glaskoncILLa je napisao/la:molim da me se ne trpa u starije, ja sam u cvijetu mladosti... :D

Mislio sam starije po stazu sa linuxom;-) naravno da si u cvijetu mladosti, ja se trenutno ne bi mjenjo da imam opet dvadeset, tridesete su zakon, za cetrdesete neznam...

Re: openSUSE 12.1

13 srp 2012, 15:40

sto se tice gnomea, tko god zeli vidjeti kako to zbilja radi, neka proba sa wheezyem, po svemu sto sam procitao na netu, sve druge implementacije su izgleda dosta problematicnije..

Re: Re: openSUSE 12.1

13 srp 2012, 15:46

glaskoncILLa je napisao/la:sto se tice gnomea, tko god zeli vidjeti kako to zbilja radi, neka proba sa wheezyem, po svemu sto sam procitao na netu, sve druge implementacije su izgleda dosta problematicnije..

Obecajem da cu te poslusati... ali nije stvar u problemima sa njime nego u samoj izvedbi gnometa... eventualno bi bilo korsno da das popis extenzija koje koristis da netko kome ne pase proba sa njima...

Re: openSUSE 12.1

13 srp 2012, 15:50

zapravo samo jednu, a to je za donji panel;

http://intgat.tigress.co.uk/rmy/extensions/index.html

plus gnome-tweak-tool

i trebalo mi je neko vrijeme da se navikenm, ali sad mi je zapravo prilicno dobar za kucnu upotrebu, samo trzam misem okolo i to sve leti.. :)

ok, za posao imam neke specificne potrebe, pa mi je malo zuljevit, ali prezivljavam..

Re: openSUSE 12.1

13 srp 2012, 16:25

mislim da bi trebali osnovati "Experienced club" rofl

Re: openSUSE 12.1

13 srp 2012, 17:34

glaskoncILLa je napisao/la:sto se tice gnomea, tko god zeli vidjeti kako to zbilja radi, neka proba sa wheezyem, po svemu sto sam procitao na netu, sve druge implementacije su izgleda dosta problematicnije..


Ja sam nedavno probao instalirati Wheezyja s DVD-a, i odustao sam nakon 5, 6 neuspjelih pokušaja. Svaki puta mi nije htio instalirati kernel, tj. javljao je da ne može instalirati busybox.. Baš sam bio iznenađen, jer nikad prije nisam imao problema s instalacijom Debiana.. :)

glaskoncILLa je napisao/la:samo trzam misem okolo i to sve leti.. :)


Upravo to.. :D

Re: openSUSE 12.1

14 srp 2012, 09:40

Fugu je napisao/la:Hvala, izvješće stiže za par dana.


Ukratko, povratak na OpenSuse nakon 3 mjeseca Chakre, mjesec Kubuntua i mjesec Fedore, te kraćeg pokušaja s Mageiom.

Uglavnom zadovoljan. Sklon sam toj distri iako ima više petljanja da ju se dovede u pogonsko stanje kakve su bile prethodne distre. Razlog je "starost" distre, pa treba dosta toga apdejtat, složit repozitorije i ostalo.
Većinu stvari sam poštelao/instalirao/prilagodio, te postigao poznati zec-look :mrgreen: (http://www.linuxzasve.com/forum/viewtopic.php?f=22&t=212&start=3980#p130714)
Defaultni KDE 4.7.xy je primjetljivo inferiorniji i bugovitiji od trenutno instaliranog 4.8.4.
Sleep, dva monitora i ostalo radi uredno. Primjetio sam da je temperatura grafičke veća no u prethodnim distrama za cca 5-6 stupnjeva. Sad je u leru 49-50, dok je do sada do tih vrijednosti dolazilo u full loadu, dok je na leru bilo oko 44 stupnja. Moral bi po backupu potražiti spremljene x11 konfiguracije jer u njima piše i verzija nvidija drivera da mogu ravnopravno uspoređivati. Malo me to kopka, ali apsolutno gledano, to su niske vrijednosti (na grafičkoj je procesorski hladnjak bez venta, prema njoj puše vent sa senzorom s bočne stranice) pa nema brige, vjerojatno verzija graf. drivera.

Spremio sam Clonezilla image, pa sad mogu čačkati da riješim jedan od dva do sad primjećena problema:

VlC. Od 10 startanja, 3-4 puta se sruši prije no što pokrene video. Vidiš da se pokrene prozor u nativnoj veličini pokrenutog videa i odmah nestane. Nema ga niti u listi procesa. Od druge ili treće proradi i dalje radi besprijekorno. Većinom puta od prve.
Nije zavisno o vrsti videa. Mislim da je greška u tome što sam prije VLC-a instalirao neke codece, a onda je došao on sa svojima, ne znam, nagađam. Reinstalirao sam ga, ali ništa se promijenilo nije jer nisam pobrisao mapu sa podešenjima jer ne znam gdje se nalazi. Tu molim pomoć u lociranju iste. :oops

Drugi je problem s jednom linijom apdejta kojoj nešto smeta, al to sam za sada gurnuo pod tepih jer nisam stigao pročitati s razumijevanjem što mi stroj zapravo poručuje u opisu problema :mrgreen:

Dakle, ja sretan i zadovoljan. (pogotovo kad riješim vlc)
Valjda nebude "Mujo u Kanadi" :mrgreen:

Re: openSUSE 12.1

14 srp 2012, 09:45

Iz kojeg repozitorija vučeš VLC?

Da li si napravio uskladio pakete iz svih repozitorija?
Kod:
zypper dup

Re: openSUSE 12.1

14 srp 2012, 10:15

stefan je napisao/la:Iz kojeg repozitorija vučeš VLC?

Da li si napravio uskladio pakete iz svih repozitorija?
Kod:
zypper dup



Mislim da sam uz dafaultne stavio:
Packman Repository
openSUSE BuildService - KDE:Extra
openSUSE BuildService - KDE:UpdatedApps,
a onda potražio onaj za 4.8.4, nešto "lejtest stable" :D , ne znam napamet, sad sam na poslu pa nemam pristup svom kompu.
Još sam zypperom micao neke stare i dodavao neke nove repozitorije te up-ao i dup-ao :mrgreen: .

Navečer moram malo pogledati repozitorije Yastom, jer nisam pregledao situaciju nakon što je zypper odradio svoje.
Ipak je tek treći dan i sve sam radio na brzinu.


PS. Sad sam malo progoglao opensuse repositories. Ne znam da li je to uzrok vlc problema, al mislim da sam ipak napravio malu zbrku sa repoima. Provjera slijedi kasnije.

Re: openSUSE 12.1

15 srp 2012, 17:17

Fugu je napisao/la:
Fugu je napisao/la:Hvala, izvješće stiže za par dana.

Drugi je problem s jednom linijom apdejta kojoj nešto smeta, al to sam za sada gurnuo pod tepih jer nisam stigao pročitati s razumijevanjem što mi stroj zapravo poručuje u opisu problema :mrgreen:

Ako je riječ o nekom plasma network manageru, slobodno preko yast updatea ideš i odabereš prvu opciju (mislim da se radi o par paketa vendor change) i radi bez problema.
Odgovori