Sada je: 13 svi 2024, 20:28.
Diskusije usko vezane uz SUSE i openSUSE distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

sumski je napisao/la:Otkud ti to?

http://distrowatch.com/

P.S. a možda i nije neko mjerilo.... :D
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
Nope. Nije nikakvo mjerilo.

Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
Slamd64
Slamd64
stefan je napisao/la:Drago mi je da tako misliš... I uz sve te pohvale (nisi jedini) popularnost openSUSE-a opada... szbunjen
Kako? Zašto? :udri


Naravno da opada. Mnoge ljude iritira ono što i mene, podvojenost nekih komandi. Plus dodavanje repoa, a openSuse sajt je katastrofalno uređen za početnika. Tu ni bog otac ne može da se snađe. Morali bi malo da porade na sitnicama. Mozda malo da se ugledaju na Kubuntu (sto se tice samog pristupa korisniku) . I nešto što me isto nerviralo, pre instalacije programa uvek nešto učitava, nešto proverava ... pa tek onda krene da skida instalacione pakete i da instalira. To zaista iritira i to do beskonačnosti (možda je to bilo samo kod mene tako podešeno, ali svaka verzija isto??? )
Ukratko openSuse deluje kao kad se na Ubuntu doda KDE pa imas sve podvojeno. Dakle ne deluje kao zaokružen sistem, vec kao da je na nešto dodato nešto drugo (lični stav). Ili da nameste taj Yast kako valja ili da lepo dignu ruke od njega.
gMajstor
gMajstor
gMajstor je napisao/la:
stefan je napisao/la:Drago mi je da tako misliš... I uz sve te pohvale (nisi jedini) popularnost openSUSE-a opada... szbunjen
Kako? Zašto? :udri


Naravno da opada. Mnoge ljude iritira ono što i mene, podvojenost nekih komandi. Plus dodavanje repoa, a openSuse sajt je katastrofalno uređen za početnika. Tu ni bog otac ne može da se snađe. Morali bi malo da porade na sitnicama. Mozda malo da se ugledaju na Kubuntu (sto se tice samog pristupa korisniku) . I nešto što me isto nerviralo, pre instalacije programa uvek nešto učitava, nešto proverava ... pa tek onda krene da skida instalacione pakete i da instalira. To zaista iritira i to do beskonačnosti (možda je to bilo samo kod mene tako podešeno, ali svaka verzija isto??? )
Ukratko openSuse deluje kao kad se na Ubuntu doda KDE pa imas sve podvojeno. Dakle ne deluje kao zaokružen sistem, vec kao da je na nešto dodato nešto drugo (lični stav). Ili da nameste taj Yast kako valja ili da lepo dignu ruke od njega.
sa nicim se ne slazem, osim sa web stranicom. mogli bi je malo sredit.
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
Ni ja. A stranica nije toliko loša.

Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
Slamd64
Slamd64
gMajstor je napisao/la:Naravno da opada. Mnoge ljude iritira ono što i mene, podvojenost nekih komandi.

Kojih komandi?
Plus dodavanje repoa,

Ne vidim da je problem dodati repo, možeš drito zypperom, napravit sam *.repo u /etc/zypp/repos.d/, ili preko yasta. Čak u yastu imaš već predložene repozitorije. Plus 1-click install (koji za razliku od apt-url-a na Kubuntuu, radi :bleh )
] a openSuse sajt je katastrofalno uređen za početnika. Tu ni bog otac ne može da se snađe.

Malo pretjerivanje, al da, mogle bi biti malo bolje.
Morali bi malo da porade na sitnicama. Mozda malo da se ugledaju na Kubuntu (sto se tice samog pristupa korisniku)

Tipa?
I nešto što me isto nerviralo, pre instalacije programa uvek nešto učitava, nešto proverava ... pa tek onda krene da skida instalacione pakete i da instalira. To zaista iritira i to do beskonačnosti (možda je to bilo samo kod mene tako podešeno, ali svaka verzija isto??? )

To je tak podešeno da se zypper automatski refresha (apt-get jezikom - updatea), to se da isključit sve skupa, ili za svaki pojedini repozitorij.

Ukratko openSuse deluje kao kad se na Ubuntu doda KDE pa imas sve podvojeno. Dakle ne deluje kao zaokružen sistem, vec kao da je na nešto dodato nešto drugo (lični stav). Ili da nameste taj Yast kako valja ili da lepo dignu ruke od njega.

Mislim da nema nema ni jedne druge distribucije da ima tolko usklađen KDE s ostatkom sustava.
A za Yast, pa ne kopaš po njemu svakih 5 minuta, 99% namjestiš nakon instalacije, a dalje po potrebi.
Rijetkost je danas da se kroz GUI daju podesit servisi po runlevelu ;)

Mislim da bi ga trebal probati bar na koji tjedan, pa onda prosuditi. Nisu ni meni baš sjele prijašnje verzije, al evo, sad mi je zakon. :)
Listen, I gotta fight the lion. That's what that guy Scott's all about. I know. I've studied him already.
Avatar
Moderator
Postovi: 1779
Moderator
Postovi: 1779
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 11:20
Podijelio/la zahvalu: 9 puta
Primio/la zahvalu: 92 puta
Spol: M
OS: openSUSE Factory KDE
sumski je napisao/la:Nisu ni meni baš sjele prijašnje verzije, al evo, sad mi je zakon. :)

Nisam ni skužio... "Mantis KDE" ?? :D
stavi openSUSE 12.2, ovo je zbunjujeće. Što da ja stavim Asparagus KDE? :facepalm
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
Mantis zvuči cool, da sam na 12.1, tak bi i pisalo :D
Listen, I gotta fight the lion. That's what that guy Scott's all about. I know. I've studied him already.
Avatar
Moderator
Postovi: 1779
Moderator
Postovi: 1779
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 11:20
Podijelio/la zahvalu: 9 puta
Primio/la zahvalu: 92 puta
Spol: M
OS: openSUSE Factory KDE

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.