Diskusije usko vezane uz Fedora i srodne distribucije (RHEL, CentOS...)
Odgovori

Re: Wireless uz ostalo

07 srp 2009, 21:20

xowl je napisao/la:a zasto sada kada sam tu na linuxu ne mogu u browser ukucati 192.168.1.1 pa otici u postavke routera?
?

Meni to radi, neznam zašto tebi ne. Probaj promjeniti browser

Re: Wireless uz ostalo

07 srp 2009, 21:45

zanimljivo sad sam opet probao i proslo je.... :D

Re: Wireless uz ostalo

07 srp 2009, 21:56

Za printer:
1.MORAŠ biti spojen na net
2. Spoji printer na komp i upali ga.
3. Kucaj:
Kod:
su -c 'hp-setup -i'

4. Prati upute na ekranu. Izaberi USB, pa nakon toga kad te pita izaberi da skine s neta firmware.
5. Program će odraditi svoje i učitati firmware.

Sad bi trebao raditi printer.
Ja sam to upravo uradio i meni radi.
Isti printer.HP P1005

Re: Wireless uz ostalo

07 srp 2009, 23:15

xowl je napisao/la:i..na dnu prve str ove teme napisao sam jos nesto sto ocito nitko nije vidio ili ste zanemarili...bilo je ovo...

/* Nadalje zanima me zasto sada kada imam zicano slozen net,,,zasto se jdnostavno deaktivira nakon kojih pola do sat vremena i onda jedino mogu dobit net natrag ako napravim reboot i zabrinjava me sporost...mnogo puta cek po dulje vrijeme,,, a zanimljivo mi je sto trosi manje resursa od windowsi a ne radi bolje ... : / */


Zašto restart? Probaj prvo samo kabel iskopčati pa ponovo ukopčati.

Molim te da ukucaš ono što sam te zamolio i javi nam koju točno wireless karticu imaš.

Re: Wireless uz ostalo

07 srp 2009, 23:25

Za Suko...

Tooo majstore ,,,, radi printer!!!

svaka cast.





za gospodina Valenta T.

30:00.0 Network controller: Broadcom Corporation BCM4311 802.11b/g WLAN (rev 02)
Subsystem: Hewlett-Packard Company BCM4311 802.11b/g Wireless LAN Controller
Kernel driver in use: b43-pci-bridge
Kernel modules: ssb

da li je to to?

Re: Wireless uz ostalo

08 srp 2009, 07:12

Ajde, baš mi je drago da printer radi. :-D

Što se tiče wirelessa, neki javljaju da uspjevaju natjerati b43 driver da proradi.Izgleda da je problem u Network Manageru.
Nisam za sad uspio saznati što točno treba uraditi, ali ako ćemo pokušati iskoristiti driver trebaš najprije dovršiti one upute od ranije.
Uz male promjene.

Najprije instaliraj fwcutter

Kod:
su -c 'yum install b43-fwcutter'



Onda skidamo firmware:

Kod:
wget http://mirror2.openwrt.org/sources/broadcom-wl-4.150.10.5.tar.bz2

Kod:
tar xjf broadcom-wl-4.150.10.5.tar.bz2

Kod:
cd broadcom-wl-4.150.10.5/driver

Kod:
su -c 'b43-fwcutter -w /lib/firmware wl_apsta_mimo.o'


Onda bi trebao rebootati komp i trebalo bi raditi.
Javi da li je sve prošlo kako treba.
Nakon ovoga bi ti Networ manager trebao vidjeti mreže, ali se neće moći na njih spojiti.
Pa ćemo probati poslije to rješiti.

Re: Wireless uz ostalo

08 srp 2009, 10:50

eh...sada pa sam zbunjen...

recimo,,,printam nesto i ostanem bez papira i tada vise nemogu natjerat printer da radi dalje kad stavim papir...

stalno javlja da loadam papir...a nemam kako...software-ski neznam a na printeru nema tipka za to...tako da sam ga sada isponova instalirao i sada radi.ali ima li rijesenje za tako nesto za ubuduce??

a sto se tice wirelessa...hm,..isto jako cudno..

na wireless imam slozenu lozinku...kada me trazi ja ju upisem i ne spoji se....
tada sam usao u postavke wireless (zicanim putem) i maknuo lozinku....

sada kad je maknuta... mogu se samo jednom spojiti,,i otvoriti jednu str i onda se disconecta...

i vise se nemogu spojiti...tek kada rebootam fedoru opet isto...jedno spajanje,jedna str i kraj....

:( :?

Re: Wireless uz ostalo

08 srp 2009, 11:26

Što se tiče printera, postoji GUI alat za čišćenje glave, nastavak nakon dodavanja papira, printanje test stranice ....
I taj fadi fino na Ubuntuu.
Ali, na Fedori su iz nekog razloga odlučili da program ne može raditi u qt3, već radi na qt4 u kojem su pisane aplikacije za KDE4, tako da taj lijepi program zaboravi u GNOME sučelju na Fedori.Bar dok to ne isprave.
Ali, imaš jedan zgodan trik pomoću kojeg natjeraš taj printer, kao i većinu printera bez tipki da nastave printanje.
Jednostavno kad ti nestane papira, stavi novi papir i otvori i zatvori poklopac od spremišta za toner.
Printer će nastaviti raditi.
A što se tiče wirelessa, malo se strpi, jer nisam još naišao na neko dobro rješenje kako osposobiti.Kad naiđem ti javim.

Re: Wireless uz ostalo

08 srp 2009, 15:06

Probaj ovo:
Trebalo bi raditi.
http://www.yousaytoo.com/jesterjive/configuring-broadcom-4311-bcm94311mcg-on-fedora-9-with-ndiswrapper/11326
Jedino što ćeš trebati negdje na netu naći XP drivere.

Re: Wireless uz ostalo

08 srp 2009, 18:04

na toj str dodem do djela

Code:
cd /directoryname

i neznam kak u to doci , u taj direktorij... (cekam daljnje upute)

(i da,,jedva sam dosao na root..nigdje ne pise tamo kako do toga... ja sam sada stavio
Kod:
su -   
i mislim da je to to, barem se nadam.)
Odgovori