Sada je: 19 ruj 2019, 00:50.
Diskusije usko vezane uz Fedora i srodne distribucije (RHEL, CentOS...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pozdrav dragi moji Linuxaši.
Evo napokon da se malo aktivnije uključim.

Nakon mojeg blagdanskog švrljanja po distrama na poslijetku sam se odlučio
skrasiti s Fedorom 16. Prvenstveno radi toga jer uvjek volim biti "on cutting edge".

Do sada nisam imao nekih pretjeranih iskustva s Gnome 3 Shellom pa tako je to
podrucje za mene nepoznanica.

Pošto sam naviknut da kad se jednom klikne na close (onaj mali x u desnom gornjem kutu,
koji vise i nije tako mali u gnome 3) da se aplikacija zatvori, ali ocigledno ovdje to nije slucaj.

Pa da prijedjem an stvar Instalirao sam tako skype i pokrenuo ga. na windowsima sam ga jedino
koristio jos davnih dana , i od tad uopce s njim iskustva nisam imao, i sad napokon kad mi zatrebao
instaliram ja njega na fedorici i prijavim se super, a posto je na windozama sam imao postavljano da
na zatvaranju ga minimizira na "notification area" mislim da se to zove, ovdje sam to nekako automatizirano
napravio, i naravno da se nije nista minimiziralo, nego reko mozda je jos uvjek otvoren i tako ja ponovno pokrenem
Skype, i vidim da se treba ponovno prijaviti, mislim si ja u sebi "mora da se ne minimizira" :facepalm , pa dobro reko
idem se ponovno prijaviti. Prijavim se ja i nakon par sekundi ucitavanja dodje mi poruka "Another Skype instance
may exist", i sjetim se da sam negdje nacuo da gnome 3 zapravo ne zatvara aplikacije nego radi tipa tablet , da ih samo
suspendira. E a posto nemogu nigdje naci "pokrenuti skype" tad sam odlucio da vas upitam "What the hell is going out here"

Hvala lijepo i nadam se da nisam bio previse nejasan :) kava
Zadnja izmjena: masteroman; 06 sij 2012, 20:01; ukupno mijenjano 1 put/a.
masteroman
masteroman
Živila naredba
Kod: Označi sve
killall skype
:mrgreen:
Arch Linux Install Script
Hash Checker
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my days but you man... you're special!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 266 puta
Primio/la zahvalu: 323 puta
Spol: M
hehe ma skontao sam, sad se malo glupo osjecam, ali posto sam novi u gnome 3 sucelju valjda cete mi oprostiti, nisam skuzio uopce da je donji desni ugao za takve stvari, za instance programa koje su pokrenute, za mountane diskove i takve stvari :D :D a jesam silly momak hahaha
masteroman
masteroman

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 1 gost.