Switch to full style
Audio, video, codeci...
Odgovori

Instalacija KODI programa

30 lip 2016, 01:03

Radim sve kako je navedeno prilikom instalacije:
sudo apt-get install software-properties-common
sudo add-apt-repository ppa:team-xbmc/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install kodi
I nakon toga u terminalu mi napiše:
E: Unable to locate package kodi

Gdje je sada problem? :nee

Re: Instalacija KODI programa

30 lip 2016, 01:10

Možda postoji mogućnost da sam zabrljao s jednim ranijim pokušajem instalacije KODI. Vidio sam ovu opasku na tutorialu: " If you have installed Ubuntu Kodi, please remove the packages "kodi kodi-bin kodi-data" before trying to install team-xbmc PPA packages. ".

Kako da napišem zapovijed za uklanjanje u terminalu?

Re: Instalacija KODI programa

30 lip 2016, 01:57

Pokušam obrisati u terminalu:
sudo add-apt-repository remove ppa:team-xbmc/ppa

i samo mi izbaci:
Error: need a single repository as argument

Mislim da nije važno brisanje, vidio sam u komentarima da i drugi imaju problema prilikom instalacije.

Kodi podešavanje i addons_i ?

02 srp 2016, 22:36

Pozz svima, Jeli neko zna kako se štima "kodi player" i kako se ubacuju addons_i, htio bi da gledam Hrvatske i Srbske Tv kanale i da gledam neke filmove na kojima paše prevod od "Podnatpisi i titlovi.com", ako postoji tema na forumu ili neko već ima iskustvo dali bi mi mogao pokazat kako se štima Kodi, Čito sam neke komentare na forumima uglavnom su to piratski addons_i, neko vrijeme rade i onda su mrtvi, ako ništa barem da napravim filmove da gledam, stvarno mi je dosadilo da se borim sa spam iskočnim prozorima na Filmoviziji ??

Re: Instalacija KODI programa

03 srp 2016, 00:49

Jeremija je napisao/la:Možda postoji mogućnost da sam zabrljao s jednim ranijim pokušajem instalacije KODI. Vidio sam ovu opasku na tutorialu: " If you have installed Ubuntu Kodi, please remove the packages "kodi kodi-bin kodi-data" before trying to install team-xbmc PPA packages. ".

Kako da napišem zapovijed za uklanjanje u terminalu?


Kod:
sudo apt-get remove kodi kodi-bin kodi-data
ili
Kod:
sudo apt-get purge kodi kodi-bin kodi-data


Purge briše i konfiguracijske fileove. Koristi Synaptic pa ćeš jednostavnije brisati ako nisi upoznat puno sa terminalom.

Re: Instalacija KODI programa

03 srp 2016, 00:55

Jeremija je napisao/la:Pokušam obrisati u terminalu:
sudo add-apt-repository remove

i samo mi izbaci:
Error: need a single repository as argument

Mislim da nije važno brisanje, vidio sam u komentarima da i drugi imaju problema prilikom instalacije.


PPA repositoryje se najbolje purgea kompletno i reverta na default pa probaš opet.

Kod:
sudo apt-get install ppa-purge


Kod:
sudo ppa-purge ppa:team-xbmc/ppa


Poslije iz Software Centera odi u Edit-Software Sources i pobriši deaktivirani repository, ali nije to apsolutno potrebno, deaktiviran je ovim ga samo brišeš sa liste poznatih repositoryja.

Re: Kodi Entertainment Center (bivši XBMC)

04 srp 2016, 08:21

O hvala, kada sam očistio kako si napisao instalacija je napravljena bez problema :)

Re: Kodi Entertainment Center (bivši XBMC)

11 srp 2017, 17:42

Nakon nadogradnje na Debian 9 Stretch stiže i nova verzija Kodi. To je sad Kodi 17.1, odnosno

Debian package version: 2:17.1+dfsg1-3

Kad sam ga prvi put pokrenuo, bio je to uzaludan pokušaj. Srećom, tu je crashlog, koji na dnu navodi:

ERROR: SQL: [Addons27.db] SQL error or missing database

Rješenje je jednostavno, a spominju ga i na Kodi forumu: trebalo je samo izbrisati Addons27.db (može kroz terminal, ili grafički, mišom: Home folder, Show hidden files, otvori .kodi, otvori userdata, otvori Database, označi Addons27.db i Move to Trash) i pokrenuti restart.

Nakon toga Kodi je odmah proradio, jedino što sam namjestio Confluence Skin, umjesto njihove nove zadane... i sve je u redu. Usput, vidio sam da se Addons27.db opet vratio na svoje mjesto, ali ništa ne smeta.

Re: Kodi Entertainment Center (bivši XBMC)

25 ožu 2018, 20:33

Nnadam se da nije ništa nelegalno, jer ću samo staviti poveznice na Youtube. Ako imate problema sa bufferingom pogledajte video



Također se može dodati novi repozitorij kako je objašnjeno

Odgovori