Sada je: 06 pro 2019, 22:14.
Audio, video, codeci...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Imam region 1 DVD film. Znam da mi je na Ubuntu radio kada sam instalirao sve potrebne codece. Na Archu sam instalirao libdvdread libdvdcss libdvdnav pakete, ali mi i dalje Totem i VLC ne žele pokrenuti film.
Totem izbacuje sljedeće:
Totem cannot play this type of media (DVD) because it does not have the appropriate plugins to be able to read from the disc.
Please install the necessary plugins and restart Totem to be able to play this media.

VLC ovo:
Playback failure:
VLC cannot set the DVD's title. It possibly cannot decrypt the entire disc.

Jel zna netko, koji bi to dodatni plugin tj. codec paket bio potreban za pokretanje region 1 DVD-a?

Prokleta MPAA da bila i njihovo cijepanje svijeta na regije. sbatine

edit:
Riješio sam problem,
dodao sam, bolje reči, nasumično nadrobio gstreamer pluginove: gstreamer0.10-base-0.10.23-1 gstreamer0.10-bad-0.10.12-1gstreamer0.10-ugly-plugins-0.10.11-2 , sve radi. :thumbs
Zadnja izmjena: pingu; 21 kol 2009, 21:16; ukupno mijenjano 1 put/a.
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Ovo ti je lista Medibuntu repoa pa vidi da li bi koji od tih paketa eventualno još bio za DVD.
http://packages.medibuntu.org/jaunty/index.html
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
Suko je napisao/la:Ovo ti je lista Medibuntu repoa pa vidi da li bi koji od tih paketa eventualno još bio za DVD.
http://packages.medibuntu.org/jaunty/index.html

Hvala na pomoći, ali sam se snašao. Instalirao mi je arch neki gstream u kompletu sa Gnometom (valjda sound support), ali nisam obraćao pozornost da trebam istalirati dodatne gstream pakete. Mislio sam da gstreamer0.10 vrijedi općenito za sve, a ne da moram skidati good,bad and ugly gstream. :D Mislim da sam prije pročitao da se ne smiju miješati, neznam više, bilo je davno, valjda se izmjenilo.
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.