Pozdrav,
koristim Philips SPC210NC/00 kamreicu i Ubuntu je jednostavno lijepo prepozna, ali ju ne mogu koristiti ni sa Skypom ni sa Google Chatom u GMailu. Već sam dosadan sam sebi s tom kamreom ali me interesira kako da to popravim
Hvala unaprijed
Zadnja izmjena: andrei, dana/u 28 kol 2010, 08:27, ukupno mijenjano 1 put.
Kako znas da ti je prepoznao ako neradi skype? Sta ti u Cheeseu radi? Daj ispis lsusb da vidimo o kojoj kameri se tocno radi a prema tome sto ti izbaci lsusb mozes i to malo proguglati...
I evo jadna stvar na srecu... probaj pokrenuti skype iz terminala sa:
zole052 je napisao/la:Kako znas da ti je prepoznao ako neradi skype? Sta ti u Cheeseu radi? Daj ispis lsusb da vidimo o kojoj kameri se tocno radi a prema tome sto ti izbaci lsusb mozes i to malo proguglati...
I evo jadna stvar na srecu... probaj pokrenuti skype iz terminala sa:
snimi i nazovi ga recimo 'skype.sh' pa desni klik na taj file pa properties pa permissions pa oznaci allow executing file as program i onda u svom meniju nedaj da ti pokrece skype nego da ti pokrene tu skriptu koju si napravio tako da normalno pokreces skype iz menija.
E sada za gmail neznam meni radi iako trebam pokrenuti skype na isti nacin ko i ti.
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Web camera sa Ugrađenim microfonom WiewMate Pro 1.3M Webcam W5202-72000
Imao sam isti problem sa videom preko Skypa i rješio sam ga koristeći gornju naredbu
LD_PRELOAD=/usr/lib/libv4l/v4l1compat.so skype i izradio po uputama ovu skriptu.
Jedino nisam uspio skriptu ubacit u onaj meni Apliccation- Internet-Skype da mi zamjeni postojeću već sam je spremio na desktop i pokrenem je sa klikom na nju i zatim na prozorćiću klikom na RUN.
Može li detalnjije pojašnjenje kako da je ubacim u onaj meni?
I zna li netko da li za moju kameru postoji gspca driver za Google talk jer mi na istom radi zvuk ali ne i video?
Evo sam to napravio a umjesto upisivanje komande za putanju sam kliknuo na BROWSE i tamo je odabrao na mjestu gdje se nalazi.Odmah isprobao i proradilo. Hvala najlijepša na brzom odgovoru i pravim uputama !
mijalic je napisao/la:Evo sam to napravio a umjesto upisivanje komande za putanju sam kliknuo na BROWSE i tamo je odabrao na mjestu gdje se nalazi.Odmah isprobao i proradilo. Hvala najlijepša na brzom odgovoru i pravim uputama !
Upisao putanju ili klikom na browse svejedno... Drago mi je da su upute bile jasne