Audio, video, codeci...
Odgovori

Re: HD filmovi na telki, cukanje

08 sij 2012, 01:27

max360se je napisao/la:To je dobro.
Da li ti steka kad gledas na laptopu?

Inace lid??? Sto je to??? :)

Na Win odaberi da ti je TV extened screen i tamo odvuci player i povecaj na FS.


mozda i steka, ali je manji ekran (15.4) pa se mozda i manje primjeti, kad gledam u vlc (nema veze je li hd ili nije) dogada se da ko neka crta ide od dole prema gore, ko mrvicu pomaknuta slika... i tak ode dole-gore, i onda je neko vrijeme nema...

lid je poklopac laptopa...

na windowsima i je tako napravljeno, ali kada pokopim poklopac, slika se prebaci u lijevi gornji kut... nisam probala jedino da to bude glavni monitor..

Suko je napisao/la:Probaj staviti da se zrcali ekran. (mirror screen)
Ako imas tu opciju. Mozda ce bolje raditi.
Ili ako imas opciju probaj iskljuciti ekran od lapa dok si na tv-u.
Ili film gledaj iz konzole preko mplayera.
To bi bile neke opcije da se (teoretski) graficka manje pati pa bi i film mozda gladje isao.


probala sam i mirror screen, uglavnom da su isti ekrani, tako je i podeseno i steka... mplayer full steka ako se gleda full hd film, i slika bude cak ponekad i zrnasta, u vlcu tog problema nema...

kak da stavim da se ovaj automatski iskljuci kad stavim hdmi kabl? ili da onda samo izaberem da je telka default? bas cu probat, mislim da je to jedina opcija koju nisam probala...

iForce je napisao/la:U Windows pod power opcijama imaš što se dogodi kada zatvoriš lid.. Staviš na ništa i onda kada ga poklopiš video normalno nastavi na tv. Tako je meni radilo.


nastavi i meni raditi, ali se film prebaci u gornji lijevi kut... gledam u GOM playeru u winu...

drone je napisao/la:Kad gledam HD, obavezno moram isključiti desktop efekte (compositing), nema veze o kojem se DE-u radilo, onda sve radi dobro i nema onog tearinga koji uvijek bude ako se efekti ostave. U KDE-u se to može pridružiti pojedinoj aplikaciji, pa recimo podesiš da kad pokreneš VLC efekti se automatski isključe, a kad zatvoriš VLC, vrate se.


e to bi isto moglo biti... probat cu...

hvala na savjetima, ici cu uskoro pogledati neki film pa cu javiti situaciju...

nije mi toliko bitno da proradi na win, bitno mi je da na linuxu funkcionira ;)

Re: HD filmovi na telki, cukanje

08 sij 2012, 01:37

Nemoj mi reci da koristis GOM za HD. Instaliraj VLC i probaj s njim. Gom ima problema sa hd-om. Pogotovo sa vecim fileovima.

Druga stvar
TV ti je pretpostavljam FullHD (1080p ili i), a laptop ti ima samo HD rezoluciju, pa ti zato manje steka. Probaj namjestit da ti je plazma primarni monitor, a monitor od laptopa iskljuci.

Re: HD filmovi na telki, cukanje

08 sij 2012, 02:11

sto se tice na winu, nije bitno je li hd ili nije, svejedno pobjegne u cosak :D a pozadina je po sredini telke, nije razvucena skroz... jedino kada stavim da je rezolucija ista kao i na lapu...

budem bas zapisala sto se sve dogada sa kojim postavkama, pa cemo biti pametniji ;)

Re: HD filmovi na telki, cukanje

08 sij 2012, 02:40

sad sam malo procackala sa time da mi je telka default, i sad ko za prokleto ne vidim razliku :D hahaha
cini mi se da ni onako ne cuka...

joj ne znam, mozda je to sve u mojoj glavi :D lol

budem se jos poigrala sa postavkama pa cu vidjet ima li razlike....

Re: HD filmovi na telki, cukanje

08 sij 2012, 03:02

Hehe, bilo bi dobro da pitas nekog drugog ako je sve ok. Nakon nekog vremena ti se sve cini da steka. Znam jer sam ja nedavnom imao problema sa HTPCem.

Re: HD filmovi na telki, cukanje

08 sij 2012, 04:36

ja kak stalno gledam, nisam ni primjecivala (velim, nije tak ocito, ali kad se zabuljis skuzi se), nego decko baci pogled i stalno govori da to ne ide kak bi trebalo...
evo, sad sam pogledala film (dragi je vec spavao pa nije mogao dati svoje skromno misljenje) i cini mi se da se sad film tekao glatko... prebacila sam da telka default i na njemu stavila najvecu rezoluciju... kada je mirror screen onda je ista rezolucija i na lapu i na telku...

Re: HD filmovi na telki, cukanje

23 svi 2012, 20:16

Meni hd rezolucija mkv format radi super glatko na lapu ali jos nisam probao na telki... Konfa je u potpisu

Re: HD filmovi na telki, cukanje

23 svi 2012, 21:05

Captain Hook je napisao/la:ali jos nisam probao na telki... Konfa je u potpisu


l o l, a kao postoji mogućnost da šteka na tome? :mrgreen:

Re: HD filmovi na telki, cukanje

23 svi 2012, 21:16

Uvijek postoji s obzirom da je ati grafa... Mislim da je nvidia bolja za linux ili se varam?

Re: HD filmovi na telki, cukanje

23 svi 2012, 21:19

Captain Hook je napisao/la:Uvijek postoji s obzirom da je ati grafa... Mislim da je nvidia bolja za linux ili se varam?

O ovome smo par puta raspravljali u udruzi SOK, a isto tako i ovde na forumu. Iz mog iskustva mogu reć da ATI radi dobro na ubuntuu i ubuntoidnim sustavima, dok na većini ostalih stvara probleme.. kod ostalih nvidia je zakon. ;)
Odgovori