Switch to full style
Diskusije o raznim Linux distribucijama.

Pravila foruma

U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojoj distribuciji je riječ. Primjer: [Slackware]
Odgovori

Re: [Slackware] Fan club

13 ožu 2013, 21:40

pa udri dual-boot :P

Re: [Slackware] Fan club

13 ožu 2013, 21:50

Vidjeti cemo, ne iskljucujem tu opciju :D

Re: [Slackware] Fan club

11 tra 2013, 11:38

Vratih se Slacku nakon izleta (veoma prijatnog) sa Manjarom.
Elem; Slackware 14.0, XFCE radno okruženje, standardne aplikacije + par nekih za video re-enkodovanje, ništa specijalno, još istražujem, inače je na ruga_se dual bootu ( :oops još uvek ;) ).

Re: [Slackware] Fan club

20 tra 2013, 10:47

korisna stvar svim current-ovcima:
Slackware Changelog

Re: [Slackware] Fan club

31 svi 2013, 10:49

Shicy je napisao/la:ne znam, meni se čini da Slackware ima najbolji omjer stabilnosti i novog softvera...svi bitniji programi su na najnovijim verzijama, a sam sustav nevjerojatno stabilan ;)

Meni ovo zvuči jako privlačno. Slackware je jedna od dvije legendarne distre koje nisam nikad ni isprobao (druga je Gentoo). Od Slackwarea me odbija nedostatak dependency managementa. Razlog zašto nisam isprobao ni Slackware ni Gentoo je LFS jer tu imamo i bildanje iz sourcea i nedostatak package managera (po defaultu). Bildanje mi nije problem, ali praćenje depsa je bila prilična tlaka.

Zanima me postoji li neki popularan i dobar alat za tu namjenu, odnosno kako vi pratite depse? Koristite li Slackware po defaultu i "odgovorni ste za svoj sustav" ili instalirate nešto za praćenje ovisnosti? Je li upotreba nekog dependency managera preporučljiva ili postoje kvake?

Re: [Slackware] Fan club

31 svi 2013, 12:03

osobno, većinu softvera instaliram sa Slackbuilds.org, a veće pakete skidam od alienboba i direktno instaliram ;)
tipa vlc koji ima 20+ dependencyja i ručno bi se čovik satra, ali skineš od alienboba gotov paket i miran si ;)
postoji i alat za praćenje dependencyja kojeg koristi Salix, a to je slapt-get i gslapt. to je ok, ali ne mora nužno sve savršeno radit. također, postoji i sbopkg koji savršeno radi sa slackbuilds.org ;)

alienbob
SBo
Slackware Srbija "prva pomoć" za Slackere iz regije :)
alienbob - blog
rworkmanov repozitorij

Re: [Slackware] Fan club

15 lip 2013, 21:21

Naisao sam na ovo, mislim da je dobro za pocetak moje Slackware avanture :D



Re: [Slackware] Fan club

16 lip 2013, 00:40

ma instalacija ti je luk i voda...

Re: [Slackware] Fan club

16 lip 2013, 01:14

Shicy je napisao/la:ma instalacija ti je luk i voda...

Ovo sam pogledao, cisto informativno.

Re: [Slackware] Fan club

16 lip 2013, 01:16

nemaj straha. odrediš si "expert" instalaciju (ista kao i "menu" :D ) i vozi...nema straha ;)
u jednom od gornjih postova imaš par linkova koji će ti olakšati život u početku i to ti je to ;)
Odgovori