Sada je: 15 svi 2024, 05:13.
Razne diskusije nevezane za Linux.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Meni je Koko u Parizu i dalje jedna od najdražih i najboljih knjiga koje sam pročitala :D :ljubav
Nedavno sam si kupila primjerak u antikvarijatu :D i pročitala ju opet. Kušanovi romani su stvarno super, ali ekranizacije su sve odreda bile katastrofa.
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Koko u parizu je super! Mislim da je to bila prva knjiga sa twistom na kraju koju sam pročitao, a koji nisam nikako očekivao! Pravi triler!
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Najlakše je čitati po noći, bez obveza i bilo kakvih smetala (glazba, televizor, prometna buka) i s punom koncentracijom. Nikad mi nije bilo jasno kako netko može čitati ujutro u tramvaju uz glazbu. Izbjegavaj čitati knjige u pdf-u. Ili epub na nekom ekranu normalne veličine (tablet 10'') ili papirnato izdanje, ostalo je manje-više mučenje.

Prijedlog: Asimovljeva Fondacija
Ken Thompson je napisao/la:One of my most productive days was throwing away 1000 lines of code.



Pikacode - Arch configs
Pikacode - dwm config
Avatar
Postovi: 2254
Postovi: 2254
Pridružen/a: 11 svi 2009, 16:26
Lokacija: /dev/pts/0
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 94 puta
Spol: M
OS: Arch Linux x86-64 subtle
slika

Ima li kakvih novosti? Gogy, jesi li počeo čitati, kako ti ide? :D
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Jednostavno, otvoriš knjigu i čitaš.

Nisam čitao dugo ali najbolje knjige su mi bile, a mogu preporučiti:
Grof monte kristo, definitivno prvo mjesto.
Zatim sve od Sidney Sheldon, volim takve krimi knjige i svaka je dobra.
Dan Brown mi se jako sviđao zbog svoje kontoraverzne tematike u povijesti uvedene u krimi priče.
Karl May, ne znam kako se zove knjiga na našem jeziku, ja sam čitao yugo izdanje "sablast sipražja" predobra mi je bila.
Grička vještica, izvanredno štivo dramatike, krimija,ljubiča, i hrvatske povijesti (načina života nekadašnjih puka i plemiča) pomješano u odličnu priču.
Postovi: 24
Postovi: 24
Pridružen/a: 07 stu 2013, 23:13
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: H
OS: GFS, BT5, W7
Charles Bukowski
Jose Saramago

od njih baš sve preporučujem, odlični su mi...
Software is like sex... it's better when it's free :D (Linus Torvalds quote)
:snoozer:
Avatar
Postovi: 773
Postovi: 773
Pridružen/a: 12 vel 2009, 12:12
Lokacija: Lošinj - Ljubljana...
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: ovisi o danu u tjednu...
ziko je napisao/la:Charles Bukowski
Jose Saramago

od njih baš sve preporučujem, odlični su mi...


Pridružujem se tom klubu.Malo mi je neobičan naslov i problematika ali O.K. ... Mislim,kako ne znaš kako se čita knjiga? :sokiran :zabrinut :hmm
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2209
Postovi: 2209
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 96 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
dupin je napisao/la:.. Mislim,kako ne znaš kako se čita knjiga? :sokiran :zabrinut :hmm


Nije mislio doslovno da "ne zna" kako se čita knjiga; radi se o tome da nema naviku čitati i ima poteškoća s koncentracijom pa je tražio savjete kako da to promijeni. Mislim da je toliko jasno iz postova na prethodnim stranicama.
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Abzeenth je napisao/la:
dupin je napisao/la:.. Mislim,kako ne znaš kako se čita knjiga? :sokiran :zabrinut :hmm


Nije mislio doslovno da "ne zna" kako se čita knjiga; radi se o tome da nema naviku čitati i ima poteškoća s koncentracijom pa je tražio savjete kako da to promijeni. Mislim da je toliko jasno iz postova na prethodnim stranicama.


To i je osnovni problem,samo je nedovoljno istaknut.Nema naviku čitati!Kako te to netko može naučiti?Ako se sve osim stručne literature smatra gubitkom vremena.onda je doista izazov privoliti takvog čovjeka da čita nešto drugo osim stručnih knjiga.Kalkukacija o potrbnom vremenu je smješna. Ako uživaš u čitanj sat staje,zar ne?Preporučeno je već toliko dobrih knjiga za star da nemam što dodati.Možda E.A.Poe kao preteča krimića. ;)
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2209
Postovi: 2209
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 96 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
Abzeenth je napisao/la:Ima li kakvih novosti? Gogy, jesi li počeo čitati, kako ti ide? :D


Uspio sam par knjigica pročitati, koliko mi slobodno vrijeme dopušta

Mali Princ => sviđa mi se poanta priče iako moram priznati da sam očekivao da će biti zanimljivje s obzirom na to koliko je hvaljena :)
The Railway Children, Edith Nesbit => ovu sam na engleskom čitao, neka skraćena verzija sa malo stranica, slučajno našao među sestrinim knjigama iz škole i mogu reći da mi se svidjela.
Legenda o poduzetništvu, Michael E. Gerber => Ovo me oduševilo, baš nisam mogo prestati čitati
Bogati otac, siromašni otac, Robert Kyosaki => Zanimljivo, fino se nadovezalo na gornju knjigu ali nije dobra kao ta iznad.
Bermudski trokut, Jörgen Troy Swanson => Brdo informacija, neki djelovi zanimljivi

Sutra krećem sa Životinjskom farmom :)

BTW, da se zahvalim još jednom svima na savjetima i knjigama koje ste preporučili. Sigurno ću ih sve probati pročitati, čisto da vidim kakve knjige su mi uopće zanimljive. Ove što sam dosad čitao (osim Malog princa) sam dobio preporuke van foruma ali nakon toga idem po redu :)
Avatar
Postovi: 683
Postovi: 683
Pridružen/a: 14 vel 2008, 22:42
Lokacija: Pula
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: Mint (cinnamon)

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.