Sada je: 17 stu 2019, 05:49.
Razne diskusije nevezane za Linux.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Dakle, ima li tko da obitava na ovom našem plemenitom forumu, a da je u posjedu 3D printera i voljan je isprintati "Desktop Cradle" s mjestom za micro USB konektor za mobitelčić? :predaja Razlog ovoga koraka je to što ne mogu naći nešto kompatibilno na ebay-u. Naravno, hvala svim koji nađu za shodno nešto pametno odgovoriti! Ave!
Zadnja izmjena: Jehonan; 16 ožu 2014, 22:55; ukupno mijenjano 1 put/a.
Jehonan
Jehonan
Možda sam u krivu, ali mislim da nitko osobno doma nema 3D printer.
Probaj pronać nekog tko radi na nekom faksu ili u nekoj firmi gdje imaju takav printer pa ti možda to mogu napravit.
Podijelio/la zahvalu: 6 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
Spol: M
A iskreno, pojma neznam. Znam da ljudi danas svašta imaju, samo je pitanje volje i tome slično. Vidjeti ću još. Uglavnom, hvala na ideji...
Jehonan
Jehonan
Koliko znam, nitko ovdje nema 3D printer. Valent je jedno vrijeme imao neki posudjeni u LabOS-u, ali to je bilo davno.
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
A ništa. Bit će onda red ili napraviti ili "priskrbiti" jednoga :-D . Ako ništa, a ono radi učenja i exsperimentiranja. Sada bar imam razlog :) .
Jehonan
Jehonan
pa, mislim da osobno nema nikoga ali ima po tim labosima i slično, možda bi ti ekipa tamo bila voljna pripomoći sa time.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 158 puta
Primio/la zahvalu: 270 puta
Spol: Y
Ma evo našao sam ovo na ebayu slika. Nije nešto super duper (u biti u svim tim dock alternativama je najveća zamjerka što nema "kolijevke" za tijelo mobitela, koja onda navodi konektor na konektor i "drži" mobitel, a ovako uvijek postoji opasnost kidanja konektora unutar mobitela) no možda bi se dalo iskemijati nešto, a da ovo posluži kao osnova.
Jehonan
Jehonan
Ah da, apropo labosa, moram vidjeti kod kolega ima li što kod nas na ETF-u slično. No opet, mogla bi biti skuplja pita nego tepsija, ako idem tim smjerom :-) .
Jehonan
Jehonan
Univerzalni dockovi koje možeš kupiti ti nemaju utor za tijelo mobitela iz očitog razloga što na njih može ići više modela mobitela ;)
Možda lakši način izrade docka je da nađeš tokara koji ti u bloku aluminija istokari utor za mobitel i utor za naponski kabel

Primjera po netu kako napraviti DIY dock koliko hoćeš:

https://www.google.hr/search?q=diy+home ... l&tbm=isch

https://www.google.hr/search?q=diy+home ... l&tbm=isch
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T440p
Intel Core i5-4300M
Intel HD Graphics 4600
16GB DDR3L
1xSanDisk X400 512 GB & 1x240GB Intel 2500 Pro
15.6" FHD IPS anti-glare
6 & 9 cell Li-Ion battery
Slika: dio kolekcije

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 573 puta
Primio/la zahvalu: 751 puta
Pa da, skoro i ja skonto to su utorom :bleh ! A inače, ova priča s tokarima ti je vrlo, vrlo, vrlo upitna. Inače, ovdje gdje moje tjelesne stanice trenutno obitavaju ti je, najblaže rečeno, vrlo diskutabilno, mogu li to meštri napraviti. Imam jako loše iskustvo s tim. Odmah ti je sve jasno kada dođeš kod "majstora", a prvo njegovo pitanje je što će Vam to i za čega je to, i onda na tvoje čuđenje počne odgovarati od pravljenja toga što ti želiš jel to "kinezi" imaju za 20$ :lulz . Ali ono, majko moja pface ! Eto. Inače, u pravu si :thmb-up ! To bi se moglo jako lijepo izvesti ili s nekim CNC-om ili s nekim 3D printerom. Ova potonja opcija je poželjnija jer se može relativno lako izvesti stvari koje bi sa "starijom" CNC tehnologijom bile relativno teško ili nikako izvedive. No, bla, bla, bla. Uglavnom, slažemo se. I da, nemoj zamjeriti na uvodu, šalim se ;) .
Jehonan
Jehonan

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.