Switch to full style
Razne diskusije nevezane za Linux.
Odgovori

[Riješeno] Izrada docka za punjenje mobitela 3D printerom...

16 ožu 2014, 17:08

Dakle, ima li tko da obitava na ovom našem plemenitom forumu, a da je u posjedu 3D printera i voljan je isprintati "Desktop Cradle" s mjestom za micro USB konektor za mobitelčić? :predaja Razlog ovoga koraka je to što ne mogu naći nešto kompatibilno na ebay-u. Naravno, hvala svim koji nađu za shodno nešto pametno odgovoriti! Ave!
Zadnja izmjena: Jehonan; 16 ožu 2014, 22:55; ukupno mijenjano 1 put/a.

Re: Izrada docka za punjenje mobitela 3D printerom...

16 ožu 2014, 18:30

Možda sam u krivu, ali mislim da nitko osobno doma nema 3D printer.
Probaj pronać nekog tko radi na nekom faksu ili u nekoj firmi gdje imaju takav printer pa ti možda to mogu napravit.

Re: Izrada docka za punjenje mobitela 3D printerom...

16 ožu 2014, 18:34

A iskreno, pojma neznam. Znam da ljudi danas svašta imaju, samo je pitanje volje i tome slično. Vidjeti ću još. Uglavnom, hvala na ideji...

Re: Izrada docka za punjenje mobitela 3D printerom...

16 ožu 2014, 22:04

Koliko znam, nitko ovdje nema 3D printer. Valent je jedno vrijeme imao neki posudjeni u LabOS-u, ali to je bilo davno.

Re: Izrada docka za punjenje mobitela 3D printerom...

16 ožu 2014, 22:53

A ništa. Bit će onda red ili napraviti ili "priskrbiti" jednoga :-D . Ako ništa, a ono radi učenja i exsperimentiranja. Sada bar imam razlog :) .

Re: [Riješeno] Izrada docka za punjenje mobitela 3D printero

17 ožu 2014, 00:37

pa, mislim da osobno nema nikoga ali ima po tim labosima i slično, možda bi ti ekipa tamo bila voljna pripomoći sa time.

Re: [Riješeno] Izrada docka za punjenje mobitela 3D printero

17 ožu 2014, 07:45

Ma evo našao sam ovo na ebayu slika. Nije nešto super duper (u biti u svim tim dock alternativama je najveća zamjerka što nema "kolijevke" za tijelo mobitela, koja onda navodi konektor na konektor i "drži" mobitel, a ovako uvijek postoji opasnost kidanja konektora unutar mobitela) no možda bi se dalo iskemijati nešto, a da ovo posluži kao osnova.

Re: [Riješeno] Izrada docka za punjenje mobitela 3D printero

17 ožu 2014, 07:47

Ah da, apropo labosa, moram vidjeti kod kolega ima li što kod nas na ETF-u slično. No opet, mogla bi biti skuplja pita nego tepsija, ako idem tim smjerom :-) .

Re: [Riješeno] Izrada docka za punjenje mobitela 3D printero

17 ožu 2014, 08:08

Univerzalni dockovi koje možeš kupiti ti nemaju utor za tijelo mobitela iz očitog razloga što na njih može ići više modela mobitela ;)
Možda lakši način izrade docka je da nađeš tokara koji ti u bloku aluminija istokari utor za mobitel i utor za naponski kabel

Primjera po netu kako napraviti DIY dock koliko hoćeš:

https://www.google.hr/search?q=diy+home ... l&tbm=isch

https://www.google.hr/search?q=diy+home ... l&tbm=isch

Re: [Riješeno] Izrada docka za punjenje mobitela 3D printero

17 ožu 2014, 08:24

Pa da, skoro i ja skonto to su utorom :bleh ! A inače, ova priča s tokarima ti je vrlo, vrlo, vrlo upitna. Inače, ovdje gdje moje tjelesne stanice trenutno obitavaju ti je, najblaže rečeno, vrlo diskutabilno, mogu li to meštri napraviti. Imam jako loše iskustvo s tim. Odmah ti je sve jasno kada dođeš kod "majstora", a prvo njegovo pitanje je što će Vam to i za čega je to, i onda na tvoje čuđenje počne odgovarati od pravljenja toga što ti želiš jel to "kinezi" imaju za 20$ :lulz . Ali ono, majko moja pface ! Eto. Inače, u pravu si :thmb-up ! To bi se moglo jako lijepo izvesti ili s nekim CNC-om ili s nekim 3D printerom. Ova potonja opcija je poželjnija jer se može relativno lako izvesti stvari koje bi sa "starijom" CNC tehnologijom bile relativno teško ili nikako izvedive. No, bla, bla, bla. Uglavnom, slažemo se. I da, nemoj zamjeriti na uvodu, šalim se ;) .
Odgovori