Sada je: 11 svi 2024, 23:39.
Prijedlozi, komentari, kritike i sl. vezano uz portal.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pozdrav,

Osobno, nikada nisam bio neki obozavatelj phpBB-a. Za stvaranje foruma koristim simplemachines (isto predlazem i drugima), ne zato jer je bolji, nego zato jer je drugaciji ... koliko god to neargumentirano zvucalo.
http://www.simplemachines.org/

S time recenim, moje je htijenje da se LZS pretvori u nesto sto je paradigmatski blizu filozofiji drustvenih mreza.

Npr. nesto u vidu ovoga (plus, plus, plus jos nesto):
http://elgg.org/

Ovo, sto je stefan predlozio zapravo i nije toliko losa ideja (uz par dorada). Odgovorni trebaju sjesti i vidjeti u kojem pravcu zele gurati ovaj "community".

Na LZS IRC mi se bas ne "hoce" logirati, davno je bilo vrijeme kada sam koristio IRC (cak sam i donirao freenodeu godinama u vidu silver donatora). Live chat (help), po meni, bio bi pun pogodak u evoluciji ove zajednice.
When you're a kid and you wanna go "Weee !", but you ain't got drugs yet ... You hold out for your life, hold on to your little GONADS ... and STRIFE.
Avatar
Postovi: 910
Postovi: 910
Pridružen/a: 12 svi 2010, 07:57
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 13 puta
OS: linux
drade je napisao/la:Pozdrav,

Osobno, nikada nisam bio neki obozavatelj phpBB-a. Za stvaranje foruma koristim simplemachines (isto predlazem i drugima), ne zato jer je bolji, nego zato jer je drugaciji ... koliko god to neargumentirano zvucalo.
http://www.simplemachines.org/

S time recenim, moje je htijenje da se LZS pretvori u nesto sto je paradigmatski blizu filozofiji drustvenih mreza.

Npr. nesto u vidu ovoga (plus, plus, plus jos nesto):
http://elgg.org/

Ovo, sto je stefan predlozio zapravo i nije toliko losa ideja (uz par dorada). Odgovorni trebaju sjesti i vidjeti u kojem pravcu zele gurati ovaj "community".

Na LZS IRC mi se bas ne "hoce" logirati, davno je bilo vrijeme kada sam koristio IRC (cak sam i donirao freenodeu godinama u vidu silver donatora). Live chat (help), po meni, bio bi pun pogodak u evoluciji ove zajednice.


Mogli bi onda prebaciti i portal na BuddyPress, recimo, pa napraviti "bridge" između portala i foruma...
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
evo da ima netko sa sličnim mišljenjem...
mislim da su tagovi puno bolja solucija od podforuma. tako se rješava famozni problem kamo staviti post "izašao KDE 4.8", u kde podforum ili u vijesti. Zašto ne dva taga?

I ne mora se dopustiti korisnicima da mogu kreirati nove tagove. To rade admini.. :P

Struktura foruma je prerigidna. U tom smislu je zastario... jednostavno nije fleksibilan.
Naravno da se i forumi razvijaju i ideu prema ideji stackexchange-a... Ali teško ili nikad će ga dostići.
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
mene to uopće ne sekira niti to vidim kao ikakav "problem"..
ko da je važno u kojem će od ta dva biti.. kliknem na "novi postovi" i svi se pojave svejedno :D
...I put on my robe and a wizard hat...
Avatar
Postovi: 816
Postovi: 816
Pridružen/a: 13 lis 2008, 21:15
Lokacija: Nerdvana
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Arch GNU/Linux + KDE
Pa dobro. Mozda bi se u buducnosti moglo prebaciti na nesto ovakvo.
Ali nisam primjetio da se ljudi nesto previse druze na tome. Koliko sam shvatio to je vise tipa:
Imam problem. >Tri odgovora od kojih je drugi najbolji.(Ima sest lajkova) >Gotovo.
(Ispravite me ako grijesim.)
Ako su forumi toliko zastarjeli zasto ih jos uvijek koristi 95% hrvatskih sajtova?
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
I za one koji se pitaju:WTF je taj stackexchange ili kakovecsetozove?
http://stackexchange.com/about
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Eventualno bi mogli imati klasični forum za diskusije i odvojeno nešto tipa tog Q/A sustava za probleme koje ljudi imaju. Pa da ljudi lako pronađu rješenje problema koji ih muči a da mi ostali možemo nastaviti oftopičariti na forumu.
Po meni je izrazito važna karakteristika LZS zajednice da ju čine ljudi koji se vole družiti i raspravljati. To treba zadržati.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Kao 1. cijela ova tema je promasena jer vec postoji tema za prijedloge.

A kao 2. Q/A nije potreban jer ionako ljudi neznaju ni ovdje procitati pravila i otvoriti temu na pravom mjestu.
Kao 3. Tagovi - to bi mogla nastati zbrka, a da ne kazem da bi admini bili ludi od posla. Ovo nije neki komercijalni forum gdje oni dobivaju placu za svoj rad.
Kao 4. LZS drustvena mreza - NE!!. Cemu pa portal je dobar ovakav kakav je. Imate i Facebook i Google+, a i LZS ima to dvoje. Fora kod portala je u tome sto nitko ne mora znati tko si.
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
Postovi: 6781
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Lokacija: ~$
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
OS: Ovisi za sta
max360se je napisao/la:Kao 4. LZS drustvena mreza - NE!!. Cemu pa portal je dobar ovakav kakav je. Imate i Facebook i Google+, a i LZS ima to dvoje. Fora kod portala je u tome sto nitko ne mora znati tko si.


Ne zaboravimo, i @linuxzasve
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
I to isto da. Nabrajao sam iz glave. Dosta toga sam se sjetio.
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
Postovi: 6781
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Lokacija: ~$
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
OS: Ovisi za sta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.