Sada je: 21 pro 2014, 15:22.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Otvoren Linux Mint Store
30 lis 2012, 21:15
Linux Mint je otvorio vlastitu online trgovinu, čime planiraju prikupiti još više donacija za vlastite projekte. Otvaranju je prehodilo potpisivanje partnerstva s tvrtkama CompuLab, ThinkPenguin, OSDisc and HELLOTUX.

slika

As a GNU/Linux distribution, we specialize in distributing, packaging and developing software. We’re extremely focused and we do not produce, sell or ship anything. Thanks to a network of strong and reliable partners we are now able to provide Linux Mint products to the community while creating another source of income for the distribution.

Najvažniji sponzor je ThinkPenguin - američka kompanija specijalizirana za prodaju i distribuciju računala i opreme diljem svijeta. Od prodaje svakog Mint brendiranog proizvoda ili računala s predinstaliranim Mintom, ThinkPenguin će donirati 10% prihoda. Čitavu ponudu proizvoda možete pogedati na službenim stranicama:

http://www.linuxmint.com/store.php
https://www.thinkpenguin.com/

Izvori:
http://blog.linuxmint.com/?p=2194
http://blog.linuxmint.com/?p=2192
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.
Podijelio/la zahvalu: 110 puta
Primio/la zahvalu: 134 puta
Spol: M
Re: Otovren Linux Mint Store
30 lis 2012, 21:18
e da, kad smo već kod teme. Koliko Canonical donira u FLOSS zajednicu? (kad već primaju donacije za svoje potrebe...)

OVO ja zovem dobrim i poželjnim potezom ;)
Pronađi društvo, zaigraj društvenu igru, učlani se u Udrugu IGRANJE
Slobodni softver je produkt FLOSS zajednice koja sve svoje znanje, kreativnost, programe slobodno dijeli i mijenja s drugima, a da za to ne očekuje nikakav novac ili materijalna dobra.
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 97 puta
Primio/la zahvalu: 164 puta
Re: Otovren Linux Mint Store
30 lis 2012, 22:02
Grof je napisao/la:e da, kad smo već kod teme. Koliko Canonical donira u FLOSS zajednicu? (kad već primaju donacije za svoje potrebe...)

OVO ja zovem dobrim i poželjnim potezom ;)

+1
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Podijelio/la zahvalu: 140 puta
Primio/la zahvalu: 52 puta
Re: Otvoren Linux Mint Store
30 lis 2012, 22:58
Bravo Mint!! Svaka čast! Sviđa mi se što se, čini mi se, pomalo distanciraju od Ubuntua ;)
Podijelio/la zahvalu: 183 puta
Primio/la zahvalu: 207 puta
31 lis 2012, 09:01
Već su se s izdanjem LMDE dosta distancirali od Ubuntua. Naglašavaju da su paketi u LMDE posve kompatibilni s Debianom, a s Ubuntuom više ne.
Podijelio/la zahvalu: 24 puta
Primio/la zahvalu: 20 puta
31 lis 2012, 09:09
Ah mint mint.My old love! rofl
No pain,no pain!
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 5 puta
31 lis 2012, 09:24
rudar je napisao/la:Već su se s izdanjem LMDE dosta distancirali od Ubuntua. Naglašavaju da su paketi u LMDE posve kompatibilni s Debianom, a s Ubuntuom više ne.

pa kad je LMDE baziran na debianu normalno da je tako ali i dan danas nije popularan niti blizu kao main edition tako da ne vjerujem da ce se ista promjeniti u tom smeru barem ne jako brzo

a kako ubuntu uzima maha i na igracem polju vjerojatnost da mint odbaci ubuntu kao bazu se smanjuje ali zivi bili pa vidjeli

mint je bila moja najdraza distra jako dugo vremena ali zadnjih godinu dana mi nikako ne lezi... od kako su napustili gnome2... a cimet mi je skroz bezveze iako neznam zasto
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Podijelio/la zahvalu: 6 puta
Primio/la zahvalu: 62 puta
31 lis 2012, 10:03
zole052 je napisao/la:
mint je bila moja najdraza distra jako dugo vremena ali zadnjih godinu dana mi nikako ne lezi... od kako su napustili gnome2... a cimet mi je skroz bezveze iako neznam zasto

Zato je tu Mate. Baš dobro izgleda i radi.
Podijelio/la zahvalu: 24 puta
Primio/la zahvalu: 20 puta
31 lis 2012, 10:14
rudar je napisao/la:
zole052 je napisao/la:

Zato je tu Mate. Baš dobro izgleda i radi.

mate ce zavrsiti isto kao i trinity... nemoj me pitati zasto, neznam, ali oce...
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Podijelio/la zahvalu: 6 puta
Primio/la zahvalu: 62 puta
31 lis 2012, 11:17
zole052 je napisao/la:mate ce zavrsiti isto kao i trinity... nemoj me pitati zasto, neznam, ali oce...

Kojis' ti pesimist.. c-c-c.. :bleh
Podijelio/la zahvalu: 157 puta
Primio/la zahvalu: 204 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.