Otvoren Linux Mint Store

Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Otvoren Linux Mint Store

PostPostao/la calisto053 » 30 lis 2012, 21:15

Linux Mint je otvorio vlastitu online trgovinu, čime planiraju prikupiti još više donacija za vlastite projekte. Otvaranju je prehodilo potpisivanje partnerstva s tvrtkama CompuLab, ThinkPenguin, OSDisc and HELLOTUX.

slika

As a GNU/Linux distribution, we specialize in distributing, packaging and developing software. We’re extremely focused and we do not produce, sell or ship anything. Thanks to a network of strong and reliable partners we are now able to provide Linux Mint products to the community while creating another source of income for the distribution.

Najvažniji sponzor je ThinkPenguin - američka kompanija specijalizirana za prodaju i distribuciju računala i opreme diljem svijeta. Od prodaje svakog Mint brendiranog proizvoda ili računala s predinstaliranim Mintom, ThinkPenguin će donirati 10% prihoda. Čitavu ponudu proizvoda možete pogedati na službenim stranicama:

http://www.linuxmint.com/store.php
https://www.thinkpenguin.com/

Izvori:
http://blog.linuxmint.com/?p=2194
http://blog.linuxmint.com/?p=2192
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.
calisto053

Podijelio/la zahvalu: 89 puta
Primio/la zahvalu: 122 puta
Spol: M

Re: Otovren Linux Mint Store

PostPostao/la Grof » 30 lis 2012, 21:18

e da, kad smo već kod teme. Koliko Canonical donira u FLOSS zajednicu? (kad već primaju donacije za svoje potrebe...)

OVO ja zovem dobrim i poželjnim potezom ;)
Pronađi društvo, zaigraj društvenu igru, učlani se u Udrugu IGRANJE
Slobodni softver je produkt FLOSS zajednice koja sve svoje znanje, kreativnost, programe slobodno dijeli i mijenja s drugima, a da za to ne očekuje nikakav novac ili materijalna dobra.
Grof
Site Admin

Podijelio/la zahvalu: 93 puta
Primio/la zahvalu: 159 puta

Re: Otovren Linux Mint Store

PostPostao/la max360se » 30 lis 2012, 22:02

Grof je napisao/la:e da, kad smo već kod teme. Koliko Canonical donira u FLOSS zajednicu? (kad već primaju donacije za svoje potrebe...)

OVO ja zovem dobrim i poželjnim potezom ;)

+1
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
max360se

Podijelio/la zahvalu: 136 puta
Primio/la zahvalu: 52 puta

Re: Otvoren Linux Mint Store

PostPostao/la shicy » 30 lis 2012, 22:58

Bravo Mint!! Svaka čast! Sviđa mi se što se, čini mi se, pomalo distanciraju od Ubuntua ;)
Udruga SOK
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa.
shicy

Podijelio/la zahvalu: 164 puta
Primio/la zahvalu: 189 puta

PostPostao/la rudar » 31 lis 2012, 09:01

Već su se s izdanjem LMDE dosta distancirali od Ubuntua. Naglašavaju da su paketi u LMDE posve kompatibilni s Debianom, a s Ubuntuom više ne.
rudar

Podijelio/la zahvalu: 24 puta
Primio/la zahvalu: 18 puta

PostPostao/la zagortenay » 31 lis 2012, 09:09

Ah mint mint.My old love! rofl
No pain,no pain!
zagortenay

Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 5 puta

PostPostao/la zole052 » 31 lis 2012, 09:24

rudar je napisao/la:Već su se s izdanjem LMDE dosta distancirali od Ubuntua. Naglašavaju da su paketi u LMDE posve kompatibilni s Debianom, a s Ubuntuom više ne.

pa kad je LMDE baziran na debianu normalno da je tako ali i dan danas nije popularan niti blizu kao main edition tako da ne vjerujem da ce se ista promjeniti u tom smeru barem ne jako brzo

a kako ubuntu uzima maha i na igracem polju vjerojatnost da mint odbaci ubuntu kao bazu se smanjuje ali zivi bili pa vidjeli

mint je bila moja najdraza distra jako dugo vremena ali zadnjih godinu dana mi nikako ne lezi... od kako su napustili gnome2... a cimet mi je skroz bezveze iako neznam zasto
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
zole052

Podijelio/la zahvalu: 6 puta
Primio/la zahvalu: 59 puta

PostPostao/la rudar » 31 lis 2012, 10:03

zole052 je napisao/la:
mint je bila moja najdraza distra jako dugo vremena ali zadnjih godinu dana mi nikako ne lezi... od kako su napustili gnome2... a cimet mi je skroz bezveze iako neznam zasto

Zato je tu Mate. Baš dobro izgleda i radi.
rudar

Podijelio/la zahvalu: 24 puta
Primio/la zahvalu: 18 puta

PostPostao/la zole052 » 31 lis 2012, 10:14

rudar je napisao/la:
zole052 je napisao/la:

Zato je tu Mate. Baš dobro izgleda i radi.

mate ce zavrsiti isto kao i trinity... nemoj me pitati zasto, neznam, ali oce...
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
zole052

Podijelio/la zahvalu: 6 puta
Primio/la zahvalu: 59 puta

PostPostao/la Cooleech » 31 lis 2012, 11:17

zole052 je napisao/la:mate ce zavrsiti isto kao i trinity... nemoj me pitati zasto, neznam, ali oce...

Kojis' ti pesimist.. c-c-c.. :bleh
Udruga SOK
Good grammar is the difference between knowing your shit and knowing you're shit.
Cooleech

Podijelio/la zahvalu: 142 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta

Sljedeća

Natrag na Ubuntu

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

TimIzbriši sve kolačiće