Sada je: 11 pro 2019, 05:11.
Rasprave u vezi Linux aplikacija.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pošto mi je hard disk pred izdahom, uradio sam backup bitnih stvari, ali hteo bih da napravim neki spisak muzike koju posedujem, da bih posle znao šta da vijam na netu da skinem na novi hard kad se ovaj upokoji. Jer nema šanse da sve pomatim, ima je podosta. Pošto mi je sve lepo razvrstano po izvođačima i albumima, dovoljno bi mi bilo da npr. imam spisak imena fajlova po direktorijumima. Ima li neko predlog kako to da uradim?

P.S. Pokušao sam sa par "kolekcionarskih" programa, ali tamo se sve mora posebno ručno unositi.
Zadnja izmjena: blast beat; 25 tra 2014, 17:49; ukupno mijenjano 1 put/a.
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
Koliko mi se čini, najkorisnije je igrati se s narednom find. Najprije napravi:
Kod: Označi sve
sudo updatedb

Evo korisna naredba koja izlistava fajlove u folderima i podfolderima prema datumu (samo upiši lokaciju unutar koje tražiš). Iz dobivenih rezultata možeš filtrirati npr. mp3-ce i sve dobiveno izlistati u output na desktop:
find /path/to/dir -type f -print0 | xargs -0 ls -lrt | grep .mp3 > ~/Desktop/output.txt

Uz malo igranja možeš pretražiti čitav disk. Mogućnosti su ti neiscrpne! :-D
Možda da pokušaš i s Catfishem na isti način u terminalu?

http://www.linuxquestions.org/questions ... mp-646696/
http://stackoverflow.com/questions/1482 ... ub-folders
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 250 puta
locate koristi updatedb, a ne find.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 158 puta
Primio/la zahvalu: 270 puta
Spol: Y
Hvala calisto, rešio sam to ovom komandom na kraju. Mada i to su mi drugi rekli, ja sam totalno bio zakucao kako da rešim taj problemčić. :)
find | grep -i "mp3\|ogg" > spisak.txt
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Shrike je dobro rekao, ja uopce nisam primjetio. Inace, locate ima bazu u /var/lib/mlocate/mlocate.db
Nadao sam se da ce se tu sto korisno naci, ali to se ne moze ocitati. Dobro da si rijesio. Postavi ako naidjes na jos koju ideju
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 250 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.