Switch to full style
Rasprave u vezi Linux aplikacija.
Odgovori

LibreOffice Writer Manual

26 kol 2020, 18:49

Može li mala pomoć za LibreOffice Writer.

Povlačenjem označim tekst, pritiskom na lijevu tipku miša, područja koje želim kopirati.
Pozicioniram cursor na označeno područje i desnom tipkom želim dobiti podmeni za izbor aktivnosti, u mom slučaju kopiranje.

Umjesti toga područje se briše, nije neka tragedija, postoji undo, ali kako da ovo promjenim, i kojem momentu sam ovo aktivirao, ili kako da ovo promjenim.
I ovo nije pravilo, u nekom trenutku se područje izbriše, a u nekom drugom dobijem uredan podmeni, i izvedem akciju do kraja...

Ima li netko više iskustava u ovome... Priznajem, ovdje mi nedostaje Word i Excel, Windowsi ipak ne...

Re: LibreOffice Writer Manual

26 kol 2020, 19:51

Hmmm... a miš inače funkcionira normalno?

Re: LibreOffice Writer Manual

26 kol 2020, 21:52

bertone je napisao/la:Hmmm... a miš inače funkcionira normalno?

Da, u svemu drugom uobičajeno, nisam primjetio ništa drugo...

I dok ovo pišem, vezano za tvoju opasku, razmišljam da možda da promjenim miša, a i ovo undo možda nekad ne odgovori...

Gledam ponovo opis problema, sve je na svome mjestu osim onoga dva puta 'kako da ovo promjenim'.
Na ovom editiranju u ovoj funkciji nema problema, dakle reklo bi se nije miš u pitanju...

Re: LibreOffice Writer Manual

26 kol 2020, 22:21

Ajde probaj umjesto desnog klika na mišu isto to napraviti pomoću SHIFT+F10 i strelicama dotjerati do copy. Označi neki tekst, makni miš dalje i stisni tu kombinaciju pa vidi hoće li se ponoviti.

Re: LibreOffice Writer Manual

26 kol 2020, 22:39

domy_os je napisao/la:Ajde probaj umjesto desnog klika na mišu isto to napraviti pomoću SHIFT+F10 i strelicama dotjerati do copy. Označi neki tekst, makni miš dalje i stisni tu kombinaciju pa vidi hoće li se ponoviti.

U ovom slučaju ponašao se očekivano, odnosno sasvim uredno prema ovome kako si naveo.
Kao i Ctrl-C, Ctrl-V, Ctrl-X ...

Ali kao što sam napomenuo u prvom postu, to nije pravilo, nekad mi izbriše, a nekada ne... Morati ću otkriti pri ovome neku zakonitost, kako se ponaša u pojedinoj poziciji ili trenutku...
Odgovori