Sada je: 18 lip 2019, 05:44.
Rasprave u vezi Linux aplikacija.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Conky
04 lip 2009, 20:26
Par pitanja za nekog tko se igrao sa conkyem...
Prvo, jel ima netko da ima eee701, i da mu je conky normalne veličine na ekranu? Drugo, kada ga pokrećem nestanu mi tri ikone na mjestu gdje su bile i tu mi se stvori conky. Ovako to izgleda...
http://www.imagesforme.com/show.php/527 ... nshot1.png

Takodjer kada ga pokrećem u Term. mi daje ovo...
http://www.imagesforme.com/show.php/527 ... enshot.png
Jasno mi je da weather nisam namjestio,valjda me zbog toga pita....

Samo se prikazuje na jednom desktopu..na ostalima ne..?
I jedno potpuno amatersko pitanje...(nov sam pa mi oprostite) :mrgreen: :mrgreen:
Kada instaliram program, mogu obrisati .zip paket is kojeg je potekao,znači kao na win...?
Eto..hvala!
"It ain't about how hard you can hit,it's about how hard you can get hit and keep moving forward..."
Give back to the community....translate!:)
"If you live properly,the dreams will come to you." Randy Pausch,R.I.P.
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
Re: Conky
05 lip 2009, 02:28
x_sport je napisao/la:Drugo, kada ga pokrećem nestanu mi tri ikone na mjestu gdje su bile i tu mi se stvori conky. Ovako to izgleda...
http://www.imagesforme.com/show.php/527 ... nshot1.png

pa kad pokrenes conky on prekrije ikone ispod njega, pobaj stisnut tipku misa i povuc po ekranu pas vidit sto zauzima, i sto sam pod tim mislio/,.

a i mogo bi ga pomaknut skroz desno,.
mislim da bi ti jedan dio .conky trebal bit ovakav.
Kod: Označi sve
# Layout
alignment top_right
gap_x 2
gap_y 2
I'm a Paladin with 18 charisma and 97 hit points. I can use my helm of disintegration and do one D4 damage as my half-elf mage wields his plus-five holy avenger.
06 lip 2009, 08:56
Malo drukcije, kod mene je ,

alignment top_right
gap_x -230
gap_y 35

Promijenio sam to u ovo tvoje, medjutim nema promjene. Takodjer sam stavio da mi bude top_right sve, ali nista. Kada sam povukao misem, vidim da mi conky zauzima tocno polovicu ekrana...? Nikako mi nije jasno zasto....Mozes li mi rec koji ti je "minimum text size area" ? Meni je 400 5. Mozda je to to...?
"It ain't about how hard you can hit,it's about how hard you can get hit and keep moving forward..."
06 lip 2009, 09:28
Dakle eto nadjoh rjesenje..... :mrgreen:
U conky.conf :
# Minimun size of text area
minimum_size 400 5.Ovo znaci da conky zauzima prakticki pol ekrana. Kada sam promijenio to u 150 5, vratio se u desni dio monitora kako i treba biti. Eto.... Svejedno thx simke.
06 lip 2009, 10:06
Kad smo već kod Conkyja, pitanje za KDE-ovce - postoji li išta slično za KDE? Ili barem način da se conky ušminka kao neki plasmoid pa da ne narušava ljepotu KDE-a? Super sam si složil conky postavke, a uskoro prelazim (zapravo se vraćam) na KDE, pa ne bih htel ostati bez toga...
:mrgreen: Smile! It makes people wonder what you're thinking about... :mrgreen:
I am NaN, I am a free man!
Započnite svoje Linux iskustvo na http://wiki.open.hr
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 18 puta
06 lip 2009, 10:15
Ako se ne varam, na ovom linku ima
www.linuxhaxor.net/2009/05/07/8-beautif ... tor-setup/
Mislim da ti je bas prva tema za KDE. Vidi pa probaj.
06 lip 2009, 10:39
x_sport je napisao/la:Ako se ne varam, na ovom linku ima
http://www.linuxhaxor.net/2009/05/07/8- ... tor-setup/
Mislim da ti je bas prva tema za KDE. Vidi pa probaj.

Hvala na ovome! (Opet fali gumb 'Hvala!')
:mrgreen: Smile! It makes people wonder what you're thinking about... :mrgreen:
I am NaN, I am a free man!
Započnite svoje Linux iskustvo na http://wiki.open.hr
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 18 puta
06 lip 2009, 22:35
Nema na čemu! Drago mi je da ti je pomoglo!
29 stu 2009, 23:09
Da malo osvježimo temu:

Složio sam conky skriptu u kojoj mogu pratiti gotovo sve pokazatelje rada PC http://www.imagesforme.com/show.php/821230_Conkykompletno.jpg

Jedino se mučim sa prikazom veličine i zauzeća diskova, gdje sam složio tri varijante:
Prvo na slici, a kasnije i opis i kod:
slika

Var. 1: Sa If-existing: ako su sve particije mountane sa Storage Device Manager kod samog bootanja, prikazuje za svaki od njih podatke u redu. Ako neki od njih nije mountan pod njim pokazuje podatke koji se odnose na /root pariticiju. Kako se oznake particija stalno nalaze u /media/ (sda1, sda2, sda4 i sda6), else funkcija je beskorisna.
size=85]   #   HDD - osnovni, ne prikazuje veličine particija koje nisu montane kod boota
${voffset -6}${color #B8FF00}DISK USAGE /v.1/:${hr 1}
${voffset -4}${goto 180}Free ${goto 250}Size
${color #ffccaa}${if_existing /root}Ubnuntu 9.10_ext4:${goto 180}${fs_free /root}${goto 235}/${goto 250}${fs_size /root} $endif
${color}${if_existing /media/sda2}Podaci_ntfs:${goto 180}${fs_free /media/sda2}${goto 235}/${goto 250}${fs_size /media/sda2}$endif
${if_existing /media/sda4}Backup_ntfs:${goto 180}${fs_free /media/sda4}${goto 235}/${goto 250}${fs_size /media/sda4} $endif
${if_existing /media/sda7}Backup_razno_ntfs:${goto 180}${fs_free /media/sda7}${goto 235}/${goto 250}${fs_size /media/sda7} $else $endif[/size]

Var 3: Sa If-mounted: ako su svi diskovi mountani sa Storage Device Manager kod samog bootanja, prikazuje za svaki od njih podatke u redu. Ako neki od njih nije mountan vraća podatak "Not mounted". Nedostatak ove skripte je da ja samo jednu od ntfs particija imam stalno mountanu, dok ostale uključujem povremeneo (Mjesta, Naziv particije, login i pojavi se ikona na Desktopu. Kada mi više ne treba: Umount nad ikonom koja se pojavi na desktopu. Kod ovog povremenog uključivanja ne dobivam i podatake o toj particiji, odnosno i dalje stoji "not mounted"
[size=85]   #   HDD - prikazuje podatke za mountane particije i vraća da nisu mountane
   #         samo za particije koje su mountane prilikom bootanja
${voffset -6}${color #B8FF00}DISK USAGE /v.3/:${hr 1}
${color #ffccaa}${if_existing /root}Ubnuntu 9.10_ext4:${goto 180}${fs_used /root}${goto 235}/${goto 250}${fs_size /root}$else${color grey}$endif
${color}${if_mounted /media/sda2}Podaci_ntfs:${goto 180}${fs_used /media/sda2}${goto 235}/${goto 250}${fs_size /media/sda2}$else${color grey}Podaci_ntfs (not mounted) $endif
${if_mounted /media/sda4}Backup_ntfs:${goto 180}${fs_used /media/sda4}${goto 235}/${goto 250}fs_size /media/sda4} $else${color6}Backup_ntfs ${goto 180}Not mounted $endif
${if_mounted /media/sda7}Backup_razno_ntfs:${goto 180}${fs_used /media/sda7}${goto 235}/${goto 250}${fs_size /media/sda7} $else${color6}Backup_razno_ntfs ${goto 180}Not mounted $endif
${if_mounted /media/sdb1}USB Memory Stick:${goto 180}${fs_used /media/sdb1}${goto 235}/${goto 250}${fs_size /media/sdb1} $else${color6}USB Memory Stick ${goto 180}Not mounted $endif
[/size]

Var 2: Sa execi df -l: dobio sam što sam želio. Pregled svake particije ili USB sticka kada su mountani (bez obzira na da li su mountani kod bootanja ili sam ih uključio kasnije.
[size=85]   #   HDD - ver 3, kompliciran, uključen prikaz svih particija koje su mountane
${voffset -6}${color #B8FF00}DISK USAGE /v.2/:${hr 1}
${voffset -4}${goto 170}Size ${goto 220}Used ${goto 265}Free ${color }
${color #ffccaa}Ubuntu 9.10: ${goto 130}ext4  ${goto 170}${execi 3 df -h |grep /dev/sda6 |awk '{ print $2 }'} ${goto 220}${execi 3 df -h |grep /dev/sda6 |awk '{ print $3}'} ${goto 265}${execi 3 df -h |grep /dev/sda6 |awk '{ print $4}'} ${color}
Win_7Ultimate: ${goto 130}ntfs ${goto 170}${execi 3 df -h |grep /dev/sda1 |awk '{ print $2 }'} ${goto 220}${execi 3 df -h |grep /dev/sda1 |awk '{ print $3}'} ${goto 265}${execi 3 df -h |grep /dev/sda1 |awk '{ print $4}'}
Podaci: ${goto 130}ntfs ${goto 170}${execi 3 df -h |grep /dev/sda2 |awk '{ print $2 }'} ${goto 220}${execi 3 df -h |grep /dev/sda2 |awk '{ print $3}'} ${goto 265}${execi 3 df -h |grep /dev/sda2 |awk '{ print $4}'}
Backup: ${goto 130}ntfs ${goto 170}${execi 3 df -h |grep /dev/sda4 |awk '{ print $2 }'} ${goto 220}${execi 3 df -h |grep /dev/sda4 |awk '{ print $3}'} ${goto 265}${execi 3 df -h |grep /dev/sda4 |awk '{ print $4}'}
Backup_razno: ${goto 130}ntfs ${goto 170}${execi 3 df -h |grep /dev/sda7 |awk '{ print $2 }'} ${goto 220}${execi 3 df -h |grep /dev/sda7 |awk '{ print $3}'} ${goto 265}${execi 3 df -h |grep /dev/sda7 |awk '{ print $4}'}
USB_memory stick: ${goto 130}fat32 ${goto 170}${execi 3 df -h |grep /dev/sdb1 |awk '{ print $2 }'} ${goto 220}${execi 3 df -h |grep /dev/sdb1 |awk '{ print $3}'} ${goto 265}${execi 3 df -h |grep /dev/sdb1 |awk '{ print $4}'} [/size]
#

Pitanja:

Ne znam kako definirati if - else - endif, kako bih za mountane particije dobio podatke o njihovoj veličini i zauzeću, a za nemontane "Not mounted" ili "Nije uključena"?

Da li se skripta 2. može složiti jednostavnije, jer sada sustav svake 3 sekunde čak 21 puta izvrši komandu "df -l" da bi učitao i ažurirao podatke o stanju particija, pa je praktički 4% procesora stalno angažirano na tome.
U jednostavnijoj verziji
Podaci: ${goto 130}ntfs ${goto 170}${execi 3 df -h |grep /dev/sda2 |awk '{ print $2 $3 $4}'}
ne mogu ispis dobiti formatiran kako želim nego dobijem samo jedan ispis u kome su podaci o veličini, zauzeću i slobodnom prostoru naslonjeni jedan na drugi bez bilo kakvkog slobodnog prostora između nju.
01 pro 2009, 11:04
Halo,

zar svi spavate.

Znalci, javite se u vezi mog prethodnog posta !

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.