Sada je: 13 svi 2024, 13:41.
Rasprave u vezi Linux aplikacija.

Moderator/ica: Moderatori/ce

qBitTorrent sam koristio prije, sada Ktorrent.

Na Winsima sam koristio uTorrent i Azureus (Vuze).
qBitTorrent je sučeljem najsličniji uTorrentu pa sam ga zato u početku koristio, ali nije nešto krcat opcijama...
Ktorrent je sučeljem i mogućnostima najsličniji Azureusu. Krcat je opcijama i za razliku od Azureusa - nije u Javi :)

Transmission mi nikada nije sjeo... Siromašan je opcijama i sučelje je užas.
Avatar
Postovi: 244
Postovi: 244
Pridružen/a: 10 sij 2010, 12:27
Lokacija: 127.0.0.1
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Arch
Decentralizirana BitTorrent tehnologija
Informirajte se i isprobajte Tribler --> http://www.tribler.org/Download :D :zamisljen
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Evo, sada sam uočio zašto je rtorrent dobar a ostali klijenti tipa ktorrent loši. Sve je ok priliko malih brzina skidanja, no kada brzine pređu nekih 1 MB/s, a pogotovo na 6 MB/s čitavi se sustav dosta uspori. dejavu pentiuma 2. rtorrent bez problema vrti i pri visokim download/upload količinama gdje nije prelazio 10%, dok je ktorrent bio preko 90%.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Postotak koliko cpu zauzme malo znaci ako ne kazes koji je proc imas Moj A64 3000+.


Nema vece koji proc imas, deluge ima neki krvavi bug, znao mi je jednu jezgru zatucat na 100% i ne pusta (i5 760).
Morao sam ga priklat i ponovno upalit. Nije se dugo jadan zadrzao na mom kompu.
Avoid the Gates of Hell. Use Linux!
Avatar
Postovi: 400
Postovi: 400
Pridružen/a: 13 sij 2009, 12:57
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 15 puta
Spol: M
OS: openSuse 11.3
shrike je napisao/la:Evo, sada sam uočio zašto je rtorrent dobar a ostali klijenti tipa ktorrent loši. Sve je ok priliko malih brzina skidanja, no kada brzine pređu nekih 1 MB/s, a pogotovo na 6 MB/s čitavi se sustav dosta uspori. dejavu pentiuma 2. rtorrent bez problema vrti i pri visokim download/upload količinama gdje nije prelazio 10%, dok je ktorrent bio preko 90%.

Sve ti ovosi sta ti treba a meni ktorrent na mom nije ikada isao preko nekih 10% neovisno o brzini na kojoj skidam i kolicini torrenta. Meni su bitne opcije jer kada skidam i seedam torrente od 60+Gb sa milion epizoda i naravno ne skidam sve nikada od jednom nego miksam jer nemam toliko prostora na disku tako da vise manje jedino ktorrent zadovoljava moje potrebe.

A rtorrent ti nece koristiti nitko sto nevoli konzolu, a pravi geek ce ga koristiti samo zato sto je u konzoli i nema gui :)

Inace isprobao sam qbittorrent na dva tjedna i prilicno mi uspori komp (zagusi vezu za surfanje) neovisno o brzini skidanja nasparam ktorrentu.
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Usporavanje je povezano samo sa brzinom uploada ili downloada, nema veze koliko je sam torrent velik. Kada pređe 1 MB/s osjeti se lagano, no preko 4 MB/s je uočljivo a na 6-7 MB/s je skoro pa nemoguće raditi išta.
MB=megabajta rtorrent se dobro drži na ovim razinama. Inače nekeprograme preferiram CLI, a neke GUI.

Brzina neta ovisi i o tome koliko konekcija se stavlja na raspolaganje torrentu, što ih je više, ostaje manje prostora za normalno browsanje. Ja sam odustao od qbittorrenta jer je krivo počeo prijavljivati upload/download statistiku što je jako loše kod privatnih trackera.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
zole052 je napisao/la:A rtorrent ti nece koristiti nitko sto nevoli konzolu, a pravi geek ce ga koristiti samo zato sto je u konzoli i nema gui :)

Eh, to kod mene nije slučaj.
rTorrent koristim jer je jako dobar na starom P1 koji mi je u kutu sobe kao torrent slave, ne zato što baš jako volim konzolu i nema gui nego zato što je ta konfiguracija odlično rješenje ako ima dugotrajnih skidanja. Kad skidam nešto malo onda koristim KTorrent na normalnom desktop stroju.
Inače, više kliketam nego što tipkam u terminalu, ali volim kombinirati, ovisi...
Glavno da postoji izbor, pa kako kome paše.
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Avatar
Moderator
Postovi: 3293
Moderator
Postovi: 3293
Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
Lokacija: Nova Gradiška
Podijelio/la zahvalu: 122 puta
Primio/la zahvalu: 157 puta
OS: Arch/KDE, Debian/Armbian
Treba optimirati i gledati što bolje odgovara situaciji. Evo, baš sam sada snimio DVD iz konzole.

Kod: Označi sve
growisofs -Z /dev/scd1 -R -J *.avi *.srt
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Ima više web gui-a za rtorrent . Rtgui imate u repou. Ja koristim rutorrent... slika
Avatar
Postovi: 1594
Postovi: 1594
Pridružen/a: 09 srp 2008, 09:49
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 20 puta
Spol: M
OS: Debian
KTorrent mi je postao "težak", u klijentu konstantno imam ~100 torrenata i to se osjeti.
Planiram migraciju na rTorrent. Danas sam ga instalirao, ovih dana ću ga proučiti i konfigurirati.
Avatar
Postovi: 244
Postovi: 244
Pridružen/a: 10 sij 2010, 12:27
Lokacija: 127.0.0.1
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Arch

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.