Sada je: 12 svi 2024, 09:37.
Rasprave u vezi Linux aplikacija.

Moderator/ica: Moderatori/ce

kreator kalendara u raznim formatima s nekoliko korisnih opcija našao sam na engleskom. Kalendar mi je zanimljiv što generira katolička imena ispod broja datuma. To što sam našao je web opcija i možete vidjeti na http://www.romcat.net . Tamo postoji za download [url][/url] i desktop verzija. To sam skinuo i pokušao kompajlirati prema uputama, ali mi nikako ne ide. Arhiva u taru ima oko 200-300kb.
Molio bih od vas nekoga da isproba kompajliranje, pa ako uspije da mi ovdje napiše korake do instalacije. Koristim debian distribuciju.

Ali jako vas molim, i što prije.
Hvala unaprijed.
Zadnja izmjena: josun; 08 ruj 2011, 16:09; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
Postovi: 63
Postovi: 63
Pridružen/a: 09 srp 2008, 12:06
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
znači, nitko to nije uspio ili nije niti pokušao???
Avatar
Postovi: 63
Postovi: 63
Pridružen/a: 09 srp 2008, 12:06
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Kod: Označi sve
tar -xvf kalendar.tar.gz
cd kalendar
./configure
make
sudo make install
Lutherus
Lutherus
Hvala na trudu, ali u ovom slučaju klasika "ne pali", evo prvoga problema, odnosno što mi javljaju pojedini koraci.
~/romcal-v6$ ./configure
bash: ./configure: Nema takve datoteke ili direktorija


i naravno da onda ovo izgleda ovako:
~/romcal-v6$ sudo make install
[sudo] password for ....:
make: *** Nema propisa za izradu mete `install'. Zaustavi.


A oni su napravili na stranici nekakve upute, ali ja u to se baš ne razumijem s tom Build datotekom.:
Installation instructions

ROMCAL Version 6 is packaged in a tar format archive file named romcal-v6.tar. Enter the following command to extract and build romcal:
tar xvf romcal-v6.tar
cd romcal-v6
make
For those who are unable to get the makefile to work, a shell script called "Build" is now included to build and compile all files necessary for Romcal.
The final executable is called 'romcal'. It is completely stand-alone and does not rely on the presence of data files. Thus, it may be moved and copied without bringing along all of the .dat files that went into building it.
Avatar
Postovi: 63
Postovi: 63
Pridružen/a: 09 srp 2008, 12:06
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
super.sve piše.
Kod: Označi sve
tar xvf romcal-v6.tar
cd romcal-v6
make


i također fino kaže ako ne prolazi maek imaju priloženu skriptu za instalaciju pa kad si u folderu pokreneš tu skriptu.valjda znaš kak se skripta pokreće?
Lutherus
Lutherus
zahvaljujem Odinu na instrukcijama, ali Kalendar neće pa neće. Molim nekoga tko je spreman isprobati na svojoj mašini ili je već isprobao da svoje iskustvo proslijedi.

ovo je ukratko moj problem:
kombinirao sam po onim uputama, evo i sada sam ponovno obrisao mapu i ovako išao:

sudo
tar xvf romcal-v6
cd romcal-v6
sh Build

da bi on izlistao puno toga, alli u puno zadnjih redaka pokazuje incompatible, npr evo nekoliko redaka:

mkfix.c:191:4: warning: incompatible implicit declaration of built-in function ‘exit’
+ cc -o mkfix mkfix.o
+ ./mkfix
+ cc -c proper.c
+ cc -c romcal.c
romcal.c: In function ‘main’:
romcal.c:63:7: warning: incompatible implicit declaration of built-in function ‘exit’
Avatar
Postovi: 63
Postovi: 63
Pridružen/a: 09 srp 2008, 12:06
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
ova stvar mi je još uvijek neriješena. Jel netko isprobao kod sebe.?

molim vas
Avatar
Postovi: 63
Postovi: 63
Pridružen/a: 09 srp 2008, 12:06
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Pozdrav,

Otvori datoteku romcal.c i pogledaj postoji li:

Kod: Označi sve
#include <stdlib.h>


Ukoliko ne postoji, dodaj tu liniju u include sekciju pa pokusaj kompilirati ponovno.

EDIT:
Daj molim te postaj kompletan output make komande.

EDIT 2:
Pokusao sam kompilirati to na Fedori (15), bez obzira na "warning" poruke, program se uredno kompilira. Nakon sto zavrsi komanda make trebao bi dobiti romcal izvrsnu datoteku unutar direktorija gdje si izdavao komandu make. Kopiraj romcal u /usr/bin direktorij, i to bi trebalo biti to.

Privijam output komande romcal u HTML formatu.
Privitak/ci
romcal.html.gz
Romcal - output HTML
(7.62 KiB) Preuzeto 222 put/a.
When you're a kid and you wanna go "Weee !", but you ain't got drugs yet ... You hold out for your life, hold on to your little GONADS ... and STRIFE.
Avatar
Postovi: 910
Postovi: 910
Pridružen/a: 12 svi 2010, 07:57
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 13 puta
OS: linux
Joj, oprosti, nikako se sastati s vremenom.
Evo ja isprobao na LMDE 64-bit i ovako izgleda make comanda:
Kod: Označi sve
romcal-v6 # make
cc    -c -o romcal.o romcal.c
cc  -o romcal printweb.o printtxt.o printrtf.o printpsg.o printpsc.o printmon.o printics.o printhtm.o printcal.o version.o doydate.o rtfrow.o montail.o splitstr.o psformat.o monhead.o init.o lent.o center.o ord2.o ord1.o easter.o leapyear.o eastdate.o calhead.o datestr.o gencel.o advent.o caltail.o doy.o xmas2.o xmas1.o parse.o proper.o romcal.o


I ništa ne dobivm. Lupam po datoteci romcal, ništa.
Avatar
Postovi: 63
Postovi: 63
Pridružen/a: 09 srp 2008, 12:06
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Ajde postaj sve sto ti make izbaci, od pocetka do kraja. Sve linije !
When you're a kid and you wanna go "Weee !", but you ain't got drugs yet ... You hold out for your life, hold on to your little GONADS ... and STRIFE.
Avatar
Postovi: 910
Postovi: 910
Pridružen/a: 12 svi 2010, 07:57
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 13 puta
OS: linux

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.