Sada je: 17 stu 2019, 06:03.
Rasprave u vezi Linux aplikacija.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Nadam se da je ovo pravi podforum. Ovako, u Chromeu imam ekstenziju Context Menu Search (CMS) i želim dodati neke tražilice kojih nema na popisu. Za neke poput Wiktionaryja je to lako jer samo odem na wiktionary.org, stisnem desni klik u tražilici i imam opciju Add as Search Engine gdje mi se ispiše http://www.wikipedia.org/search-redirec ... ry&search=%s&language=en&go=++%E2%86%92++&go=Go i onda to samo prebacim u opcije CMS-a. Međutim za neke, kao npr. hjp.srce.hr, to nije moguće jer mi se nakon desnog klika ne pojavljuje opcija dodavanja u tražilicu Chromea, a time ne mogu vidjeti ni url. Ako u CMS-u podesim samo hjp.srce.hr, bez ovih %s... dodataka, onda mi ne traži automatski riječ koju sam označila, nego samo otvori tu stranicu. :zbunj
sudo wizard
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: Ž
Ne znam sta se sve moze u tom CMS-u za crome ali ... Trebas poslati trazenu rec preko POST methode ( ane GET kao sto si pokusala)
ako moze POST metoda onda dodas url http://hjp.srce.hr/index.php?show=search i ove parametre u post
definicija on
etimologija on
frazeologija on
onomastika on
osnovni_podaci on
postano true
search
sintagma on
word TRAZENA REC

Srecno
Bug
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
Čudno, meni HJP uredno radi preko iste opcije u Firefoxu.
jjj
Hvala, Bug! Ne znam što točno misliš kad kažeš POST metoda, ali pogledala sam sad na netu i mislim da je to, ako sam dobro skužila, ovo što mi je preporučeno u uputama CMS-a (dolje kopirano) - da ja trebam poslati neki upit u tražilicu i onda se poslužiti tim rezultatom. Ove opcije dodavanja parametara koje si ti naveo nisam primijetila. Ovo je screenshot opcija CMS-a.

slika

Uploaded with ImageShack.us

Uputa:

Add more Search Engines manually

To add a new search engine, enter the search term as "TESTSEARCH" in the search engine and copy the complete (including http://) URL of the results page to the 'Link' field above.
For example, to add Bing, search for TESTSEARCH in Bing and copy the URL of the results page and paste it here.
You can also use "%s" to denote search terms. This could be useful when you are copy-pasting from Chrome settings.

Testsearch, koji mi je preporučen u uputama kako dodavati url, mi je izbacio isti url koji si mi i ti napisao, ali bi mi tražilica opet otvarala samo glavnu stranicu, a ne konkretnu riječ koju sam bila označila.

@jjj I meni također. I tražila sam ustvari ekvivalent Context Searcha iz Firefoxa. Tamo je to skroz jednostavno riješeno. Instaliram još Add to Search Bar Add-on i dodajem tražilice u 2-3 klika. Pokušala sam do url-a doći i preko Firefoxa, tako što bi npr. kliknula "u prazno" i stisnula enter, ali bi se opet pojavljivao čisti url (bez %s...).

U Firefoxu 7.0.1, na novoinstaliranom Ubuntuu 11.10 mi ne radi EHTIP, odnosno instalira ga normalno nakon restarta i on radi bez problema, ali već na sljedećem restartu dobijem poruku da nije kompatibilan s ovom verzijom FF-a, što baš i nije točno jer je radio normalno odmah nakon instalacije, a i na Mintu nije bilo nikakvih problema.
sudo wizard
Ako nisi već, pokušaj onesposobiti provjeru kompatibilnosti ekstenzija. Hrpa ih zapravo uredno radi.
jjj
Nece ti se pojaviti url sa trazenom reci..uvek ce biti "cist" url, ako ima rec u url-u onda radi preko GET metode...a ako nema rec (a radi tj trazi rec koju si zadala/o onda je POST metoda... POST metoda je ono sto korisnik ne vidi, vec aplikacije izmedju sebe samo vide i one tako komuniciraju) e sad koliko vidim iz tog Screenshota da tu nema opcije za POST metodu tako da verovatno neces moci...
Bug
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
@jjj
Nisam znala za tu mogućnost. Pokušala sam slijedeći ova dva tutorijala dolje, s time da sam upisala extensions.checkCompatibility.7.0.1 (false) i još kasnije extensions.checkCompatibility.7.0 (false), ali nema promjene. Instalira rječnik, on radi normalno, ali opet nakon sljedećeg zatvaranja i otvaranja Firefoxa dobijem obavijest da nije kompatibilan.

To get your Addons working under Nightly 7.0a1:

Open a new tab.

Type about:config in the address bar.

Right click anywhere on the page and click on Boolean under New.

Enter this as the preference name: extensions.checkCompatibility.nightly
> extensions.checkCompatibility.7.0.1
Click OK.

Choose false and then click OK again.

Restart your browser and all your add-ons should be runnable again.

http://www.jasdhaliwal.com/firefox/how- ... ly-builds/

http://www.nirmaltv.com/2011/03/19/disa ... firefox-4/

Pokušala sam još prije i s deinstaliranjem ubufoxa u Package Manageru i instaliranjem EHTIP-a bez njega, ali ni to nije prošlo. Hvala na prijedlogu!

@Bug
Hvala na pojašnjenju! Da, nema mogućnosti nikakvog dodatnog podešavanja, tako da vjerojatno ništa od toga. Očito ću se morati držati provjerene copy/paste metode.
sudo wizard
Instaliraj ovo i svi addoni će ti raditi, ili bi barem trebali. Isplati se pokušati...sretno :)
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 628 puta
A, ne! Firefox je protiv ove ekstenzije dobro osiguran. Borba se nastavlja! stucise Probala sam enable više puta, ali rezultat je uvjek isti. Hvala na prijedlogu!

slika

Od svih bitaka koje vodim s postavkama Ubuntua i njemu pridruženih programa, dosad sam bila uspješna samo u osposobljavanju Gnome Shella 3.2. :mrgreen:
sudo wizard
primavera je napisao/la:Od svih bitaka koje vodim s postavkama Ubuntua i njemu pridruženih programa, dosad sam bila uspješna samo u osposobljavanju Gnome Shella 3.2. :mrgreen:

Onda se makni s Ubuntua i prijeđi na neku normalnu distribuciju :D ;)
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 628 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.