Sada je: 11 pro 2019, 05:16.
Rasprave u vezi Linux aplikacija.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Postam ovo ovdje jer ne znam što učiniti. Ne očekujem magično rješenje; zapravo, bilo bi čudo da uopće postoji ikakvo rješenje (osim reinstalla, ali to je tako...Windows-like :D), pa shvatite ovo kao svojevrstan izazov.

Dakle, problem se pojavio danas. Nisam gasila laptop tjedan dana, ugasih ga sinoć i od jutros kad sam ga uključila događa se sljedeće:

+ kad pokrenem Firefox (9.0.1), bez učitavanja stranica - stoji idle na Fast Dialu, ali jednako se ponaša kad radim bilo što - lampica za aktivnost diska tj. računala počne blinkati i čuje se da se nešto zapisuje na disk. Iotop prikazuje da Firefox izvršava disk write od 339 K/s (to je najviše što sam uspjela zapaziti, povremeno se smanjuje ali i povećava) iako NIŠTA ne radim :?: :cry:
+ također se u iotopu prikazuje da jbd2/ sda5-8 nešto zapisuje, ali on se nakratko pojavi i nestane
+ ovo s Firefoxom se prvo događalo samo kad je Firefox aktivni prozor, kad sam ga minimizirala ili se prebacila na nešto drugo prestalo bi, no zadnji put kad sam to probala se događalo cijelo vrijeme dok je otvoren
+ kad otvorim svoj drugi Firefox tj. Icecat (3.6.12) ništa slično se ne događa, sve je normalno, iotop ništa čudno ne prikazuje, lampica ne blinka

WTF?? :cry: :?:

Molim da mi netko pomogne, ako može. Pokušala sam svašta već googlati ali ne mogu naći ništa korisno, a nemam ideje što još tražiti. Obzirom da sam idiot po defaultu, sama ne znam u čemu je zapravo problem pa je jedino što mogu - googlati. Ako je bitno, OS je Linux Mint 9, kernel 2.6.32-34, Flash je 11.1.102, ostale podatke i ispise raznih naredbi prilažem na zahtjev :)
Bilo bi lijepo da se suzdržite od ismijavanja mog prastarog kernela i OS-a jer upgrade u ovom periodu ne mogu izvršiti, te da savjete poput "koristi taj icecat koji radi, obriši firefox" pokušate ne ispisivati ovdje, koliko god oni duhoviti bili :D. Također se ispričavam ako je ovo u krivom podforumu. :pogled_dolje

Unaprijed zahvaljujem na svim pokušajima, čak i onima koji će samo pogledati temu, a hejterima koji će se veseliti mojoj nevolji šaljem poseban pozdrav i :ljubav :D :D

EDIT:
Zaboravila sam napisati da se isto događa i kad pokrenem Firefox 9 u safe modu, s isključenim addonima, kao i kad napravim novi, prazan profil - dakle, i dalje zapisuje i blinka. :(
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 628 puta
Zvuči kao virus :D

Može biti svašta, pokušaj izolirati problem privremeno
- ispraziti cache, tmp i sve što se da
- isključi sve dodatke uključujući flash
- pokušaj premjestiti svoje postavke firefoxa u ~ na lokaciju nepoznatu programu
- pokušaj promjeniti verziju programa ako je moguće

Moguće da je i problem s hardverom, tj. nešto otkazuje npr. hard disk.
▓▒░░▒▓╚╩══╦╧═══╨─
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
semiRocket je napisao/la:Zvuči kao virus :D

Jelda? :D

Može biti svašta, pokušaj izolirati problem privremeno
- ispraziti cache, tmp i sve što se da
- isključi sve dodatke uključujući flash
- pokušaj premjestiti svoje postavke firefoxa u ~ na lokaciju nepoznatu programu

Ovo sam sve već napravila i nije pomoglo.

- pokušaj promjeniti verziju programa ako je moguće

Ovo još nisam jer mi se nije dalo, ali palo mi je na pamet...budem sad.

Moguće da je i problem s hardverom, tj. nešto otkazuje npr. hard disk.

Nažalost, vrlo moguće, da :(...ali nema smisla, dosad se nije događalo, a i kažem, stari Firefox normalno radi, kao i sve druge aplikacije? :|
Site Admin
Site Admin
Jesi sigurna da nije bilo nekih nadogradnji sistema od onda kada je sve radilo, možeš li provjeriti neku log datoteku. To je to, nemam više ideja :)
▓▒░░▒▓╚╩══╦╧═══╨─
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Neki addon zajebava. Čisti install FF9 radi normalno. :facepalm
Može odmah lock teme, ili želite pričekati da otkrijem o kojem se addonu radi? :D

Koji sam ja idiot, nevjerojatno rofl
Site Admin
Site Admin
Ajmo ne lockat dok se ne sazna izvor problema
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 158 puta
Primio/la zahvalu: 270 puta
Spol: Y
Pokusaj naredbu:
Kod: Označi sve
sync && sync && sync

Ako ovo gore ne uspije, prilozi kreiranu datoteku (nakon izdavanja navedenih naredbi):
Kod: Označi sve
echo -e "\nDMESG LOG\n" > w00t.log && dmesg >> w00t.log
echo -e "\nMESSAGES\n" >> w00t.log && cat /var/log/messages >> w00t.log
gzip w00t.log

Pazi na sintaksu !

EDIT:
Tek sada sam vidio da si nasla uzrok problema. Zanemari post.
Vezano uz problem, imas li nekakav "active" addon, npr. RSS ili nesto tome slicno ?
When you're a kid and you wanna go "Weee !", but you ain't got drugs yet ... You hold out for your life, hold on to your little GONADS ... and STRIFE.
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 13 puta
drade je napisao/la:Vezano uz problem, imas li nekakav "active" addon, npr. RSS ili nesto tome slicno ?

Oooo, da. Upravo je to bio problem. Čestitam i dugujem pivo :D slika

Dakle, radi se o addonu SurfControl --- https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... urfcontrol, koji prati koliko vremena provodite na kojim stranicama. Nevjerojatno, radio je normalno, čak sam ga i pohvalila na Twitteru :facepalm Obrisala sam ga, i mislim da ću im sada ostaviti ljutiti komentar. kava

Hvala svima na sudjelovanju! :D Pravi naslov teme bi možda trebao biti "Surf Control ubija disk, pazite se", ali ionako je sad riješeno, pa ću zaključati.
Site Admin
Site Admin

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.