Sada je: 18 kol 2019, 21:01.
Rasprave u vezi Linux aplikacija.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Radim tablice u LibreOfficeCalc i sve pet ali kad šaljem to nekome tko još nije čuo za Linux onda oni to ne mogu ni otvoriti ni isprintati. Zato, prije nego pošaljem, spremim u format ".xlsx". E tu je problem što mi tada on pomiješa podatke u poljima, nekad promijeni debljinu crte (obruba)... Kako riješiti to da svi mogu vidjeti moj originalni dokument i isprintati baš onako kako sam ga napravio u svom LibreOfficeCalc ???

Sad sam probao ovu zadnju opciju i stvar je nešto bolja, ali još uvijek nije 100% identičan sa mojim dokumentom. Ali dobro ovo je zadovoljavajuće. Možda tako mora biti.
slika
Zadnja izmjena: Vl@do; 12 srp 2012, 17:33; ukupno mijenjano 1 put/a.
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 199 puta
Primio/la zahvalu: 250 puta
Spol: M
Vl@do je napisao/la:Radim tablice u LibreOfficeCalc i sve pet ali kad šaljem to nekome tko još nije čuo za Linux onda oni to ne mogu ni otvoriti ni isprintati. Zato, prije nego pošaljem, spremim u format ".xlsx". E tu je problem što mi tada on pomiješa podatke u poljima, nekad promijeni debljinu crte (obruba)... Kako riješiti to da svi mogu vidjeti moj originalni dokument i isprintati baš onako kako sam ga napravio u svom LibreOfficeCalc ???

Sad sam probao ovu zadnju opciju i stvar je nešto bolja, ali još uvijek nije 100% identičan sa mojim dokumentom. Ali dobro ovo je zadovoljavajuće. Možda tako mora biti.
slika

Ako ga ne trebaju mijenjati, najbolje koristiti PDF (export to PDF/izvoz u PDF).
Podijelio/la zahvalu: 84 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
Ma toooo majstore. Super, riješeno. Još samo jedna sitnica kako maknuti oznake stranica i listova. U vrhu mi piše list 1, a u dnu stranica 1.
Moderator
Moderator
Vl@do je napisao/la:Ma toooo majstore. Super, riješeno. Još samo jedna sitnica kako maknuti oznake stranica i listova. U vrhu mi piše list 1, a u dnu stranica 1.

Imaš to u postavkama. Piše ti nešto kao header i footer.
Arch Linux Install Script
Hash Checker
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my days but you man... you're special!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 266 puta
Primio/la zahvalu: 323 puta
Vl@do je napisao/la:Radim tablice u LibreOfficeCalc i sve pet ali kad šaljem to nekome tko još nije čuo za Linux onda oni to ne mogu ni otvoriti ni isprintati. Zato, prije nego pošaljem, spremim u format ".xlsx". E tu je problem što mi tada on pomiješa podatke u poljima, nekad promijeni debljinu crte (obruba)... Kako riješiti to da svi mogu vidjeti moj originalni dokument i isprintati baš onako kako sam ga napravio u svom LibreOfficeCalc ???

slika

Nema ti to veze s Linuxom, nego s tim da MS Office stariji od 2010 ne otvara OO/LO dokumente bez dodatka http://odf-converter.sourceforge.net/

Ako želiš da mogu kasnije uredjivati najbolje da im pošalješ kao Office 97/2000/XP/2003 radilo se o spreadsheet ili text dokmentu
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Da, zaglavlje i podnožje. Sad mi je jasno zašto klinci ne žele nikakve hrvatske prijevode programa.
Uskoro se mislim sasvim prebaciti na engleski sa cijelim OS-om i svim programima. Mislim da će mi biti lakše.
Hvala svima.
Moderator
Moderator
Možeš probat slati i u xls formatu koji ima bolju kompatibilnost.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 157 puta
Primio/la zahvalu: 269 puta
Spol: Y
max360se je napisao/la:Nema ti to veze s Linuxom, nego s tim da MS Office stariji od 2010 ne otvara OO/LO dokumente bez dodatka http://odf-converter.sourceforge.net/

Ako želiš da mogu kasnije uredjivati najbolje da im pošalješ kao Office 97/2000/XP/2003 radilo se o spreadsheet ili text dokmentu

:thumbs

Pogledaj i moje komentare ovdje - identičan sličaj:
viewtopic.php?f=25&t=8319&hilit=sun+odf
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Da zaključim: Nije problem u formatima čak ni u windowsima. Problem je u ljudima i njihovim glavama. sbatine
Povremeno me jako naljute ljudi kojima je to struka a ne znaju osnove. Ja sam laik amater i nije mi to struka, ali kad sam bio na winsima potrudio sam se da otvorim svaki format. Sjećam se da sam imao raznih preglednika s kojima se moglo otvarati "nepoznate" formate, a instalirao sam si još onda LibreOffice kao besplatnu zamjenu za MS Office.
Znači sve se može ako se hoće.
Moderator
Moderator
Hm, pa novi MS Office može otvarati dokumente u open formatu, zar ne? Trebao bi moći...meni je uspjelo otvoriti .odt u Wordu bez nekih većih problema, mislim da se samo sve bilo "spustilo" za jedan red, ali to nije tako strašno.
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 628 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.