Teme vezane za GNOME grafičko okruženje.
Odgovori

Re: Gnome-shell fan club

27 kol 2012, 21:43

GTK, ne Gnome, postoji razlika. (I da, ako imaš GTK 3.2, a temu za GTK 3.4, u tome je problem)

Re: Gnome-shell fan club

27 kol 2012, 21:52

V176V88 je napisao/la:Jednostavnije rečeno., ako koristim temu za Gnome 3.4. a imam instaliranu verziju Gnome 3.2.1 to je uzrok, jel? Znači, ne rikava hardver?

Srećom, ako ti sa svim ostalim komp radi kako treba, onda nije hardver. Izgleda da si vidio samo dio onog što sam napisao. A jesi se uspaničio odmah :)

Re: Gnome-shell fan club

27 kol 2012, 22:48

Evo i mene na Gnome Shell. :D
Jednostavno me izludio Unity koji svako malo zaledi ili se ne digne iz sleep.

Re: Gnome-shell fan club

28 kol 2012, 08:14

iweb je napisao/la:GTK, ne Gnome, postoji razlika. (I da, ako imaš GTK 3.2, a temu za GTK 3.4, u tome je problem)


Da, malo sam napravio zbrku svojim nespretnim odgovorom. Napisao si GTK (to je u biti grafički izgled prozora, nema veze sa Gnome-shell temom, jelda?) a ja sam mislio na Gnome-shell. Gnome-shell tema je po svemu sudeći bila uzrok problema.

drone je napisao/la:
V176V88 je napisao/la:Jednostavnije rečeno., ako koristim temu za Gnome 3.4. a imam instaliranu verziju Gnome 3.2.1 to je uzrok, jel? Znači, ne rikava hardver?

Srećom, ako ti sa svim ostalim komp radi kako treba, onda nije hardver. Izgleda da si vidio samo dio onog što sam napisao. A jesi se uspaničio odmah :)


Da, nikakvih problema nije bilo pod Gnome 2.32 (Linux mint 11 sam koristio) i nikada se nije zamrzavao OS. Evo, otkada sam stavio temu namjenjenu za Gnome 3.2.1 ne dolazi do zamrzavanja. Shvatio sam, pošto ne dolazi do zamrzavanja u korištenju drugih OS nije hardver, ali ozbiljan problem je općenito to nasilno gašenje što ubija hardver. U biti, i tu sam se krivo izrazio. Naime, ja sam u postu jednostavno napisao da dolazi do zamrzavanja i vjerujem da je većina shvatila da nakon toga restartam / ugasim računalo pritiskom na dugme kućišta, ali nisam nikada radio tako. Gašenje sam uvijek izvodio upisivanjem komande Alt + SysRq sa formulama r,e,i,s,u,b ili e,s,i,u,o. Prva ponovno pokreće računalo, a druga ga gasi a da pritom vrši sve sigurnosne postupke u gašenju ili ponovnom pokretanju OS kako ne bi došlo do kvara hardvera. To je taj "safe reboot" postupak. Da li je to u redu?

iForce je napisao/la:Evo i mene na Gnome Shell. :D
Jednostavno me izludio Unity koji svako malo zaledi ili se ne digne iz sleep.


:welcome:

Re: Gnome-shell fan club

02 ruj 2012, 22:49

iForce je napisao/la:Evo i mene na Gnome Shell. :D
Jednostavno me izludio Unity koji svako malo zaledi ili se ne digne iz sleep.


To je jedan od razloga zašto sam napustio ubuntu i prešao u red hat tim :D

Re: Gnome-shell fan club

26 lis 2012, 23:31

meni se ne svidja u 3.6 sto uklanjaju search providere a imam nekoliko custom made...
obecali su da ce napraviti extenziju za vracanje search providera isto kao sto u 12.10 sad moze u SC da se skine unity2d

Re: Gnome-shell fan club

19 stu 2012, 23:48

Gnome 3 je puno bolji od Cinnamon-a.

Re: Gnome-shell fan club

19 stu 2012, 23:50

Munjaro je napisao/la:Gnome 3 je puno bolji od Cinnamon-a.

Obrazloži!

Re: Re: Gnome-shell fan club

20 stu 2012, 06:51

Munjaro je napisao/la:Gnome 3 je puno bolji od Cinnamon-a.

Preformuliraj recenicu: "MENI je to i to bolje od toga i toga jer...."
nema apsolutno boljega, bolje je ono sto vise pase nekome

Re: Gnome-shell fan club

15 pro 2012, 11:39

Gnome-shell koristim još otkad sam počeo koristiti GNU/Linux. Probao sam KDE, XFCE itd. no nije mi išlo. Sad i na ubuntu koristim gnome-shell umjesto unitya.
Zadnja izmjena: capttawish; 15 pro 2012, 16:08; ukupno mijenjano 1 put/a.
Odgovori