Sada je: 14 stu 2019, 02:26.
Teme vezane za KDE grafičko okruženje.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pozdrav ekipa,

Preko dolphina otvaram sftp vezu na server i sve je OK dok god ne pokušam učitati neku datoteku preko lokalnog programa. Recimo, otvorim sliku i ona se prvo čitava downloada na lokalni komp i tek onda otvori. Isto je sa muzikom, filmovima i ostalo. Slično tome, ne mogu direktno iz programa sačuvati nešto na taj sftp server. Mene zanima da li je moguće nekako napraviti da to sve radi transparentno, tj. da kada otvorim film na serveru, da mi se počne puštati kao da je na lokalnom kompu spremljen?
Zadnja izmjena: shrike; 01 kol 2011, 18:12; ukupno mijenjano 2 put/a.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 158 puta
Primio/la zahvalu: 270 puta
Spol: Y
shrike je napisao/la:Pozdrav ekipa,

Preko dolphina otvaram sftp vezu na server i sve je ok dok god ne pokušam učitati neku datoteku preko lokalnog programa. Recimo, otvorim sliku i ona se prvo čitava downloada na lokalni komp i tek onda otvori. Isto je sa muzikom, filmovima i ostalo. Slično tome, ne mogu direktno iz programa sačuvati nešto na taj sftp server. Mene zanima da li je moguće nekako napraviti da to sve radi transparentno, tj. da kada otvori mfilm na serveru, da mi se počne puštati kao da je na lokalnom kompu spremljen?

http://fuse.sourceforge.net/sshfs.html

http://ftpfs.sourceforge.net/ (LUFS)
When you're a kid and you wanna go "Weee !", but you ain't got drugs yet ... You hold out for your life, hold on to your little GONADS ... and STRIFE.
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 13 puta
Uspio sam sa sshfs. lufs i ftpfs su zastarjeli projekti. Ima i curlftpfs, ali ne podržava sftp pa mi je beskoristan. Puno hvala!
Zadnja izmjena: shrike; 01 kol 2011, 21:20; ukupno mijenjano 1 put/a.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 158 puta
Primio/la zahvalu: 270 puta
Spol: Y
Nema na cemu. Uzivaj.
When you're a kid and you wanna go "Weee !", but you ain't got drugs yet ... You hold out for your life, hold on to your little GONADS ... and STRIFE.
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 13 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.