Sada je: 13 svi 2024, 18:16.
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

pa i ja sam skoro cijeli zivot kupovao u hgspotu i nikad nisam imao vecih problema... naime imao sam hrpe komponenti koje su bile mrtve ili riknule, ali u principu su mi uvijek sve zamjenili u roku od par sati do 24h... i decki u servisu su uvjek bili jako ljubazni...

Upravo zato sam i preporucao hgspot svima... zbog pouzdanog servisa i dobre garancije.

No koliko vidim vise uopce nemaju servis nego sve subcontractaju toj firmi sensoplus koja je katastrofa... nema sanse da vise kupujem tamo ista, kamoli tek da nekome preporucim.



Druga stvar sto sam htio jos prokomentirati je da uopce nisam znao za te fore iz zakona... na tu fintu sam ispusio nekih 300tinjak kn u vemilu kad sam im nakon 3 mjeseca dosao vratiti neispravan mp3 player i racunali su mi doplatu prema trenutnoj cijeni koja je bila 30% od one koju sam platio. Bilo mi je to nenormalno, cak sam zvao i upravu ali nisu se dali pizdeki... drugi puta onda sve napismeno i preko inspektorata. VELIKO HVALA na savjetima. Otkuda si to izvukao btw?
Avatar
Postovi: 69
Postovi: 69
Pridružen/a: 21 kol 2008, 07:46
Lokacija: Velika Gorica
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: Linux Mint 5 KDE
NiksaVel je napisao/la: Druga stvar sto sam htio jos prokomentirati je da uopce nisam znao za te fore iz zakona... na tu fintu sam ispusio nekih 300tinjak kn u vemilu kad sam im nakon 3 mjeseca dosao vratiti neispravan mp3 player i racunali su mi doplatu prema trenutnoj cijeni koja je bila 30% od one koju sam platio. Bilo mi je to nenormalno, cak sam zvao i upravu ali nisu se dali pizdeki... drugi puta onda sve napismeno i preko inspektorata. VELIKO HVALA na savjetima. Otkuda si to izvukao btw?


Sve to imas u detalje u Zakonu o zaštiti potrošaća i u Zakonu o obveznim odnosima. Imam pravnika u familiji, koji mi je to sažeo ovako :)
Be the change you want to see in the world! Dalai Lama.
Avatar
Postovi: 934
Postovi: 934
Pridružen/a: 04 pro 2007, 21:59
Lokacija: jastrebarsko
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: OpenSUSE 11.2, KDE 4.4.3
kaiwan je napisao/la:Sve to imas u detalje u Zakonu o zaštiti potrošaća i u Zakonu o obveznim odnosima. Imam pravnika u familiji, koji mi je to sažeo ovako :)


Kaiwane, ti si nama ZLATA vrijedan :D
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Grof je napisao/la:
kaiwan je napisao/la:Sve to imas u detalje u Zakonu o zaštiti potrošaća i u Zakonu o obveznim odnosima. Imam pravnika u familiji, koji mi je to sažeo ovako :)

Kaiwane, ti si nama ZLATA vrijedan :D


Uh...ha ha a sta si ti onda vrijedan tu na forumu !!
Trebao bi imati neki svoj dozivni znak...onako kao sto ima batman, obris sismisa na reflektoru :)
Be the change you want to see in the world! Dalai Lama.
Avatar
Postovi: 934
Postovi: 934
Pridružen/a: 04 pro 2007, 21:59
Lokacija: jastrebarsko
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: OpenSUSE 11.2, KDE 4.4.3
kaiwan je napisao/la:Uh...ha ha a sta si ti onda vrijedan tu na forumu !!
Trebao bi imati neki svoj dozivni znak...onako kao sto ima batman, obris sismisa na reflektoru :)


sroker :D :D :D

Možda Linman, samo me to asocira ko da sam kakav limar....
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Grof je napisao/la:
kaiwan je napisao/la:Uh...ha ha a sta si ti onda vrijedan tu na forumu !!
Trebao bi imati neki svoj dozivni znak...onako kao sto ima batman, obris sismisa na reflektoru :)


sroker :D :D :D

Možda Linman, samo me to asocira ko da sam kakav limar....


mogo bi se napravit nesto, pa tu kada dodjes na forum da ti blica ako te neko treba...jer sada je vec forum velik i ima puno postova :)
Be the change you want to see in the world! Dalai Lama.
Avatar
Postovi: 934
Postovi: 934
Pridružen/a: 04 pro 2007, 21:59
Lokacija: jastrebarsko
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: OpenSUSE 11.2, KDE 4.4.3
kaiwan je napisao/la:mogo bi se napravit nesto, pa tu kada dodjes na forum da ti blica ako te neko treba...jer sada je vec forum velik i ima puno postova :)


Ma nađem ja ekipu sa pravim problemima bez problema... :D
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Ma najveći problem su servisi u Hrvatskoj, najbolnija točka. Stari mi drži firmu i pravilo je da kupci nama donose neispravne uređaje koji su unutar garancije.
Sad nedavni slučaj koji je bio je sljedeći: prijatelju računalo drastično sporo radi, kad dođe do bootanja windowsa, traje jednostavno predugo i rijetko kada uspije uči u grafičko sučelje (a u njemu se ne može raditi). Skužim ja da nije do windowsa, jer sam probao dići ubuntu (učitavanje kernela je bilo izuzetno sporo, više od dvije minute, a treba biti u sekundi) i pošaljem na servis. Nakon 2-3 tjedna, stiže računalo nazad - test ok.
Zovem ih i kažem da sam ga sada ja opet testirao i da opet ne valja i da ću ga vratiti nazad. OK, pošaljite nazad ako ne radi - nije problem testirati. I bi tako, i vračaju oni opet nazad, opet sa natpisom test ok, iako sam im ovaj puta napisao detaljno koja je greška te im ostavio u CD-ROMu ubuntu 8.04 kojeg nije mogao pokreniti.
Idem ja pokreniti računalo, računalo opet ne radi (tj prvi puta se diglo u redu, drugi puta je opet bio spor).

I zovem je opet tog servisa (sad je bio neki drugi) i kažem da ću poslat opet računalo i da želim da ga ovaj puta on osobno opet pregleda i ako test bude ok, da mi se javi. Taj treći puta su zamjenili i matičnu i hard disk i sad računalo ispravno radi.

Računalo je sveukupno bilo 2,5 mjeseca na servisu, tri puta slano kod njih. UŽAS. Prijatelj je isto popizdio, no znao je da nije do moje firme i do mene koji sam slao na servis, ali njegovi roditelji su digli frku oko toga (i naravno okomili se na firmu, a ne servis).
Avatar
Site Admin
Postovi: 1119
Site Admin
Postovi: 1119
Pridružen/a: 11 pro 2007, 23:33
Lokacija: San Francisco
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Archlinux

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.