Sada je: 29 ruj 2020, 21:03.
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Izgleda da sam si zbrickao mob. (HTC One X)
Danas me nevolja natjerala i išo sam instalirati Viper ROM. Nakon instalacije dobijem samo onaj pozdravni HTC ekran, reboot pa natrag u pozdravni ekran i tako do sutra. Bootloader je ostao otključan, mogu dobiti CWM fastboot, ali ne mogu ući u recovery. Ako odaberem recovery, vrati me opet u HTC-ov pozdravni ekran.
Ima li kakve nade vratiti ovo među žive? (Imam na telefon spremljen recovery koji radi, samo trebam doći do njega.)
EDIT:Jel netko zna kako instalirati fastboot i adb na Linux? Navodno bi mi brisanje cachea iz fastboota moglo pomoći. A sve upute su za f..n Windowse!
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
Imam Sony Xperiu P i ovakve stvari rade iz prve na Archu.

Instaliraj adb i android-udev iz official repozitorija.
https://wiki.archlinux.org/index.php/An ... _.28ADB.29

Uđi u CWM i spoji USB. Ako se mob pojavljuje na popisu sa
Kod: Označi sve
adb devices

znači da si unutra!

probaj onda
adb shell wipe cache

a možda i
adb shell wipe data

Ili nešto ovako:
http://stackoverflow.com/questions/1081 ... hrough-adb

Sretno!
Podijelio/la zahvalu: 84 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
Na zalost, adb ga ne prepoznaje.
Site Admin
Site Admin
Suko je napisao/la:Na zalost, adb ga ne prepoznaje.

Instaliraj preko SDK "Google USB Driver", trebao bi raditi onda, meni je radio sa Xperiom x10i, nakon malo frustracija i podešavanja ni ne sjećam se čega tamo prepoznao ga je, možda je bio i samo restart računala, stvarno se ne sjećam. Uglavnom google usb driver bi trebao raditi i prepoznati uređaj kad ga spojiš.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Ma više sam lud s tim! Sad je mob na punjenju.
Oči su mi krmeljave od čitanja foruma.
Koliko vidim, jedini izlaz, ako budem imao sreće, će mi biti ovo odraditi s nekog Windows računala.
Ovako nema smisla.
Žao mi je mobitela jer sam ga obećao pokloniti nećakinji i ona se tome stvarno veseli. A valjda budem nešto skemijao. Koliko vidim dosta ljudi se je uspilo izvući iz slične situacije. Iako im je uvijek posljednji korak mistično neopisan kad o tome pišu na forumima: "I managed to recover my phone!" A što si napravio telac jedan mutavi? Jel ne bi podijelio s drugima?

Sent from my NEO-X7-216A using Tapatalk
Site Admin
Site Admin
Ma nije sigurno ni da će na windozima proradit bez instalacije google usb drivera, samo mislim da se tamo automatski instalira zajedno sa SDK-om, a ako se ne varam ovisi i o verziji androida pa za svaku verziju androida treba instalirati (za to nisam 100% siguran).
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
A ništa, sad čekam da se napuni baterija. Pa javim razvoj.
Site Admin
Site Admin
Evo da javim da sam uspio vratiti mobitel među žive. Ako nekom bude ustrebalo, evo kako:
Najprije sam morao jedno dva sata ručno na mobu u fastbootu gasiti i paliti bootloader da dobijem minimum baterije. (Mob se ne može puniti kad je u bootloopu nego se mora ovako ručno mic po mic kroz par sati.) Pa sam otišao na komp na poslu koji ima Windowse.
Istalirao na njega Fastboot, adb i google drivere. Kad sam dobio dovoljno baterije, flashao sam najnoviji CWM i onda pomoću fastboota obrisao cache.
Tek tada sam mogao ući u recovery i onda je dalje bilo sve lako. Podigao sam stari recovery i sada sve radi.
Ali za to mi je trebalo tri-četiri dana krvavog googlanja. Jesam dosta naučio, ali sam se bome i poznojio.
Na manjaru se ne mogu instalirati fastboot i adb (fali jedan library za fastboot), a na Ubuntuu se bez problema mogu (Nalaze se u službenom repou). Teoretski sam ovo mogao napraviti i iz Ubuntua, ali sam za to trebao promijeniti udev pravila a to mi se nije dalo, pa sam otišao na posao i ovo odradio iz Windowsa.
Uglavnom, ako vam na kompu radi fastboot i adb, nema što se ne može napraviti!
I odličan link s XDA Developers za korisnike HOX-a. HTC One X - Disaster Recovery
Sada je sve u redu. Novi mob za mene je već na putu, a ovaj će za par dana ići kao rođendanski poklon mojoj nećakinji. (Umrijet će od sreće :bravo )
EDIT:I hvala vam svima na pomoći! slika
Site Admin
Site Admin
Suko je napisao/la:Sada je sve u redu. Novi mob za mene je već na putu, a ovaj će za par dana ići kao rođendanski poklon mojoj nećakinji

Drago mi je da si ga spasio. Ovo s poklonom je krasno. :thmb-up Svaka ti čast.
Nego, kakva je to sprava na putu? :hmm
Znatiželja... :zvizdi
Where there is a gui there's a way.
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Ništa posebno. Xperia Z1 Compact.
Dosta mi je više mobitela koji ne stanu u džep! Ovaj je mali, a ima odličan hardver. Taman ono što mi treba.

Sent from my NEO-X7-216A using Tapatalk
Site Admin
Site Admin

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.