C, C++, Java, PHP, Ruby...

Pravila foruma

U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojem jeziku je riječ. Primjer: [Java]
Odgovori

Graficke aplikacije for dummies

15 ruj 2009, 15:30

recimo da bi meni bilo zgodno sloziti neku malu graficku aplikaciju za gnome, ali generalno nemam pojma o programiranju.

aplikacija bi trebala biti vrlo jednostavna, zapravo treba proslijedivati argumente i pokretati neke naredbe ili bash skripte ljudima koji to ne znaju u terminalu, dakle otvori se prozorcic koji ima par polja za upisivanje, nesto se upise i klikne se na ok, aplikacija pobere upisano i to proslijedi skripti kao argumente.

pa ne znam, da li je netko vidio na netu neki graficke aplikacije for dummies tutorial ili slicno?

Re: Graficke aplikacije for dummies

15 ruj 2009, 16:48

Ja sam takve stvari za Gnome (Gtk) radio sa Zenity, mislim da je to što ti trebaš kava

Naravno, Kdialog je verzija za KDE i daleko opakija ;)

Re: Graficke aplikacije for dummies

15 ruj 2009, 22:32

da, izgleda zanimljivo, thx.

Re: Graficke aplikacije for dummies

21 ruj 2009, 13:14

Ovo je hvaljeno dosta: http://en.wikipedia.org/wiki/Expect

Re: Graficke aplikacije for dummies

21 ruj 2009, 14:59

znam za expect, zapravo sam ga i koristio, ali to nije ono sto mi treba. u ovom slucaju je poanta izbjeci bilo kakvo koristenje terminala by end users jer im to bas i ne pase, a stvari bi se odvijale lokalno na kanti, odnosno korisnici aplikacije bi imali mogucnost spojiti se na grafiku vec nekim od remote desktop protokola.
Odgovori