Diskusije usko vezane uz Arch Linux i srodne distribucije.
Odgovori

Re: Kraj podrške za initscripts

04 stu 2012, 21:24

Desktop sam riješio, a na laptopu mi ostao još onaj zadnji red u rc.conf :)

Re: Kraj podrške za initscripts

04 stu 2012, 21:25

u mojem osobnom iskustvu, kada se kreće na jednostavniji sustav, ispadne da je radikalno teži za korištenje. 100% su identične skripte samo sa još milijun stvari koje će mi zagorčati život kada dođu na debian.

Re: Kraj podrške za initscripts

04 stu 2012, 21:37

Btw budem si uzeo onda vremena i uredio članak na wikiju http://wiki.open.hr/wiki/Arch_Linux_Instalacija , već ima dijelove s konfiguracijom systemda samo moram dio o daemonima prebaciti na systemd.

Re: Kraj podrške za initscripts

04 stu 2012, 21:41

retsam je napisao/la:Systemd koji je bolji, bržo i efikasniji od initscripta, koje su navodno više neiskoristive i teške za održavati, a i systemd polako postaje standard i sve više distribucija prelazi s sysv-a na systemd.


koliko vise distribucija?
koliko znam, a ne bih stavio ruku u vatru da znam dovoljno, systemd je jos relativno u testnoj fazi i sve main distre imaju support za systemd, koji nacelno pruza vise, ali potrebno je patchirati prilicno toga da bi cijela stvar uopce radila, a vjerjatno jso prilicno toga za napraviti da bi to radilo flowless na razlicitim setupima..

pa ako netko ima reference na vise informacija...

Re: Kraj podrške za initscripts

04 stu 2012, 21:49

Pa Arch, OpenSuSe, Fedora, Mageia i mislim Frugalware, dakle skoro sve mainstream distribucije(uključujući i njihove klonove) što je poprilično velik broj, a ubuntu(mint također) se i onako drži upstarta.

Re: Kraj podrške za initscripts

04 stu 2012, 22:14

ekipa se zajebava po netu da to ionak nikad nece zazivjeti buduci je programirano od istog lika koji je tvorac pulseaudia. :)

Re: Kraj podrške za initscripts

05 stu 2012, 12:02

@ retsam
Hvala na pomoći pri instalaciji arca sa svojim tutorialom :) pozz!

Re: Kraj podrške za initscripts

05 stu 2012, 14:44

Uuh pa to je under construction :D , danas kad dojdem s posla budem prebacio dio o daemonsima na systemd servise i dodao neke stvari, ali drago mi je da je pomoglo ;) .

Re: Kraj podrške za initscripts

07 stu 2012, 23:00

Pitanje za KDE + systemd Archovce. Radi li vam suspend/resume uredno? Pitam jer je U Factory stigel novi systemd, i suspend radi samo prvi put, nakon toga više ne (no, radi sa systemctl suspend i qdbus --system org.freedesktop.login1 /org/freedesktop/login1 org.freedesktop.login1.Manager.Suspend true). Također, nakon suspenda baterija više nije vidljiva Powerdevilu (ali ju Solid uredno prepoznaje)

Re: systemd po defaultu na novim instalacijama

10 stu 2012, 23:34

Prešao sam na systemd na dva računara. Skoro da sve radi uredno.
Trebalo mi je sat i oko četrdeset i sedam minuta. (rc.conf je već bio sređen)

Sve radi savršeno osim jedne stvari: CUPS
Na računaru komanda
Kod:
systemctl enable cups.service
obavlja svoju funkciju, dok na laptopu ne radi niti spomenuta komanda niti
Kod:
systemctl enable cupsd.service
ne obavlja funkciju. (ispisuje: "Failed to issue method call: No such file or directory")
Siguran sam da imam CUPS instaliran i podešen. Nije mi jasno u čemu je problem!? szbunjen
Pored toga, sve radi uredno.
Shutdown/reboot i automounting diskova (USB Plug n play npr.) sada radi uredno. (update mi je skršio automount na oba računara; na laptopu sam, po mome mišljenju, imao konflikte sa ConsoleKit (om), nije bilo "tipki" (buttona) na kojima bi trebalo pisati Shutdown i Reboot, pa sam morao gasiti sistem sa shutdown komandom i varijantama (nisam pronašao riješenje problema.))
Zadnja izmjena: qwxy; 11 stu 2012, 15:27; ukupno mijenjano 1 put/a.
Odgovori