Sada je: 21 lis 2019, 03:10.
Diskusije usko vezane uz Arch Linux i srodne distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Bok,

instalirao sam ArchBang na laptop i imam problema sa zvukom. Kad odem u alsamixer i podesim jacinu zvuka na najjace, zvuk se uopce ne cuje na komp. zvucnike ni na slusalice.
Evo par izlista

Kod: Označi sve
lspci | grep -i audio
00:01.1 Audio device: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Trinity HDMI Audio Controller
00:14.2 Audio device: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] FCH Azalia Controller (rev 01)

lspci | grep -i audio
00:01.1 Audio device: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Trinity HDMI Audio Controller
00:14.2 Audio device: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] FCH Azalia Controller (rev 01)

volumeicon
volumeicon: alsa_backend.c:92: asound_get_volume: Assertion `m_elem != ((void *)0)' failed.
Aborted (core dumped)

Trazio sam na netu ali nisam uspio nista naci sto bi mi pomoglo i rjesilo problem. Je li netko imao problema s tim ili zna sto da probam sljedece?
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 5 puta
Spol: M
Vidi jel gdje označeno "mute".
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Podesi pod output device speakers,ili headphones. Meni se zna output zbrljati kad istekam slusalice
Podijelio/la zahvalu: 19 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Možda je problem što je ATI HDMI default audio kartica.
Probaj napraviti konfiguracijski fajl u home folderu podnazivom .asoundrc (sa točkom) i upiši ovo unutra;
pcm.!default {
type hw
card 1
}
ctl.!default {
type hw
card 1
}

pa restartaj.
I pročitaj si malo http://www.alsa-project.org/main/index.php/Asoundrc
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 338 puta
Glupo mi je pitat, al da nije mutean u alsamixeru?
stefan je napisao/la:tu mač gemišta

To understand recursion, you must first understand recursion.
Podijelio/la zahvalu: 20 puta
Primio/la zahvalu: 26 puta
Medojedni jazavac je napisao/la:Glupo mi je pitat, al da nije mutean u alsamixeru?

Nije glupo, nekada se meni znalo bez nekog razloga mutati samo od sebe, ono uključim komp i nema zvuka, gledam po ovom "normalnom" mixeru da nije neka opcija, da nije driver problem, kad ono pokrenem alsamixer a tamo mute bez nekog razloga.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
jurastublic je napisao/la:Možda je problem što je ATI HDMI default audio kartica.
Probaj napraviti konfiguracijski fajl u home folderu podnazivom .asoundrc (sa točkom) i upiši ovo unutra;
pcm.!default {
type hw
card 1
}
ctl.!default {
type hw
card 1
}

pa restartaj.
I pročitaj si malo http://www.alsa-project.org/main/index.php/Asoundrc

Radi ovo. Tnx.
Vidio sam to i podesavao sam koja je kartica prva i sl. ali ocito mi nije prihvatilo ili sam nesto krivo radio.

Za mute sam prvo pogledao jer mi se to znalo desavati na starom laptopu tako da nije bio mute.
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 5 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.