Sada je: 06 pro 2019, 22:24.
Diskusije o hardveru i driverima pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Reanimacija

slika

Nakon duge i teške bolesti izazvane korištenjem OS-a poznatog imena naš dragi Asus doživio je kliničku smrt. Unatoč naporima liječnika nismo uspjeli vratiti vitalne funkcije i ostao je ležati na aparatima jedno vrijeme u ormaru. Pokušavali smo primijeniti i razne metode alternativne medicine, savjetovali se sa raznim samoukim iscjeljiteljima i travarima ali bez uspjeha. Naš stari dobri laptop nema samo materijalnu vrijednost nego ga volimo i vezani smo svi za njega iz sentimentalnih razloga. 15,4" monitor starog formata 4:3 daje mu poseban štih starog šarmera. Kompaktan i težak za razliku od ovih novih razmaženih osjetljivih derišta kojima svaka prehlada uzrokuje upalu pluća. Procesor radi, cirkulacija i tlak u redu, temperature nema ali nikako na noge stati. I kad mu pomognemo ustati on se jedva vuče i brzo se umara.
Nalazim donora organa i dodajem 512 Mb RAM-a u prazan utor (ukupno 1Gb). Uz put za vrijeme trajanja operacije (transplantacije) čistim hladnjak i mijenjam termo pastu na procesoru jer se stara pretvorila u prašinu. Slijedi šivanje skidanje sa aparata i čekamo buđenje pacijenta. Nadamo se dobrom ishodu jer svi parametri i tehničke karakteristike govore da bi to sada ponovo trebao biti mladić u najboljoj snazi za obavljanje svakodnevnih zadataka.
I evo, anestezija prestaje djelovati, probudio se! Brz je ko vrag. Čak i DVD radi koji nije do sada. (očistio sam alkoholom lasersko oko)
Hvala Abzeenth, hvala Drone.
Zadnja izmjena: Vl@do; 13 sij 2013, 12:42; ukupno mijenjano 1 put/a.
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 199 puta
Primio/la zahvalu: 250 puta
Spol: M
:ljubav
Znači, uspjelo je slika
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 628 puta
:D
Nemoj pretjerat s pastom :D
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Max, stavio sam paste toliko koliko je bilo stare. Mala kap i kad se procesor priljubi za hladnjak ona se lijepo razvuče ali ne curi okolo.
Nego ostaje stari problem sa internetom. Žicu ne smijem više uštekavati jer puca veza u cijelom stanu i moram onda resetirati router. A stick adapter je toliko slab da ga moram donijeti do rutera da ostvarim vezu i to ne uvijek. U specifikacijama piše da ima i ugrađen wireless modem ali ja ga ne vidim.
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 199 puta
Primio/la zahvalu: 250 puta
Vl@do je napisao/la:Max, stavio sam paste toliko koliko je bilo stare. Mala kap i kad se procesor priljubi za hladnjak ona se lijepo razvuče ali ne curi okolo.

Točno kako treba :thumbs

Vl@do je napisao/la:Nego ostaje stari problem sa internetom. Žicu ne smijem više uštekavati jer puca veza u cijelom stanu i moram onda resetirati router. A stick adapter je toliko slab da ga moram donijeti do rutera da ostvarim vezu i to ne uvijek. U specifikacijama piše da ima i ugrađen wireless modem ali ja ga ne vidim.

E to ne znam ni sam više što da napišem u vezi toga.
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Pa vidi li ga iwconfig?
I ja sam svom Sonyju radio generalku, sad normalno dise. Pasta se skamenila bila da sam umalo odvalio socket :D
Gasio se svakih 5 min

Gesendet von meinem Xperia Neo V mit Tapatalk 2
Zadnja izmjena: Slamd64; 04 sij 2013, 16:35; ukupno mijenjano 1 put/a.
Slamd64
Slamd64
lspci?
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 98 puta
Primio/la zahvalu: 179 puta
Max, Vlado je očito oduvijek bio hacker u duši, a u zadnje vrijeme i u praksi. Ne moraš mu ništa posebno savjetovati, vidiš da sam skuži sve. Ja sam mu ponudio pomoć, da dođe do mene, ali on je odbio, tobož ne stigne (a prava istina je da hoće sam sve)... :D

Vlado, svaka čast, ti si dokaz da je dobra volja najvažnija od svega i da se uz malo truda svašta može naučiti i postići i to u relativno kratkom vremenu.

I nema na čemu, drago mi je da je bila samo leća u pitanju ;)
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 122 puta
Primio/la zahvalu: 156 puta
Vlado :thumbs
Podijelio/la zahvalu: 194 puta
Primio/la zahvalu: 236 puta
Pa i hackeri moraju tu i tamo nešto od drugoga naučiti :D
Lijepo se nađite i riješite wireless, Vl@do neka gleda, a možeš mu i ti govoriti što da radi ako ti paše :D

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.