Novi ste u svijetu Linuxa? Imate hrpu početničkih pitanja?

Pravila foruma

PRAVILA ZA NOVE KORISNIKE LINUXA!
Prije otvaranja bilo kakve diskusije svaki novi korisnik u svijetu Linuxa obavezan je učiniti sljedeće korake:
Pročitati ove tekstove iz naše Wikipedije:
- Sve uvodne tekstove Linuxa za početnike (njih 5)
- Sve što trebate znati o radu s diskovima
- Pročitati ovu temu za početnike
- Pokušati pronaći riješenje problema u Enciklopediji znanja

Nakon toga korisnik smije otvoriti temu s naslovom svog problema uz obaveznu naznaku Linux distribucije koju koristi u formi:
[Linux distribucija, broj verzije, grafičko okruženje]: Naslov problema
U prvom postu korisnik obavezno mora odgovoriti na ova pitanja:
- Da li ima instalirane Windowse?
- Što ga je motiviralo na instaliranje i korištenje Linux distribucije?
- Obavezno je potrebno navesti specifikacije hardvera (Ime Laptopa, tip procesora, grafičke i mrežne kartice, količina RAM-a i diska)

Bez učinjenih ovih prvih koraka, na teme se neće odgovarati i one će biti izbrisane s foruma!
Odgovori

[RIJEŠENO]postavljanje slike za pozadinu

26 lip 2013, 06:15

skinuo sam si sliku za pozadinu i sad nikako da je postavim,kliknem desnom tipkom na nju ali nigdje nema da je postavim kao pozadinu radne površine,na koji način da je postavim

Re: postavljanje slike za pozadinu

26 lip 2013, 06:18

RIJEŠENO,glupan letim pred rudo,ima svojstvo radne površine,klikno i pod wallpaper pronašo sliku koju sam pohranio na desktop i to je to

Re: [RIJEŠENO]postavljanje slike za pozadinu

26 lip 2013, 11:27

Samo opušteno, malo pretražuj te najosnovnije opcije, nemoj odmah skakati po forumima (mislim, nije teško nikome odgovoriti, nego je i traćenje tvog vremena bezveze), radije gugluj malo, pa onda ako zaglaviš, postuj. Inače dobrodošao i nadam se da ti se sviđa Mint!

Re: [RIJEŠENO]postavljanje slike za pozadinu

26 lip 2013, 11:29

ma dajac je ovde stari lisac, samo se lako zbuni s novim sustavom. ništa dajac, samo opušteno ;)

Re: postavljanje slike za pozadinu

26 lip 2013, 11:35

dajac59 je napisao/la:RIJEŠENO,glupan letim pred rudo,ima svojstvo radne površine,klikno i pod wallpaper pronašo sliku koju sam pohranio na desktop i to je to


Pa nisi valjda sliku spremio (skinuo) na desktop, slike spremaš u neku mapu (npr. slike ili preuzimanje ili napraviš svoju za wallpapere) szbunjen

Usput, prestani razmišljati kao da si u/na windowsima, kod njih ti je sistem desni klik na sliku pa postavi kao podlogu radne površine, kod većine linux distribucija to tako i ne ide (iako koliko vidim ta mogućnost ima u Elementaryu Luna ;) )

Re: postavljanje slike za pozadinu

26 lip 2013, 19:11

Bertone je napisao/la:
dajac59 je napisao/la:RIJEŠENO,glupan letim pred rudo,ima svojstvo radne površine,klikno i pod wallpaper pronašo sliku koju sam pohranio na desktop i to je to


Pa nisi valjda sliku spremio (skinuo) na desktop, slike spremaš u neku mapu (npr. slike ili preuzimanje ili napraviš svoju za wallpapere) szbunjen

Usput, prestani razmišljati kao da si u/na windowsima, kod njih ti je sistem desni klik na sliku pa postavi kao podlogu radne površine, kod većine linux distribucija to tako i ne ide (iako koliko vidim ta mogućnost ima u Elementaryu Luna ;) )

Ima i na xfce 4.10 ;)
slika
Zadnja izmjena: domi; 26 lip 2013, 19:14; ukupno mijenjano 1 put/a.

Re: postavljanje slike za pozadinu

26 lip 2013, 19:12

domi je napisao/la:Ima i na xfce 4.10 ;)


:thmb-up

Re: postavljanje slike za pozadinu

26 lip 2013, 19:15

Bertone je napisao/la:
domi je napisao/la:Ima i na xfce 4.10 ;)


:thmb-up

xfce mi je u malom prstu ;)

Re: [RIJEŠENO]postavljanje slike za pozadinu

26 lip 2013, 19:16

Domi, XFCE man! ::bravo

Re: [RIJEŠENO]postavljanje slike za pozadinu

26 lip 2013, 19:18

Suko je napisao/la:Domi, XFCE man! ::bravo

Pa koliko ga koristim bilo bi žalosno da ne,jel tako Doc ;)
Odgovori