Sada je: 17 ruj 2019, 10:06.
Novi ste u svijetu Linuxa? Imate hrpu početničkih pitanja?

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
PRAVILA ZA NOVE KORISNIKE LINUXA!
Prije otvaranja bilo kakve diskusije svaki novi korisnik u svijetu Linuxa obavezan je učiniti sljedeće korake:
Pročitati ove tekstove iz naše Wikipedije:
- Sve uvodne tekstove Linuxa za početnike (njih 5)
- Sve što trebate znati o radu s diskovima
- Pročitati ovu temu za početnike
- Pokušati pronaći riješenje problema u Enciklopediji znanja

Nakon toga korisnik smije otvoriti temu s naslovom svog problema uz obaveznu naznaku Linux distribucije koju koristi u formi:
[Linux distribucija, broj verzije, grafičko okruženje]: Naslov problema
U prvom postu korisnik obavezno mora odgovoriti na ova pitanja:
- Da li ima instalirane Windowse?
- Što ga je motiviralo na instaliranje i korištenje Linux distribucije?
- Obavezno je potrebno navesti specifikacije hardvera (Ime Laptopa, tip procesora, grafičke i mrežne kartice, količina RAM-a i diska)

Bez učinjenih ovih prvih koraka, na teme se neće odgovarati i one će biti izbrisane s foruma!
Pozdrav ljudi...

Ovako imam problem s mintom 13 xfce, neki dan sam ga instalirao posto mi je Ubuntu bio malo tezak i super mi je i lagan i sve. Odradio sam update i upgrade i sve.
I znaci pri restartiranju ne sprema mi neke stvari. Npr kad preimenujem ozbornik "Places" u "Mjesta" u panelu i sklonim ikonu, on mi vrati samo ikonu i ime "Places" bude opet kad opet ocu preimenovati, menu izbornik isto. Kad sa Bum-om ugasim proces npr za skener, za laptop nesto za bateriju valjda, on mi opet vrati. Kad ubacim slike tamo gdje mjenjam pozadine njih ne bude bude samo ona koju sam stavio kao wallpaper i originalne Probao sam spremiti sesiju i opet isto. Guglao sam problem al nema nista mislim nisam nista nasao. Samo sam na te probleme dosad naisao, vjerovatno ima jos samo nisam naisao. Ovo ostalo sprema sve, boje, izgled, postavke.
Skinuo sam ga preko torrenta s njihove stranice i instalirao preko USB-a bez ikakvih problema.
Zadnja izmjena: mickey; 20 sij 2014, 17:48; ukupno mijenjano 1 put/a.
Podijelio/la zahvalu: 47 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
Ovo preimenovanje iz engleskog u hrvatski.Nije li lakše postaviti da xfce govori hrvatski,nego preimenovati neke dijelove.Ako ostatak je na hrvatskom,a tih par stvari nije,vjerojatno nije ponužen za update ažurirani paket hrvatskog prijevoda.Za ostalo mogu samo nagađati,pa neka ti to netko drugi objasni.Trenutno ni nemam xfce instaliran. :oops
Nema veće religije od istine!
Podijelio/la zahvalu: 26 puta
Primio/la zahvalu: 70 puta
Sto je najgore i je mi hrvatski jezik :D i uklonio sam sve jezike osim hr tj engleski. dobro jasno mi je da mozda nema update za taj dio na HR al sto mi ne pamti, malo mi je posenilio :D
Podijelio/la zahvalu: 47 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.