Pravila foruma PRAVILA ZA NOVE KORISNIKE LINUXA!
Prije otvaranja bilo kakve diskusije svaki novi korisnik u svijetu Linuxa obavezan je učiniti sljedeće korake: Pročitati ove tekstove iz naše Wikipedije:
- Sve uvodne tekstove Linuxa za početnike (njih 5)
- Sve što trebate znati o radu s diskovima
- Pročitati ovu temu za početnike
- Pokušati pronaći riješenje problema u Enciklopediji znanja
Nakon toga korisnik smije otvoriti temu s naslovom svog problema uz obaveznu naznaku Linux distribucije koju koristi u formi: [Linux distribucija, broj verzije, grafičko okruženje]: Naslov problema
U prvom postu korisnik obavezno mora odgovoriti na ova pitanja:
- Da li ima instalirane Windowse?
- Što ga je motiviralo na instaliranje i korištenje Linux distribucije?
- Obavezno je potrebno navesti specifikacije hardvera (Ime Laptopa, tip procesora, grafičke i mrežne kartice, količina RAM-a i diska)
Bez učinjenih ovih prvih koraka, na teme se neće odgovarati i one će biti izbrisane s foruma!
htio sam da instaliram adobe flash player išao sam na youtube gledao neki video slijedio upute sa nekim "sudo" fazonom u terminalu kao da se nešto downloadovalo i još niz nekih listinga mislio sam to je to da sam ga instaliro ali izgleda da nešto nisam dobro obavio i ako sam sve tačno slijedio ono što je na videu demonstrirano nije se flash player inegriro na mozilu firefox
na filmoviziji je java označena sa kvačicom to znači da je ima ali flash player nije
samo neka mi neko objasni postupak instalacije korafk po korak,ili neke upute ?
Zadnja izmjena: ok, dana/u 21 tra 2014, 23:05, ukupno mijenjano 1 put.
Mislim da ti je najjednostavnije otići u Ubuntu centar softvera i instalirati "Ubuntu restricted extras".
"Installing this package will pull in support for MP3 playback and decoding, support for various other audio formats (GStreamer plugins), Microsoft fonts, Flash plugin, LAME (to create compressed audio files), and DVD playback."
Dok radi, ne diraj!
(If it ain't broken, don't fix it)
A što je s onim kada se ode na stranicu adobe-a i samo se klikne download ?
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Instaliraj "ubuntu-restricted-extras" onako kako ti je @iStop savjetovao. Ako to do sada nisi napravio moguće je da ti je to i pravilo probleme sa reprodukcijom DVD-a.
radi " restricted extras" jedina stvar je bila što sam morao u mozili firefox da uđem u opcije add ons da obilježim always activate filmovi na filmoviziji sada rade ti si genije