Sada je: 16 srp 2019, 01:11.
Novi ste u svijetu Linuxa? Imate hrpu početničkih pitanja?

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
PRAVILA ZA NOVE KORISNIKE LINUXA!
Prije otvaranja bilo kakve diskusije svaki novi korisnik u svijetu Linuxa obavezan je učiniti sljedeće korake:
Pročitati ove tekstove iz naše Wikipedije:
- Sve uvodne tekstove Linuxa za početnike (njih 5)
- Sve što trebate znati o radu s diskovima
- Pročitati ovu temu za početnike
- Pokušati pronaći riješenje problema u Enciklopediji znanja

Nakon toga korisnik smije otvoriti temu s naslovom svog problema uz obaveznu naznaku Linux distribucije koju koristi u formi:
[Linux distribucija, broj verzije, grafičko okruženje]: Naslov problema
U prvom postu korisnik obavezno mora odgovoriti na ova pitanja:
- Da li ima instalirane Windowse?
- Što ga je motiviralo na instaliranje i korištenje Linux distribucije?
- Obavezno je potrebno navesti specifikacije hardvera (Ime Laptopa, tip procesora, grafičke i mrežne kartice, količina RAM-a i diska)

Bez učinjenih ovih prvih koraka, na teme se neće odgovarati i one će biti izbrisane s foruma!
Igrao sam se nešto sa temama. Na GNOME-u postoje dva foldera koja se koriste za teme. Jedan je .theme u home folderu korisnika, a drugi se nalazi u /usr/share/themes, koji služi za globalnu promjenu, i recimo ako se želi promjeniti GDM tema. Problem je u tome što mi se više ne pojavljuju teme koje stavim u /home i/ili /usr/share/themes direktorij na glavnom Appearance Preferences tabu. Ali se zato vide u Customize opcijama, pod Controls i Window Border.
Problem je nastao kada sam brisao teme iz Appereance Preferences izbornika, vjerovatno je negdje u nekom file-u to zapisao i sada ne može detektirati promjene.
Obrisao sam .gnome2, .gconf, .gconfd, .metacity, ali i dalje ne pomaže. Osim što mi je vratio na tvorničke postavke.
Jel ima koji način da GNOME ponovno vidi teme koje stavim u .themes ili /usr/share/themes ?

edit:

uspio sam srediti da se prikazuje tema u glavnom appereance prozoru. Izbrisao sam sve teme koje dolaze sa GNOME-om i ponovno ih instalirao. Možda nije ni to riješenje, ali sada sve radi.
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.