Sada je: 16 srp 2019, 01:46.
Novi ste u svijetu Linuxa? Imate hrpu početničkih pitanja?

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
PRAVILA ZA NOVE KORISNIKE LINUXA!
Prije otvaranja bilo kakve diskusije svaki novi korisnik u svijetu Linuxa obavezan je učiniti sljedeće korake:
Pročitati ove tekstove iz naše Wikipedije:
- Sve uvodne tekstove Linuxa za početnike (njih 5)
- Sve što trebate znati o radu s diskovima
- Pročitati ovu temu za početnike
- Pokušati pronaći riješenje problema u Enciklopediji znanja

Nakon toga korisnik smije otvoriti temu s naslovom svog problema uz obaveznu naznaku Linux distribucije koju koristi u formi:
[Linux distribucija, broj verzije, grafičko okruženje]: Naslov problema
U prvom postu korisnik obavezno mora odgovoriti na ova pitanja:
- Da li ima instalirane Windowse?
- Što ga je motiviralo na instaliranje i korištenje Linux distribucije?
- Obavezno je potrebno navesti specifikacije hardvera (Ime Laptopa, tip procesora, grafičke i mrežne kartice, količina RAM-a i diska)

Bez učinjenih ovih prvih koraka, na teme se neće odgovarati i one će biti izbrisane s foruma!
Pozdrav i ako mi netko može pomoći. Totalno sam novi s linuxom instalirao sam ubuntu 10.04 na mali asus eee ,jer sam jedino tako na brzinu mogao preko sticka.Koristim mjesec dana i baš mi je ok,no problem je što se ne kužim baš u sve ,ma skoro u ništa,da ne duljim PROBLEM: sve update sma radio preko menagera i bilo je ok , prije dva tjedna mi je bacio upozorenje da nešto s repositriesima ne štima, poslije sam nešto copy paste s ubuntu forums izvodio u terminalu i za čudo mislim da je updateirao , sori opet ja brbljam PROBLEM: kada pokušam napraviti update s menagerom izbacuje ovo :

Could not download all repository indexes

The repository may no longer be available or could not be contacted because of network problems. If available an older version of the failed index will be used. Otherwise the repository will be ignored. Check your network connection and ensure the repository address in the preferences is correct.

Failed to fetch http://ppa.launchpad.net/c-korn/vlc/ubu ... ackages.gz 404 Not Found
Some index files failed to download, they have been ignored, or old ones used instead.

ako bi mi netko htio pomoći ! , ispričavam se na uvodnom brbljanju.
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: m
Re: ubuntu 10.04 update problem
30 kol 2010, 21:53
Trebao bi otvoriti Synaptic (System - Administration - pa Synaptic) to ubuntuov paketni upravitelj.
Tamo bi trebao otići u repositorije i jednostavno mu isključiti upravo taj repozitorj za koji ti izbacuje da ga više ne može naći. Naime, taj repo si vjerojatno ti dodao kada si želio neke dodatne programe, no isti se ugasio i sada ti paketni upravitelj stvara probleme.

Nisam pri Ubuntuu trenutno, pa te ne mogu bolje navoditi, no bude se javio netko tko ima Ubuntu upaljen pa će ti moći bolje reći točnu proceduru, ako ti ovo moje nije dovoljno :)
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
30 kol 2010, 22:11
Tako nešto. Trebaš otvoriti Sustav>Administracija>Softver repozitoriji, pa na Ostali softver, i tu nađi liniju:

Kod: Označi sve
http://ppa.launchpad.net/c-korn/vlc/ubuntu/dists/lucid/main

i obriši ju. Zatvori taj prozor, i pusti da sustav ponovno učita repozitorije. Nakon toga bi sve trebalo biti ok.
One definition of the word mean is "small." Mean people live small, think small, and feel small—the smaller, the meaner.
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M
30 kol 2010, 22:18
hvala vam obadvojici , maknuo sam taj reozitorij i napravio je update i ne javlja više grešku

hvala :)
30 kol 2010, 22:20
da , kopao sam dva tjedna po ubunutuforums i tko zna gdje sve ne i sad za 2 minute rješio, hvala još jedanput
31 kol 2010, 06:45
Bravo, onda zaključavam ;)
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.