[RIJEŠENO] Nakon nadogradnje nema "isključiti" i "restart"

Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Avatar
vision
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
Lokacija: Zaljev svetaca

Re: Nakon nadogradnje nema opcije "isključiti" i "restart"

Post Postao/la vision »

Može doći do oštećenja podataka ili gubitaka istih, msm da je to najgore - ostalo možeš kupiti.
Avatar
Jeremija
Postovi: 807
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Spol: M
OS: Dual Ubuntu i win11

Re: Nakon nadogradnje nema opcije "isključiti" i "restart"

Post Postao/la Jeremija »

vision je napisao/la:

Kod: Označi sve

sudo apt-get install indicator-session
pa log out.
Hvala, ali nakon unosa u terminalu piše da je već instalirano...
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Jeremija
Postovi: 807
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Spol: M
OS: Dual Ubuntu i win11

Re: Nakon nadogradnje nema opcije "isključiti" i "restart"

Post Postao/la Jeremija »

JH-IM je napisao/la:

Kod: Označi sve

rm -rf ~/.config/dconf/user
Rebootaj nakon toga. Btw morati ćeš ponovno podesiti Unity nakon toga ono tipa veličina ikona, vratiti ikone na launcher i slično jer će ovo resetirati dconf postavke Unityja.
Ne bih se baš s time sada igrao i sve ponovno podešavao. Mogu ga ugasiti putem terminala naredbom "sudo poweroff" što mi je dovoljno.

Nitko mi od ubuntu korisnoka nije napisao imaju li i oni ovaj problemčić nakon zadnjih nadogradnji? I ako je odgovor da nadam se da će novije zakrpe riješiti problem.
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
JH-IM
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS

Re: Nakon nadogradnje nema opcije "isključiti" i "restart"

Post Postao/la JH-IM »

Jeremija je napisao/la: Ne bih se baš s time sada igrao i sve ponovno podešavao. Mogu ga ugasiti putem terminala naredbom "sudo poweroff" što mi je dovoljno.

Nitko mi od ubuntu korisnoka nije napisao imaju li i oni ovaj problemčić nakon zadnjih nadogradnji? I ako je odgovor da nadam se da će novije zakrpe riješiti problem.
Unity se podesi za 5 minuta, ali dobro. Nisam imao nikada takav problem na nijednoj verziji Ubuntua.
Avatar
JH-IM
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS

Re: Nakon nadogradnje nema opcije "isključiti" i "restart"

Post Postao/la JH-IM »

Jeremija je napisao/la:
vision je napisao/la:

Kod: Označi sve

sudo apt-get install indicator-session
pa log out.
Hvala, ali nakon unosa u terminalu piše da je već instalirano...

Kod: Označi sve

sudo apt-get install --reinstall indicator-session
Reinstall paketa, vjerovatno je na to mislio ali pogrešno napisao.
Avatar
Jeremija
Postovi: 807
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Spol: M
OS: Dual Ubuntu i win11

Re: Nakon nadogradnje nema opcije "isključiti" i "restart"

Post Postao/la Jeremija »

Možda nisam najbolje objasnio, znači sve je uredu s ubuntu, jedino što nakon nove nadogradnje ne može izvršiti zapovijed kada kliknem na "lock" ili "log Out". I kada je slijedeća nadogradnja zahtijevala da se računalo ponovno pokrene, nakon što sam odabrao ponuđenu opciju "ponovno pokrenuti" nema efekta.
Kroz terminal se može isključiti, pa sumnjam da je do najnovije nadogradnje?
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Jeremija
Postovi: 807
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Spol: M
OS: Dual Ubuntu i win11

Re: Nakon nadogradnje nema opcije "isključiti" i "restart"

Post Postao/la Jeremija »

Kod: Označi sve

sudo apt-get install --reinstall indicator-session
Napravio sam, sve je dobro reinstalirano, i problem je ostao isti.
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
JH-IM
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS

Re: Nakon nadogradnje nema opcije "isključiti" i "restart"

Post Postao/la JH-IM »

Jeremija je napisao/la:Možda nisam najbolje objasnio, znači sve je uredu s ubuntu, jedino što nakon nove nadogradnje ne može izvršiti zapovijed kada kliknem na "lock" ili "log Out". I kada je slijedeća nadogradnja zahtijevala da se računalo ponovno pokrene, nakon što sam odabrao ponuđenu opciju "ponovno pokrenuti" nema efekta.
Kroz terminal se može isključiti, pa sumnjam da je do najnovije nadogradnje?
Možeš probati još jednu stvar:

Kod: Označi sve

sudo update-grub
Nakon toga rebootaj.
Avatar
Jeremija
Postovi: 807
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Spol: M
OS: Dual Ubuntu i win11

Re: Nakon nadogradnje nema opcije "isključiti" i "restart"

Post Postao/la Jeremija »

Kod: Označi sve

sudo update-grub
Nakon toga rebootaj.[/quote]

Napravio i nema promjena. Ipak hvala :thmb-up
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
JH-IM
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS

Re: Nakon nadogradnje nema opcije "isključiti" i "restart"

Post Postao/la JH-IM »

Jeremija je napisao/la:
Napravio i nema promjena. Ipak hvala :thmb-up
Ako ti se bude dalo ponovno konfigurirati Unity imaš još ono jedno što sam prije napisao, drugo mi sada ne pada na pamet :)
Odgovori