[RIJEŠENO] Nakon nadogradnje nema "isključiti" i "restart"
Moderator/ica: Moderatori/ce
- vision
- Postovi: 1799
- Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
- Spol: ♂
- OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
- Lokacija: Zaljev svetaca
Re: Nakon nadogradnje nema opcije "isključiti" i "restart"
Može doći do oštećenja podataka ili gubitaka istih, msm da je to najgore - ostalo možeš kupiti.
Re: Nakon nadogradnje nema opcije "isključiti" i "restart"
Hvala, ali nakon unosa u terminalu piše da je već instalirano...vision je napisao/la:pa log out.Kod: Označi sve
sudo apt-get install indicator-session
Tko živi u nadi umire u gov....
Re: Nakon nadogradnje nema opcije "isključiti" i "restart"
Ne bih se baš s time sada igrao i sve ponovno podešavao. Mogu ga ugasiti putem terminala naredbom "sudo poweroff" što mi je dovoljno.JH-IM je napisao/la:Rebootaj nakon toga. Btw morati ćeš ponovno podesiti Unity nakon toga ono tipa veličina ikona, vratiti ikone na launcher i slično jer će ovo resetirati dconf postavke Unityja.Kod: Označi sve
rm -rf ~/.config/dconf/user
Nitko mi od ubuntu korisnoka nije napisao imaju li i oni ovaj problemčić nakon zadnjih nadogradnji? I ako je odgovor da nadam se da će novije zakrpe riješiti problem.
Tko živi u nadi umire u gov....
Re: Nakon nadogradnje nema opcije "isključiti" i "restart"
Unity se podesi za 5 minuta, ali dobro. Nisam imao nikada takav problem na nijednoj verziji Ubuntua.Jeremija je napisao/la: Ne bih se baš s time sada igrao i sve ponovno podešavao. Mogu ga ugasiti putem terminala naredbom "sudo poweroff" što mi je dovoljno.
Nitko mi od ubuntu korisnoka nije napisao imaju li i oni ovaj problemčić nakon zadnjih nadogradnji? I ako je odgovor da nadam se da će novije zakrpe riješiti problem.
Re: Nakon nadogradnje nema opcije "isključiti" i "restart"
Jeremija je napisao/la:Hvala, ali nakon unosa u terminalu piše da je već instalirano...vision je napisao/la:pa log out.Kod: Označi sve
sudo apt-get install indicator-session
Kod: Označi sve
sudo apt-get install --reinstall indicator-sessionRe: Nakon nadogradnje nema opcije "isključiti" i "restart"
Možda nisam najbolje objasnio, znači sve je uredu s ubuntu, jedino što nakon nove nadogradnje ne može izvršiti zapovijed kada kliknem na "lock" ili "log Out". I kada je slijedeća nadogradnja zahtijevala da se računalo ponovno pokrene, nakon što sam odabrao ponuđenu opciju "ponovno pokrenuti" nema efekta.
Kroz terminal se može isključiti, pa sumnjam da je do najnovije nadogradnje?
Kroz terminal se može isključiti, pa sumnjam da je do najnovije nadogradnje?
Tko živi u nadi umire u gov....
Re: Nakon nadogradnje nema opcije "isključiti" i "restart"
Kod: Označi sve
sudo apt-get install --reinstall indicator-sessionTko živi u nadi umire u gov....
Re: Nakon nadogradnje nema opcije "isključiti" i "restart"
Možeš probati još jednu stvar:Jeremija je napisao/la:Možda nisam najbolje objasnio, znači sve je uredu s ubuntu, jedino što nakon nove nadogradnje ne može izvršiti zapovijed kada kliknem na "lock" ili "log Out". I kada je slijedeća nadogradnja zahtijevala da se računalo ponovno pokrene, nakon što sam odabrao ponuđenu opciju "ponovno pokrenuti" nema efekta.
Kroz terminal se može isključiti, pa sumnjam da je do najnovije nadogradnje?
Kod: Označi sve
sudo update-grubRe: Nakon nadogradnje nema opcije "isključiti" i "restart"
Tko živi u nadi umire u gov....
Re: Nakon nadogradnje nema opcije "isključiti" i "restart"
Ako ti se bude dalo ponovno konfigurirati Unity imaš još ono jedno što sam prije napisao, drugo mi sada ne pada na pametJeremija je napisao/la:
Napravio i nema promjena. Ipak hvala