[RIJEŠENO] spajanje na internet preko wireless usb adaptera
Moderator/ica: Moderatori/ce
Re: Na linuxu, spajanje na internet preko wireless usb adapt
imamo mi podosta toga 
- dklaja
- Postovi: 186
- Pridružen/a: 26 pro 2012, 02:20
- Spol: M
- OS: Linux Mint 14 Nadia/win7
- Lokacija: 45°26'21" N, 17°11'46"E
Re: Na linuxu, spajanje na internet preko wireless usb adapt
Jel imate koju "Korištenje linuxa za početnike"? Ovo što sam pronašao je pre napredno, pa (još) od šume ne vidim drveče.Shicy je napisao/la:imamo mi podosta toga
Re: Na linuxu, spajanje na internet preko wireless usb adapt
mislim da ti je, barem za početak, dovoljno pročitati wiki
tu ćeš naći dosta dobru dokumentaciju, prilagođenu svim razinama znanja
i lijepo koristi gnu/linux u svakodnevnom radu, to ti je najbolji sistem učenja
kad se malo snađeš i pohvataš konce, onda ćeš lako učiti naprednije stvari
dakle, pomalo i bez panike
tu ćeš naći dosta dobru dokumentaciju, prilagođenu svim razinama znanja
i lijepo koristi gnu/linux u svakodnevnom radu, to ti je najbolji sistem učenja
kad se malo snađeš i pohvataš konce, onda ćeš lako učiti naprednije stvari
dakle, pomalo i bez panike
- dklaja
- Postovi: 186
- Pridružen/a: 26 pro 2012, 02:20
- Spol: M
- OS: Linux Mint 14 Nadia/win7
- Lokacija: 45°26'21" N, 17°11'46"E
Re: Na linuxu, spajanje na internet preko wireless usb adapt
Shicy je napisao/la:mislim da ti je, barem za početak, dovoljno pročitati wiki
tu ćeš naći dosta dobru dokumentaciju, prilagođenu svim razinama znanja
i lijepo koristi gnu/linux u svakodnevnom radu, to ti je najbolji sistem učenja
kad se malo snađeš i pohvataš konce, onda ćeš lako učiti naprednije stvari
dakle, pomalo i bez panike
- dklaja
- Postovi: 186
- Pridružen/a: 26 pro 2012, 02:20
- Spol: M
- OS: Linux Mint 14 Nadia/win7
- Lokacija: 45°26'21" N, 17°11'46"E
Re: Na linuxu, spajanje na internet preko wireless usb adapt
Instalirao sam skype, ali se ne mogu logirati! Na drugom kompu na win 7 se bez problema spojim, na android mobitelu se spojim, a na linux - u neće! Jel ima netko ideju što dalje?
Proradio! U windowsima ima ljepše sučelje.
Proradio! U windowsima ima ljepše sučelje.
Re: Na linuxu, spajanje na internet preko wireless usb adapt
a pa sad...ljepota je relativna stvar 
- dklaja
- Postovi: 186
- Pridružen/a: 26 pro 2012, 02:20
- Spol: M
- OS: Linux Mint 14 Nadia/win7
- Lokacija: 45°26'21" N, 17°11'46"E
Re: Na linuxu, spajanje na internet preko wireless usb adapt
Mogu reći da mi je komp dosta usporen. Kad sam instalirao linux (izabrao opciju obriši stari linux i instaliraj novi) nije me pitao da napravim swap
Cilj je ubrzati komp, jel mogu iz linuxa povečati swap ili ih trebam ponovo instalirati?
Ako treba instalirati, gdje i kako pri instalaciji povečati swap na više GB?
Cilj je ubrzati komp, jel mogu iz linuxa povečati swap ili ih trebam ponovo instalirati?
Ako treba instalirati, gdje i kako pri instalaciji povečati swap na više GB?
Re: Na linuxu, spajanje na internet preko wireless usb adapt
koja ti je konfiguracija?
procesor, ram, disk, grafička
da vidimo kakvim hardverom raspolažeš pa ćemo ti znati preciznije pomoći...
procesor, ram, disk, grafička
da vidimo kakvim hardverom raspolažeš pa ćemo ti znati preciznije pomoći...
- dklaja
- Postovi: 186
- Pridružen/a: 26 pro 2012, 02:20
- Spol: M
- OS: Linux Mint 14 Nadia/win7
- Lokacija: 45°26'21" N, 17°11'46"E
Re: Na linuxu, spajanje na internet preko wireless usb adapt
Imaš konfiguraciju na početku ove teme. Komp je sporiji nego pod win xp, trza, treba nekoliko sekundi da prebaci između različitih tabova na mozilli ili između mozille / LibreOffice / Osobna mapaShicy je napisao/la:koja ti je konfiguracija?
procesor, ram, disk, grafička
da vidimo kakvim hardverom raspolažeš pa ćemo ti znati preciznije pomoći...
Nije napisano da ima 2 GB DDR1 RAM
Re: Na linuxu, spajanje na internet preko wireless usb adapt
mislim da je Unity, tj. to grafičko sučelje koje koristiš, glavni "krivac" za trzanje + eventualno driveri za grafičku, ali tu bi ti nvidiaši možebitno mogli pomoć...skini si Xubuntu 12.04 pa njega probaj preko livecd-a ili preko usb-a...on je manje proždrljiv a isto je ubuntu "pod haubom" 