[RIJEŠENO] spajanje na internet preko wireless usb adaptera

Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Avatar
shicy
Postovi: 8905
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Spol: M
OS: Slackware

Re: Na linuxu, spajanje na internet preko wireless usb adapt

Post Postao/la shicy »

imamo mi podosta toga :D
Avatar
dklaja
Postovi: 186
Pridružen/a: 26 pro 2012, 02:20
Spol: M
OS: Linux Mint 14 Nadia/win7
Lokacija: 45°26'21" N, 17°11'46"E

Re: Na linuxu, spajanje na internet preko wireless usb adapt

Post Postao/la dklaja »

Shicy je napisao/la:imamo mi podosta toga :D
Jel imate koju "Korištenje linuxa za početnike"? Ovo što sam pronašao je pre napredno, pa (još) od šume ne vidim drveče. :lol:
Avatar
shicy
Postovi: 8905
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Spol: M
OS: Slackware

Re: Na linuxu, spajanje na internet preko wireless usb adapt

Post Postao/la shicy »

mislim da ti je, barem za početak, dovoljno pročitati wiki
tu ćeš naći dosta dobru dokumentaciju, prilagođenu svim razinama znanja
i lijepo koristi gnu/linux u svakodnevnom radu, to ti je najbolji sistem učenja ;)
kad se malo snađeš i pohvataš konce, onda ćeš lako učiti naprednije stvari
dakle, pomalo i bez panike ;)
Avatar
dklaja
Postovi: 186
Pridružen/a: 26 pro 2012, 02:20
Spol: M
OS: Linux Mint 14 Nadia/win7
Lokacija: 45°26'21" N, 17°11'46"E

Re: Na linuxu, spajanje na internet preko wireless usb adapt

Post Postao/la dklaja »

Shicy je napisao/la:mislim da ti je, barem za početak, dovoljno pročitati wiki
tu ćeš naći dosta dobru dokumentaciju, prilagođenu svim razinama znanja
i lijepo koristi gnu/linux u svakodnevnom radu, to ti je najbolji sistem učenja ;)
kad se malo snađeš i pohvataš konce, onda ćeš lako učiti naprednije stvari
dakle, pomalo i bez panike ;)

:thumbs
Avatar
dklaja
Postovi: 186
Pridružen/a: 26 pro 2012, 02:20
Spol: M
OS: Linux Mint 14 Nadia/win7
Lokacija: 45°26'21" N, 17°11'46"E

Re: Na linuxu, spajanje na internet preko wireless usb adapt

Post Postao/la dklaja »

Instalirao sam skype, ali se ne mogu logirati! Na drugom kompu na win 7 se bez problema spojim, na android mobitelu se spojim, a na linux - u neće! Jel ima netko ideju što dalje?

Proradio! U windowsima ima ljepše sučelje.
Avatar
shicy
Postovi: 8905
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Spol: M
OS: Slackware

Re: Na linuxu, spajanje na internet preko wireless usb adapt

Post Postao/la shicy »

a pa sad...ljepota je relativna stvar ;)
Avatar
dklaja
Postovi: 186
Pridružen/a: 26 pro 2012, 02:20
Spol: M
OS: Linux Mint 14 Nadia/win7
Lokacija: 45°26'21" N, 17°11'46"E

Re: Na linuxu, spajanje na internet preko wireless usb adapt

Post Postao/la dklaja »

Mogu reći da mi je komp dosta usporen. Kad sam instalirao linux (izabrao opciju obriši stari linux i instaliraj novi) nije me pitao da napravim swap
Cilj je ubrzati komp, jel mogu iz linuxa povečati swap ili ih trebam ponovo instalirati?

Ako treba instalirati, gdje i kako pri instalaciji povečati swap na više GB?
Avatar
shicy
Postovi: 8905
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Spol: M
OS: Slackware

Re: Na linuxu, spajanje na internet preko wireless usb adapt

Post Postao/la shicy »

koja ti je konfiguracija?
procesor, ram, disk, grafička
da vidimo kakvim hardverom raspolažeš pa ćemo ti znati preciznije pomoći...
Avatar
dklaja
Postovi: 186
Pridružen/a: 26 pro 2012, 02:20
Spol: M
OS: Linux Mint 14 Nadia/win7
Lokacija: 45°26'21" N, 17°11'46"E

Re: Na linuxu, spajanje na internet preko wireless usb adapt

Post Postao/la dklaja »

Shicy je napisao/la:koja ti je konfiguracija?
procesor, ram, disk, grafička
da vidimo kakvim hardverom raspolažeš pa ćemo ti znati preciznije pomoći...
Imaš konfiguraciju na početku ove teme. Komp je sporiji nego pod win xp, trza, treba nekoliko sekundi da prebaci između različitih tabova na mozilli ili između mozille / LibreOffice / Osobna mapa

Nije napisano da ima 2 GB DDR1 RAM
Avatar
shicy
Postovi: 8905
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Spol: M
OS: Slackware

Re: Na linuxu, spajanje na internet preko wireless usb adapt

Post Postao/la shicy »

mislim da je Unity, tj. to grafičko sučelje koje koristiš, glavni "krivac" za trzanje + eventualno driveri za grafičku, ali tu bi ti nvidiaši možebitno mogli pomoć...skini si Xubuntu 12.04 pa njega probaj preko livecd-a ili preko usb-a...on je manje proždrljiv a isto je ubuntu "pod haubom" ;)
Odgovori