Gnome na 5 načina + Mate
Moderator/ica: Moderatori/ce
- Vl@do
- Moderator
- Postovi: 6220
- Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
- Spol: M
- OS: Arch KDE Plazma
- Lokacija: Zagreb
- Kontakt:
Gnome na 5 načina + Mate
Linux Mint 12 ima mogučnost odabira sučelja kod logiranja.
Cairo-Dock (with Gnome and effects)
Cairo-Dock (with Gnome and without effect)
Gnome
Gnome Classic
Gnome Classic (No effects
MATE
Ja sam odabrao prvu opciju jer mi najviše odgovara.
Zanima me da li postoji mogučnost brisanja ostalih ali da ne utječe na rad odabrane.
Cairo-Dock (with Gnome and effects)
Cairo-Dock (with Gnome and without effect)
Gnome
Gnome Classic
Gnome Classic (No effects
MATE
Ja sam odabrao prvu opciju jer mi najviše odgovara.
Zanima me da li postoji mogučnost brisanja ostalih ali da ne utječe na rad odabrane.
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
- Vl@do
- Moderator
- Postovi: 6220
- Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
- Spol: M
- OS: Arch KDE Plazma
- Lokacija: Zagreb
- Kontakt:
Re: Gnome na 5 načina + Mate
I još jedno kratko podpitanje: Kako sad maknuti one dvije ikone sa desktopa (home i računalo) tako da desktop bude prazan kad imam dolje u dock-u sve što mi treba.
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Re: Gnome na 5 načina + Mate
nađi negdje desktop settings, pa bi tu morao imati opciju da ne prikazuje ikone na desktopu...
- Vl@do
- Moderator
- Postovi: 6220
- Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
- Spol: M
- OS: Arch KDE Plazma
- Lokacija: Zagreb
- Kontakt:
Re: Gnome na 5 načina + Mate
Ma jesam u tweak-u maknuo kvačicu sa opcije "pokaži ikone na radnoj površini, ali ne reagira.
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Re: Gnome na 5 načina + Mate
heh, ne znam...ja koristim dwm i xfce...na dwm-u ionako nema ikona, a na xfceu imaš dektop settings gdje si to urediš kako ti paše... ti koristiš gnome 2? 3?
Re: Gnome na 5 načina + Mate
neznam u kakvom tweaku si maknuo kvacicu ali u gnome tweak toolu imas za ukljuciti (on i off) te ikone na desktopu pa ih tamo iskljucis, eventualno ao se sta zbrcka pa ne makne onda logout pa login pa bi trebalo biti dobrovblazon je napisao/la:Ma jesam u tweak-u maknuo kvačicu sa opcije "pokaži ikone na radnoj površini, ali ne reagira.
oni:
Cairo-Dock (with Gnome and effects)
Cairo-Dock (with Gnome and without effect)
nisu po defaultu, to si ti nesto instaliro...
u biti imas samo gnome3 i mate i vjerojatno se moze jedan od ta dva maknuti ako imas minijaturan hard disk pa nemas mjesta ali inace se nemoj zezati sa ti time a ako te zanima pogledaj na mintovom forumu, sigurno je netko to vec pitao
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
- Vl@do
- Moderator
- Postovi: 6220
- Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
- Spol: M
- OS: Arch KDE Plazma
- Lokacija: Zagreb
- Kontakt:
Re: Gnome na 5 načina + Mate
Evo što koristim:
A znaš li na ono prvo odgovor možda?
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Re: Gnome na 5 načina + Mate
možda možeš MATE skinut, samo pazi na dependencyje jer postoji opcija da brisanjem njega obrišeš i neki file koji treba gnomeu...a to onda može dovest do "veselja" tako da bi ja na tvom mjestu to ostavio dok nebi vidio te dependency stvari...koji su fileovi "ovisni" o mateu, te o kojim je fileovima on sam ovisan...
- Suko
- Site Admin
- Postovi: 16079
- Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
- Spol: M
- OS: Mint 17 Cinnamon
- Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Re: Gnome na 5 načina + Mate
To bi ti trebao odraditi dconf toolsvblazon je napisao/la:I još jedno kratko podpitanje: Kako sad maknuti one dvije ikone sa desktopa (home i računalo) tako da desktop bude prazan kad imam dolje u dock-u sve što mi treba.
Kod: Označi sve
dconf-toolsSad, gdje se točno nalazi ta opcija ne bi znao. Probaj proguglati ili potraži.