Autor veli da Gnome nema ciljeva, te da polagano ključni developeri odlaze zbog čega Gnome nema svijetlu budućnost..
Baš sam iznenađen, jer iako su mnogi korisnici napustili Gnome radi Shella, činilo mi se da Gnome lijepo napreduje i da developeri ipak znaju što će napraviti od Gnometa. Također na kraju piše:
A baš mi se činilo da je glavni razlog ovakvog dizajna Gnome Shella namjera korištenja i na touchscreen uređajima..The claimed target users for GNOME are leaving desktop computers behind for types of devices (smartphoni i tableti) GNOME doesn’t work on.
Enivej, jako tužna priča i bit će strašno ako sve to propadne..
EDIT:
Evo još jedan tekst na istu temu:
http://jewelfox.dreamwidth.org/33061.html