Oldtajmeri, auti i slična limarija
Moderator/ica: Moderatori/ce
-
Lutherus
Re: Oldtajmeri, auti i slična limarija
Ne, nadimak stojadin je od 101. Nadimak po problemima je imala Škoda 1000mb ( tisuću malih briga
).
- drone
- Moderator
- Postovi: 3293
- Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
- OS: Arch/KDE, Debian/Armbian
- Lokacija: Nova Gradiška
Re: Oldtajmeri, auti i slična limarija
Eto, Lutherus ti je rekao odakle mu nickmax360se je napisao/la:drone nisi me shvatio dobro, pod potpuno složeni mislio sam da nisu svi dijelovi bili kako treba složeni pa si morao sam zavidat tj. spojit do kraja. Mislio sam da ćeš barem ti to shvatit, pa nisu li zbog toga i dobili nadimak stojadin?
Kažem, nisam naišao na takve stvari i mislim da su to napuhane priče. Možda su neke serije imale takvih problema. Uglavnom, sad mnogi ljudi hvalospjeve pričaju o njemu kad me uhvate za čavrljanje. To mi se dogodilo na naplatnim kućicama, parkingu, benzinskoj i na još nekoliko mjesta. I svi počnu s: "Jel ide oldtajmer?"
Pogotovo stariji ljudi. Neki kažu kako su ih imali nekoliko, da ih nikad nije ostavio na putu, da je puno bolji od ovih sad govanaca što su pokupovali i tako. Mislim da je i to pomalo pretjerivanje u drugom smjeru, uzrokovano nostalgijom, ali eto, takvi su ljudi.
Najbolje mi je kad na semaforima u Zagrebu nekog ostavim, pa se biseri ubijaju da me poslije prestignu pod svaku cijenu jer im je nepodnošljiva spoznaja da su u svojim 100x skupljim kantama ostali iza. Da stvar bude bolja to je skužila i moja supruga, pa je i ona to ponekad znala napraviti i sa Škodom i sa Stojkom
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
- oldman
- Postovi: 633
- Pridružen/a: 25 stu 2011, 17:12
- Spol: M
- OS: LMDE 6 -Mint 22.1
- Lokacija: vanjski otok
Re: Oldtajmeri, auti i slična limarija
Ono o "doradi" se odnosilo na Dacije i Zaporošce. Sjećam se slučaja 70' ih da je novoj Daciji tek izašloj iz salona otpao mjenjač. Takvih bisera je bilo više kao i obavezno dotezanje šarafa. U Smičiklasovoj (ZG) čovjek u kretanju potegao ručnu pa se karoserija razišla po šavovima. Krov ju je držao skupa.

Re: Oldtajmeri, auti i slična limarija
+lutherus +oldmandrone je napisao/la:Eto, Lutherus ti je rekao odakle mu nickmax360se je napisao/la:drone nisi me shvatio dobro, pod potpuno složeni mislio sam da nisu svi dijelovi bili kako treba složeni pa si morao sam zavidat tj. spojit do kraja. Mislio sam da ćeš barem ti to shvatit, pa nisu li zbog toga i dobili nadimak stojadin?
Kažem, nisam naišao na takve stvari i mislim da su to napuhane priče. Možda su neke serije imale takvih problema. Uglavnom, sad mnogi ljudi hvalospjeve pričaju o njemu kad me uhvate za čavrljanje. To mi se dogodilo na naplatnim kućicama, parkingu, benzinskoj i na još nekoliko mjesta. I svi počnu s: "Jel ide oldtajmer?"
Pogotovo stariji ljudi. Neki kažu kako su ih imali nekoliko, da ih nikad nije ostavio na putu, da je puno bolji od ovih sad govanaca što su pokupovali i tako. Mislim da je i to pomalo pretjerivanje u drugom smjeru, uzrokovano nostalgijom, ali eto, takvi su ljudi.l
Hvala na objašnjenju
Kad ljudi ne znaju šaltat...... i vozit.drone je napisao/la:Najbolje mi je kad na semaforima u Zagrebu nekog ostavim, pa se biseri ubijaju da me poslije prestignu pod svaku cijenu jer im je nepodnošljiva spoznaja da su u svojim 100x skupljim kantama ostali iza. Da stvar bude bolja to je skužila i moja supruga, pa je i ona to ponekad znala napraviti i sa Škodom i sa Stojkom
Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging siteLutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Re: Oldtajmeri, auti i slična limarija
Problem je što sa novim autima ekipa misli da i sa serijskom opremom neopisivo nadmašuju ikakve starudije pa se događaju problemi tipa:
1) Zimske gume stvarno služe svrsi i moj kadett iz '88 sa zimskim gumama na uzbrdici tuče novi mercedes u ljetnim gumama (experimentalno verificirano)
2) Stariji auto znači veću robusnost, a ne obratno. Kadett se može voziti na ulje i ložu, dok će identični štos na novom autu biti dosta skup eksperiment
Inače, sa novim vremenima i potrebama si razmišljamo kupiti VW amarok... fascinantno, kada upišeš amarok, (bez vw), prvi hitovi na googlu su za stanovitu audio aplikaciju na nekom opskurnom kernelo-OSu
1) Zimske gume stvarno služe svrsi i moj kadett iz '88 sa zimskim gumama na uzbrdici tuče novi mercedes u ljetnim gumama (experimentalno verificirano)
2) Stariji auto znači veću robusnost, a ne obratno. Kadett se može voziti na ulje i ložu, dok će identični štos na novom autu biti dosta skup eksperiment
Inače, sa novim vremenima i potrebama si razmišljamo kupiti VW amarok... fascinantno, kada upišeš amarok, (bez vw), prvi hitovi na googlu su za stanovitu audio aplikaciju na nekom opskurnom kernelo-OSu
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Re: Oldtajmeri, auti i slična limarija
Preselio sam nas ovamo. Znači, rijetki švabo. Nije fauve, al im je bratić. Po boji bi pomislio da je Oplo, jer sam imal jednog te boje, al nije iz, jel, grupacije. Pada mi boxter na pamet iako su tih godina bili svoji gazde. A ak sam krivo shvatio, pa nije iz vw grupe, onda se slika širi, a potraga olakšava.Bertone je napisao/la:Imamo ..
Ak će pomoći moj je Bajkal sivi (tamno siva kaj na suncu ak je auto čist vuče na ljubičasto), drugi u ZG je crni i onaj u ST crveni
Where there is a gui there's a way.
Re: Oldtajmeri, auti i slična limarija
WV grupa je, WV nije, motor i popratni uređaji većinom iz A3, ali nije Audi.
Re: Oldtajmeri, auti i slična limarija
Kaj fali VW-u? Pa oni su napravili Veyrona
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!