Drone, tvoja je nekakva Archerka, a Shicyeva je definitivno Debianovka.
Bicikli
Moderator/ica: Moderatori/ce
- Cooleech
- Moderator
- Postovi: 7027
- Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
- Spol: M
- OS: Arch Linux KDE
- Lokacija: /hrvatska/solin/
Re: Bicikli
"Marke" svoje jeftinjare se ne sićan, ali mora bit da je imala rič "Mandriva" u nazivu. 
Drone, tvoja je nekakva Archerka, a Shicyeva je definitivno Debianovka.
Drone, tvoja je nekakva Archerka, a Shicyeva je definitivno Debianovka.
I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.
- drone
- Moderator
- Postovi: 3293
- Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
- OS: Arch/KDE, Debian/Armbian
- Lokacija: Nova Gradiška
Re: Bicikli
@Cooleech
Pa da s obzirom da dobiješ bazu, a onda sam instaliraš pakete
Ništa, morat ću si složiti i jedan poput LFS-a (BFS). http://www.bikefromscratch.com/
Ima toga po netu...
Pa da s obzirom da dobiješ bazu, a onda sam instaliraš pakete
Ništa, morat ću si složiti i jedan poput LFS-a (BFS). http://www.bikefromscratch.com/
Ima toga po netu...
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Re: Bicikli
Nije bio nikakve marke, slagao mi ga je jedan kolega s posla kaj je fanatik za bicikle, uglavnom kupio sam nekakav bicikl u Pevecu za 700 kn i onda je on od njega uzeo ramu i obruče kotača, a ostalo je složio sam (prednja vilica, lančanici, osovine, kočnice, mjenjač, gume i zračnice i dr.) uglavnom konačna cifra je bila nekih 3k kuna s time da neki dijelovi nisu bili novi već polovni. Uglavnom bicikl je meni bio OK tim više kaj sam imao na njemu sjedalo za dijete pa sam mogao voziti i klinca.drone je napisao/la: @Bertone
Nemam riječi. Koji bicikl je bio u pitanju? Za po gradu treba nabaviti bar dva sustava lokota/lanaca i to malo skuplje te paziti kako se veže. Sic isto treba biti zaključan. Zapravo, za po gradu je najbolja kombinacija krš od bicikla i dobar lokot
Onda sam mislio kupiti neki drugi jeftinjak no to ljeto su nam zajedničke prostorije gdje smo držali bicikle poharali 5-6 puta pa sam odustao od imanja bilo kakvog bicikla jer nema smisla. I da, bio je zaključan lancom i lokotom za cijev (vertikalu) od centralnog grijanja zgrade no presjekli su lanac.
- drone
- Moderator
- Postovi: 3293
- Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
- OS: Arch/KDE, Debian/Armbian
- Lokacija: Nova Gradiška
Re: Bicikli
Lanac i lokot moraju biti kvalitetni, ali ako je negdje gdje lopov može u miru operirati i pilati, onda džabe da je ne znam što. Ja sam svoj bicikl držao u onom stančiću u kojem si bio. Mislio sam kupiti nosač što se za strop ušarafi, pa postaviti negdje gdje najmanje smeta, ali sad sam u NG uglavnom pa sam odustao od nosača. Žena svoj drži u podrumu zgrade, ali tog nitko ne dira ni kad ga otključanog ostavi negdje. To je ona zaštita koju sam spomenuo u prethodnom postu 
Razmišljao sam nabaviti nekakav bicikl za sitnu lovu, za po gradu, koji izgleda kao kršina, ali staviti kvalitetnije komponente, posebno one koje se ne vide, recimo osovine, ležajeve i sl. Inače, nisi prvi kojemu su iz zgrade ukrali bicikl. Po Španskom su isto provaljivali u podrume zgrada i krali bicikle. Krađa bicikala je veliki problem ne samo ovdje. Primjerice London je postao poznat po tome.
Razmišljao sam nabaviti nekakav bicikl za sitnu lovu, za po gradu, koji izgleda kao kršina, ali staviti kvalitetnije komponente, posebno one koje se ne vide, recimo osovine, ležajeve i sl. Inače, nisi prvi kojemu su iz zgrade ukrali bicikl. Po Španskom su isto provaljivali u podrume zgrada i krali bicikle. Krađa bicikala je veliki problem ne samo ovdje. Primjerice London je postao poznat po tome.
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Re: Bicikli
Imaš kršina (koje to i nisu) na Jakuševcu za 200 kn naviše sam kaj ti jednog dana lako mogu kolege pokucati na vrata 
- drone
- Moderator
- Postovi: 3293
- Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
- OS: Arch/KDE, Debian/Armbian
- Lokacija: Nova Gradiška
Re: Bicikli
Da, već sam negdje na forumu napisao da bih tamo kupio takav bic, ali se bojim da je ukraden. Zato ću vjerojatno kupiti negdje drugdje nešto slično. Stvarno je šteta da ne možeš ići u trgovinu ili po gradu sa boljim biciklom jer tih lopina i ovisnika se nakotilo posvuda. Katastrofa.
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Re: Bicikli
trebao bi rastavit svoju na paramparčad, očistit sve, vidit šta valja šta ne valja, i posložit nazad...ali tlaka mi je 
- drone
- Moderator
- Postovi: 3293
- Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
- OS: Arch/KDE, Debian/Armbian
- Lokacija: Nova Gradiška
Re: Bicikli
Ma kad je tlaka, onda bolje majstoru. Osim toga alati koštaju, a većinu toga možeš promijeniti samo s odgovarajućim alatom. Ja volim sve sam, ne samo zato što sam uvijek bez love (često je skuplje kupiti alat nego platiti popravak), nego zato što znam da ću sam napraviti s više pažnje i jednostavno bolje i po mom. I neću poslije nikoga psovati osim sebe 
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Re: Bicikli
moga bi je odnit u radionu i sredit je...ako tamo nema alata, ne znam di ima
ima i macu za razvalit je ako mi digne tlak
Nemam riječi. Koji bicikl je bio u pitanju? Za po gradu treba nabaviti bar dva sustava lokota/lanaca i to malo skuplje te paziti kako se veže. Sic isto treba biti zaključan. Zapravo, za po gradu je najbolja kombinacija krš od bicikla i dobar lokot