Microsoft traži da se Skype ikona makne iz Ubuntu icon seta
Moderator/ica: Moderatori/ce
-
Lutherus
Re: Microsoft traži da se Skype ikona makne iz Ubuntu icon s
Budimo realni,nikad nisu ni išli za predstavljanjem Linux i FLOSS zajednice već za potragom vlastitog profita. I nitko ih ne osuđuje radi toga. No putem se igraju sa zajednicom i njenim osjećajima a zajednica je kao osinje gnjezdo, ne želiš ga bockati jer kad ose krenu van na**** si. Kako ih je zajednica izgradila isto tako ih može i uništiti, čak dapaće i znatno brže.
Re: Microsoft traži da se Skype ikona makne iz Ubuntu icon s
ma dobro, bit svake kompanije je ostvarenje profita, ali Canonicalov problem je šta im je "zinila guzica" na sve i krenuli su u borbu ne birajući sredstva, umjesto da su se ugledali na Novell ili Red Hat koji isto ostvaruju profit, ali nisu bahati 
- 4ndY
- Moderator
- Postovi: 4060
- Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
- Spol: M
- OS: Fedora/KDE
- Lokacija: Hamburg, DE
- Kontakt:
Re: Microsoft traži da se Skype ikona makne iz Ubuntu icon s
Slažem se. Ovakav je put jednostavno nužan. Kad bi netko ljudima oduzeo pravo da koriste Skype, Skype bi postao neprežaljeni "heroj" VoIP komunikacije. Ovako će polako ali sigurno umirati kako će ljudi uočavati sve više apsurde koje im servira ta vlasnička platforma. Reklo bi se, nekad ljudi jednostavno moraju naučiti na vlastitoj koži da bi nešto usvojili jer svaki drugi put bio bi neki oblik nametanja. Kad bi nametanje prestalo, ljudi bi se brzo vratili na staro zato jer nisu ništa naučili. Ovim će Skype završiti u ropotarnici povijesti kao promašaj po istom modelu kao što je propao vlasnički UNIX, ActiveX, ICQ, Flash (samo što nijeSuko je napisao/la:Ne branim Canonical. Znam sto vlasnicki softver znaci i kakve sve restrikcije mogu doci od njega. Ali Canonical sada ide agresivno na veci udjel na podrucju racunala. I to pod svaku cijenu.
Ako to znaci vlasnicki softver, ne vidim zasto bi se toga ustrucavali. Njihovi ciljevi u ovom trenutku nisu promocija Linuxa i FLOSS-a, vec jednostavno grabljenje najveceg moguceg broja korisnika i sirenje nakon toga.
Njihova je sreca da Skype radi na Linuxu. Da radi jos i MS Office i Fotosop, to bi Canonicalu bio homerun. Prve tri ikone na promotivnim materijalima bi bile MS Office, Fotosop i Skype. Sigurno ne bi bili LibreOffice, Gimp i Pidgin.
Ubuntu će dakle biti predvodnik kompromisne družine koja objedinjuje i slobodni i vlasnički softver, ali će u kasnije baš zato, kao kompromis, biti prevaziđen i odbačen (ako se ne prilagodi, jasno).
Ne postoji uzalud ona izreka: "Ne bacajte bisere pred svinje."
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Re: Microsoft traži da se Skype ikona makne iz Ubuntu icon s
ICQ je i dalje jako popularan u rusiji (ja ga i dalje koristim), a ni UNIX nije mrtav 
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
- 4ndY
- Moderator
- Postovi: 4060
- Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
- Spol: M
- OS: Fedora/KDE
- Lokacija: Hamburg, DE
- Kontakt:
Re: Microsoft traži da se Skype ikona makne iz Ubuntu icon s
Da, ruski p0rn botovi vladaju ICQ-omshrike je napisao/la:ICQ je i dalje jako popularan u rusiji (ja ga i dalje koristim), a ni UNIX nije mrtav
UNIX nije mrtav (Darwin, FreeBSD itd.), ali tržište vlasničkih UNIX-a (AIX i sl.) već je odavno minimizirano.
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Re: Microsoft traži da se Skype ikona makne iz Ubuntu icon s
Lutherus je napisao/la:Microsoft je zatražio da se iz Ubuntu icon seta makne Skype ikona radi krešnja trademarka.
Više informacija na http://www.omgubuntu.co.uk/2013/04/micr ... rom-system
Ne da bi makno iconu nego kompletnu aplikaciju kao sto sam i napravijo
LP b4sh
Zadnja izmjena: b4sh, dana/u 30 kol 2013, 16:43, ukupno mijenjano 1 put.
"The quieter you become, the more you are able to hear...."
Re: Microsoft traži da se Skype ikona makne iz Ubuntu icon s
Zaboravi reci i da bi im potrno i one sve linux serve na kojim se skype vrti http://www.golem.de/news/skype-linux-al ... 91501.html
"The quieter you become, the more you are able to hear...."
- DoDo
- Postovi: 1559
- Pridružen/a: 23 sij 2008, 11:51
- Spol: M
- OS: GNOME 3
- Lokacija: ~/Croatia/Zagorje/Radoboj
Re: Microsoft traži da se Skype ikona makne iz Ubuntu icon s
Prema ovom grafikonu ispada da jedan vlasnicki UNIX daleko nadmasuje Linux u podrucju desktop koristenja...4ndY je napisao/la:... ali tržište vlasničkih UNIX-a (AIX i sl.) već je odavno minimizirano.
I am NaN, I am a free man!
Započnite svoje Linux iskustvo na http://wiki.open.hr
- 4ndY
- Moderator
- Postovi: 4060
- Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
- Spol: M
- OS: Fedora/KDE
- Lokacija: Hamburg, DE
- Kontakt:
Re: Microsoft traži da se Skype ikona makne iz Ubuntu icon s
Nisam siguran jel ovdje misliš na Mac, odnosno Darwin? Darwin ne spada u vlasnički UNIX... To što je user-stack vlasnički ne svrstava ga automatski u vlasnički OS jer se može koristiti i bez te komponentne.DoDo je napisao/la: Prema ovom grafikonu ispada da jedan vlasnicki UNIX daleko nadmasuje Linux u podrucju desktop koristenja...
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Re: Microsoft traži da se Skype ikona makne iz Ubuntu icon s
Darwin je open source, ali Os X koji je tamo izlistan je EULA.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!