čavrljanje
Moderator/ica: Moderatori/ce
Re: čavrljanje
Čašica ili štapić 3 dinara, kornet 6.
Tako smo za Aliju kupovali sladolede.
Tako smo za Aliju kupovali sladolede.
Where there is a gui there's a way.
- Suko
- Site Admin
- Postovi: 16079
- Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
- Spol: M
- OS: Mint 17 Cinnamon
- Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Re: čavrljanje
A kad si od djeda i bake dobio jedno "crvenu" onda si bio najsretniji na svijetu!Fugu je napisao/la:Čašica ili štapić 3 dinara, kornet 6.
Tako smo za Aliju kupovali sladolede.
- drone
- Moderator
- Postovi: 3293
- Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
- OS: Arch/KDE, Debian/Armbian
- Lokacija: Nova Gradiška
Re: čavrljanje
@Suko
Crvene su bile premija, ali ona siva je bila nešto misteriozno, to kad dobiješ padaš u trans. Njih i zelenih sam dobio nekoliko puta u životu. Naravno, mislim na period kad su stvarno vrijedile.
@Lutherus
Jesu to one što su nosili u sepetima na pijacu?
Crvene su bile premija, ali ona siva je bila nešto misteriozno, to kad dobiješ padaš u trans. Njih i zelenih sam dobio nekoliko puta u životu. Naravno, mislim na period kad su stvarno vrijedile.
@Lutherus
Jesu to one što su nosili u sepetima na pijacu?
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
- calisto053
- Moderator
- Postovi: 5812
- Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
- Spol: M
- OS: Mint 17.3 Cimet
- Lokacija: ~/kauč
Re: čavrljanje
Lutherus je napisao/la:![]()
E ovo je već kolekcionarski primjerak!
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.
jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu.
Re: čavrljanje
Sve do 10 dinara smo tako i nazivali. Ostalo su bile "hiljadarke". Po starim dinarima. To mi kao klincu nikad nije bilo jasno, a kasnije kad sam znao u čemu je stvar jako me smetalo. Kako je to tek strenđerima bilo zbunjujuće...Suko je napisao/la:A kad si od djeda i bake dobio jedno "crvenu" onda si bio najsretniji na svijetu!Fugu je napisao/la:Čašica ili štapić 3 dinara, kornet 6.
Tako smo za Aliju kupovali sladolede.
Where there is a gui there's a way.
-
Lutherus
Re: čavrljanje
E neznam koja je i koliko ih nosili na plac ali znam da je slika iz muzeja.
Doma imam par ovakvih
[img]
http://www.orlovac.eu/novac/aukruna/20_ ... 6.1916.jpg[/img]
Doma imam par ovakvih
[img]
http://www.orlovac.eu/novac/aukruna/20_ ... 6.1916.jpg[/img]
Re: čavrljanje
Suko je napisao/la: Svetoduhovci imaju najbolji informatičku službu od svih bolnica u Hrvatskoj.
Njihov bolnički informatički sustav je najkvalitetniji od svih naših BIS-ova. Mislim čak da ga je razvio jedan informatički potkovan doktor.
Na žalost zbog politikanstva, kumovskih i rodbinskih veza taj sustav nije zaživio u ostalim bolnicama iako su ga navodno htjeli donirati besplatno svima. (Nisam siguran za ovaj dio oko doniranja, ali mislim da je istina.)
Tako da me ne čudi Ubuntu na tom ekranu.
Silom prilika (zapravo neprilika) prije 4 godine sam 10-ak dana ležao u Vinogradskoj, prije 3 godine par dana sam bio prisiljen prespavati i u Svetom Duhu, obe bolnice su imale bežičnu mrežu (nezaključanu) ali koliko sam bio u stanju vidjeti i probati u Svetom Duhu je to bilo tehnički bolje izvedeno i bio je jači signal .. i da, u vinogradskoj su instalacije bile napravljene onak suhoparno po PS-u dok je na SvDuhu onaj dio koji sam vidio bio onak malo po PS-u, a malo po guštu i nekoj normalnijoj logici tak da je moguće da su sami zaposlenici imali u tome prste.
PS. Tete na intenzivnoj u Sv. Duhu su ipak za +10 .. za razliku od Vinogradske pa ih ovim putem pozdravljam, pogotovo curku kaj je vozila Peugeota 307 i koja mi je dala cigarete, skuhala kavu i otkopčala me s aparata i infuzija nakon čega više nisam izgledao kao borg .. pusa i mah-mah
Re: čavrljanje
U vinogradskoj su mi izvadili štitnjaću, a na duhu me oživljavali nakon anafilaktičkog šoka izazvanog kafetinom.