HOW (HrOpenWiki) - pitanja, prijedlozi, pomoć

Prijedlozi, komentari, kritike i sl. vezano uz portal.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Avatar
tuxi
Postovi: 889
Pridružen/a: 01 lip 2008, 17:41
Spol: M
OS: Ubuntu 10.04 LTS x64

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Post Postao/la tuxi »

Ooo za ovo mi je jos rano :mrgreen: al cu spremit jedan text pa dodat.
"Ništa nije sveto, sve je bruto i neto, sve je zabava ..."
Avatar
Grof
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Post Postao/la Grof »

Evo, konačno sam dobio minimalne vrijednosti rezolucije (to je osim spremanja u mp4 format i jedini uvijet) da Youtube prihvati video kao HD video i tako ga prikaže.

Evo dva primjera prikaza desktopa:

1. Omjer 4:3
Minimalna rezolucija: 1280x960 (1250kb/s)

Normal
http://www.youtube.com/watch?v=C5NaITlpEKE
HD
http://www.youtube.com/watch?v=C5NaITlpEKE&fmt=22

1. Omjer 16:9
Minimalna rezolucija: 1280x720 (1250kb/s)

Normal
http://www.youtube.com/watch?v=1NmeCl37KIQ
HD
http://www.youtube.com/watch?v=1NmeCl37KIQ&fmt=22

Obratite pažnju na razliku izmwđu normalnog videa i HD-a (u početku uvijek prikazuje normalni video, a ako kliknete na tekst ispod videa-desno: watch in HD prikazuje ga u HD tehnici ili dodate na liniji adrese opciju &fmt=22 pa odmah ulazi u HD

Bitan je omjer (4:3 ili 16:9), tako da idu i veće reze tipa 1600x1200 itd... također je bitno da se snima u mp4 tehnici

primjeri su uhvaćeni sa recordmydesktop programom, a konvertirani u mp4 sa ffmpeg-om i to konkretno ovako:

min reza za 4:3 HD

Kod: Označi sve

ffmpeg -i input.ogv -r 29.97 -vcodec libx264 -s 1280x960 -b 1250k -acodec libfaac -ab 112k -ar 48000 -ac 2 output.mp4
min reza za 16:9 HD

Kod: Označi sve

ffmpeg -i input.ogv -r 29.97 -vcodec libx264 -s 1280x720 -b 1250k -acodec libfaac -ab 112k -ar 48000 -ac 2 output.mp4
Radi i na našem Wikiju. pogledajte primjere. Potrebno je kliknuti na donji desni gumbić (strelica gore) i odabrati HD, ali tek kada video počne!

Još ne znam to poštelati da radi defaultno...
Avatar
Suko
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Post Postao/la Suko »

tuxi je napisao/la:Pivo! hehe :mrgreen: evo sad cu se prijaviti pa napraviti :P
Bravo majstore!
Samo ti piši.
Najbolje je kad napišeš tekst u Wikiju i onda uživaš u svojoj kreaciji. Čisto te tjera da pišeš još.
Ima uvijek posla na Wikiju. ;-)
Avatar
tuxi
Postovi: 889
Pridružen/a: 01 lip 2008, 17:41
Spol: M
OS: Ubuntu 10.04 LTS x64

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Post Postao/la tuxi »

Hehe hvala vam :mrgreen:

A cuj, nisam ni ovo jos zavrsio, al vec razmisljam da pisem jos haha :lol: sad me bas uhvatila volja :ugeek:
"Ništa nije sveto, sve je bruto i neto, sve je zabava ..."
Avatar
Suko
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Post Postao/la Suko »

tuxi je napisao/la:Hehe hvala vam :mrgreen:

A cuj, nisam ni ovo jos zavrsio, al vec razmisljam da pisem jos haha :lol: sad me bas uhvatila volja :ugeek:
Tako ti je to kod wikija.
Čista ovisnost.
Još malo pa ćeš svo svoje slobodno vrijeme provoditi na wikiju. rofl rofl rofl
Avatar
4ndY
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Spol: M
OS: Fedora/KDE
Lokacija: Hamburg, DE
Kontakt:

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Post Postao/la 4ndY »

Suko je napisao/la: Još malo pa ćeš svo svoje slobodno vrijeme provoditi na wikiju. rofl rofl rofl
To mi je od nekud poznato rofl
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
iv@n
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Spol: M
OS: openSUSE TW
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Kontakt:

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Post Postao/la iv@n »

Ovo za jubitu, konkretno instalacija fedore - trebalo bi uz pomoć nekog programa "ubrzati" nebitne dijelove, poput loadanja i sl...
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Avatar
DoDo
Postovi: 1559
Pridružen/a: 23 sij 2008, 11:51
Spol: M
OS: GNOME 3
Lokacija: ~/Croatia/Zagorje/Radoboj

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Post Postao/la DoDo »

iv@n je napisao/la:Ovo za jubitu, konkretno instalacija fedore - trebalo bi uz pomoć nekog programa "ubrzati" nebitne dijelove, poput loadanja i sl...
AviDemux i Pitivi su dosta oskudni. Upravo sam saznao za Cinerellu (http://www.heroinewarrior.com/cinelerra.php). Izgleda moćno, no skinut ću ju tek u ponedjeljak kad se vratim u Zg (na savi je ipak internet besplatan).
:mrgreen: Smile! It makes people wonder what you're thinking about... :mrgreen:
I am NaN, I am a free man!
Započnite svoje Linux iskustvo na http://wiki.open.hr
Avatar
Grof
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Post Postao/la Grof »

DoDo je napisao/la:
iv@n je napisao/la:Ovo za jubitu, konkretno instalacija fedore - trebalo bi uz pomoć nekog programa "ubrzati" nebitne dijelove, poput loadanja i sl...
AviDemux i Pitivi su dosta oskudni. Upravo sam saznao za Cinerellu (http://www.heroinewarrior.com/cinelerra.php). Izgleda moćno, no skinut ću ju tek u ponedjeljak kad se vratim u Zg (na savi je ipak internet besplatan).
Ma ne, kdenlive to sređuje elegantno. Naravno da treba ubrzati, ovo je samo tehnička proba. Da vidim kako se to vidi u HD tehnici, a vidi se!
Avatar
nicky
Site Admin
Postovi: 2074
Pridružen/a: 07 pro 2007, 16:30
Spol: Ž
OS: ubuntu 12.04
Lokacija: Zagreb

Re: OpenWiki - pitanja, prijedlozi, pomoć

Post Postao/la nicky »

Bok svima!

Odlučila sam napisati kako provesti instalaciju SMABE na Ubuntu i zapela na jednom problemu. Mislim da bi trebala priložit smb.conf i iskomentirat ga pa me zanima da li se slažete sa tim da uzmem svoj smb.conf, napravim copy/paste i iskomentiram ga ili imate neki bolji prijedlog kako objasniti uređenje istog?
Odgovori