Bicikli
Moderator/ica: Moderatori/ce
- Vl@do
- Moderator
- Postovi: 6220
- Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
- Spol: M
- OS: Arch KDE Plazma
- Lokacija: Zagreb
- Kontakt:
Re: Bicikli
Uz male preinake, dobar servis i zamjenu nekih dijelova koje ću nabaviti na otpadu ili na hreliću, poslužiti će on još meni puno godina. Kako je krenulo, čini mi se da ćemo sve više aktualizirati ovu temu. Auto ionako nemam, a ovaj službeni koji koristim mi se toliko već gadi da mi ne pada na pamet sjedati u njega na +30 u slobodno vrijeme.
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
- Vl@do
- Moderator
- Postovi: 6220
- Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
- Spol: M
- OS: Arch KDE Plazma
- Lokacija: Zagreb
- Kontakt:
Re: Bicikli
Kao što rekoh, godišnji odmor sam započeo sa 60 km dugom rutom po Vukomerićkim Goricama (Zagreb, Hrašće, Lukavec, Dubranec, Lukinić brdo i nazad).


Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Re: Bicikli
Koji peh.Popravim Gary Fishera (9 godina star) nakon što je riknula osovina i glavčina na zadnjem kotaču tj. promjenim felgu,prebacim kazetu i gumu i idući dani žena spuca bicikl autom,jer je zaglavila bravica na autu i usput je skurila anlaser.A baš sam naumio ovaj tjedan na posao sa biciklom....Kad te krene,onda te krene....
Sent from my PAP4300 DUO using Tapatalk 4 Beta
Sent from my PAP4300 DUO using Tapatalk 4 Beta
"Bolje je šutjeti i bit smatran budalom, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju!"
Re: Bicikli
Evo pomoći kad se umoriš od pedaliranja:
http://vimeo.com/68219134
http://netmobil.net.hr/techmobil/video- ... elektricni
http://vimeo.com/68219134
http://netmobil.net.hr/techmobil/video- ... elektricni
Where there is a gui there's a way.
Re: Bicikli
@Dani
Dobro, barem nije totalni peh .. ti si recimo u tom trenutku baš mogao malo vježbati gađanje, a žena u tom trenutku proviri iza mete da kaže kaj se dogodilo i tebi se malo luk omakne, a susjedov cucak je baš .. ma uvijek može biti gore i gori peh .. jeste svi živi i zdravi, jeste .. onda super
Dobro, barem nije totalni peh .. ti si recimo u tom trenutku baš mogao malo vježbati gađanje, a žena u tom trenutku proviri iza mete da kaže kaj se dogodilo i tebi se malo luk omakne, a susjedov cucak je baš .. ma uvijek može biti gore i gori peh .. jeste svi živi i zdravi, jeste .. onda super
- Vl@do
- Moderator
- Postovi: 6220
- Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
- Spol: M
- OS: Arch KDE Plazma
- Lokacija: Zagreb
- Kontakt:
Re: Bicikli
@Fugu, nije fora, mogu onda autom ili skuterom. Super se čovjek osjeća nakon toga, a o
da ne pričam.
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Re: Bicikli
Ma ne bi bio neki grijeh. Kad odeš predaleko, pa shvatiš da se trebaš i vratiti, evo asa u rukavu, bar da se odmoriš kakvu dionicu.
Kako danas kotiraju Bianchi bicikli? Kad sam svojevremeno kupovao, to je bila preporuka.
(Krajem prošlog stoljeća)
Edit:
Evo kopije nedavnog posta stavljenog u krivu temu:
Naletio sam na Biciklistički registar: https://www.bicreg.info/hr/
Citiram dio opisa, nadam se da se autori teksta neće ljutiti.
...Biciklistički registar osmišljen je kao baza brojeva okvira koja je stalno dostupna svakome tko ima pristup internetu. Osim broja okvira, u bazi se pohranjuje i slika bicikla, kao i dodatni opis. Ako bicikl bude ukraden, vlasnik će ga označiti kao ukradenog, a prilikom prodaje novi kupac može lako provjeriti nalazi li se baš taj bicikl na popisu ukradenih...
Hvale vrijedna inicijativa. Vjerujem da će barem malo smanjiti broj krađa, a povećati broj pronađenih.
Pohvala!

Kako danas kotiraju Bianchi bicikli? Kad sam svojevremeno kupovao, to je bila preporuka.
(Krajem prošlog stoljeća)
Edit:
Evo kopije nedavnog posta stavljenog u krivu temu:
Naletio sam na Biciklistički registar: https://www.bicreg.info/hr/
Citiram dio opisa, nadam se da se autori teksta neće ljutiti.
...Biciklistički registar osmišljen je kao baza brojeva okvira koja je stalno dostupna svakome tko ima pristup internetu. Osim broja okvira, u bazi se pohranjuje i slika bicikla, kao i dodatni opis. Ako bicikl bude ukraden, vlasnik će ga označiti kao ukradenog, a prilikom prodaje novi kupac može lako provjeriti nalazi li se baš taj bicikl na popisu ukradenih...
Hvale vrijedna inicijativa. Vjerujem da će barem malo smanjiti broj krađa, a povećati broj pronađenih.
Pohvala!
Where there is a gui there's a way.
Re: Bicikli
@Bertone
Bitno da smo svi živi i zdravi,a lim se popravi.
Kupujem novi bike i izgleda da će biti Specialized hardrock disc sport 29. Koja je to mrcina.U odnosu na starig gary fishera,položaj za upravljačem...ludnica.
Sent from my PAP4300 DUO using Tapatalk 4 Beta
Bitno da smo svi živi i zdravi,a lim se popravi.
Kupujem novi bike i izgleda da će biti Specialized hardrock disc sport 29. Koja je to mrcina.U odnosu na starig gary fishera,položaj za upravljačem...ludnica.
Sent from my PAP4300 DUO using Tapatalk 4 Beta
"Bolje je šutjeti i bit smatran budalom, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju!"
- dinosb
- Postovi: 308
- Pridružen/a: 12 lip 2011, 21:52
- Spol: M
- OS: Debian Xfce
- Lokacija: Slavonski Brod
Re: Bicikli
Jesi imao iskustva s time ili općenito s e-biciklima? Razmišljam da uzmem neki, ali opet, bilo bi zgodno čuti iskustva iz prve ruke, možda preporuku marke i slično. Relacija bi bila kuća-posao-kuća što je total cca. oko 25 km dnevno tako da bih uzeo L-ion bateriju jer mi ne treba velika autonomija.Fugu je napisao/la:Evo pomoći kad se umoriš od pedaliranja:
http://vimeo.com/68219134
http://netmobil.net.hr/techmobil/video- ... elektricni
Emotion 98.3 je napisao/la:Some people call the radio station and say "Fernando, are you bilingual?" I said I try anything once.
Re: Bicikli
Sorry, nisam.
Samo pedaliranje vulgaris.
Nedavno sam vidio onog Rimca da je prošišao s nekim čudnovatim, moram reći oku ugodnim elektrobiciklom, ali nisam stigao bolje pogledati ili poslikati. Ne znam da li je nešto kupovno ili home-made.
Samo pedaliranje vulgaris.
Nedavno sam vidio onog Rimca da je prošišao s nekim čudnovatim, moram reći oku ugodnim elektrobiciklom, ali nisam stigao bolje pogledati ili poslikati. Ne znam da li je nešto kupovno ili home-made.
Where there is a gui there's a way.