Bicikli

Razne diskusije nevezane za Linux.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Odgovori
Avatar
dinosb
Postovi: 308
Pridružen/a: 12 lip 2011, 21:52
Spol: M
OS: Debian Xfce
Lokacija: Slavonski Brod

Re: Bicikli

Post Postao/la dinosb »

Cool, hvala! ;)

Budem još malo razgledao po internetima pa ako nešto uleti za kupnju, naknadno potkrijepim dojmovima i slikom :)
Emotion 98.3 je napisao/la:Some people call the radio station and say "Fernando, are you bilingual?" I said I try anything once.
Avatar
Fugu
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
Lokacija: JustPine

Re: Bicikli

Post Postao/la Fugu »

Morao sam ovo postat:
slika
Where there is a gui there's a way.
Avatar
madone
Postovi: 1594
Pridružen/a: 09 srp 2008, 09:49
Spol: M
OS: Debian
Lokacija: Zagreb

Re: Bicikli

Post Postao/la madone »

dinosb je napisao/la:
Fugu je napisao/la:Evo pomoći kad se umoriš od pedaliranja:

http://vimeo.com/68219134

http://netmobil.net.hr/techmobil/video- ... elektricni
Jesi imao iskustva s time ili općenito s e-biciklima? Razmišljam da uzmem neki, ali opet, bilo bi zgodno čuti iskustva iz prve ruke, možda preporuku marke i slično. Relacija bi bila kuća-posao-kuća što je total cca. oko 25 km dnevno tako da bih uzeo L-ion bateriju jer mi ne treba velika autonomija.
Probao sam el Konu (iz CikloCenrtra) sad koja je točno bila(baterija i motor) ne sjećam se bilo je to prije cca 5 godina.
Dečko koji mi je posudio bajk je i uvoznik dijelova za el bajk. Tak da je vjerojatno bila naj jača oprema..
Fascinirao me okretni moment, snaga, bajk vuče ko` lud.. on s njim na Sljeme ide bez beda.
Jedina loša stvar je težina cca 30kg i smanjena upravljivost radi težine i njenog rasporeda, uglavnom osjeti se..
Ali za po gradu, cesti je mrak. Troši 1kn el.energije na 100km :)
Avatar
dinosb
Postovi: 308
Pridružen/a: 12 lip 2011, 21:52
Spol: M
OS: Debian Xfce
Lokacija: Slavonski Brod

Re: Bicikli

Post Postao/la dinosb »

madone je napisao/la:Probao sam el Konu (iz CikloCenrtra) sad koja je točno bila(baterija i motor) ne sjećam se bilo je to prije cca 5 godina.Dečko koji mi je posudio bajk je i uvoznik dijelova za el bajk. Tak da je vjerojatno bila naj jača oprema..
Fascinirao me okretni moment, snaga, bajk vuče ko` lud.. on s njim na Sljeme ide bez beda.
Jedina loša stvar je težina cca 30kg i smanjena upravljivost radi težine i njenog rasporeda, uglavnom osjeti se..
Ali za po gradu, cesti je mrak. Troši 1kn el.energije na 100km :)
Fascinantno! Sad sam totalno zagrijan za takav stroj. Hvala na infou :)
Emotion 98.3 je napisao/la:Some people call the radio station and say "Fernando, are you bilingual?" I said I try anything once.
Avatar
b4sh
Postovi: 441
Pridružen/a: 04 tra 2012, 21:31
Spol: M
OS: Debian

Re: Bicikli

Post Postao/la b4sh »

Prije dva tjedna stigo sve u svemu sam moro cekati 6 tjedana da ga sklope posto ga sklapaju po tvojoj mjeri :thmb-up

https://www.canyon.com/mountainbikes/bike.html?b=3043

ovo je vec drugi od ove firme :thmbs-up cista 5 od bicikla :thmbs-up
"The quieter you become, the more you are able to hear...."
Avatar
shicy
Postovi: 8905
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Spol: M
OS: Slackware

Re: Bicikli

Post Postao/la shicy »

3700 €??? Za te pare mogu auto uzet bokte :D
I točit ga ohoho vrimena
Avatar
b4sh
Postovi: 441
Pridružen/a: 04 tra 2012, 21:31
Spol: M
OS: Debian

Re: Bicikli

Post Postao/la b4sh »

jedni investiraju u biciklo drugi u auto a treci negdje drugdje :thmb-up

slika

posto se bavim biciklizmom godinama jako mi je vazno da komponente i tezina odgovaraju . Ljepo ga je za vidit i za vozit :thmbs-up, kvalitet kosta .

sto se tice cijene jos je i jeftin sa tim komponentama posto je ovo direktno od fabrikanta jer nema nikoga izmedu da zajebava za cijenu . Druge marke bicikla sa ovim komponentama kosto bi daleko preko 6.000 €


Rahmen Canyon Nerve AL+
Dämpfer Fox Float CTD Adjust Factory Kashima BV
Gabel Fox 32 TALAS CTD Adjust FIT Factory Kashima
Steuersatz Cane Creek 40
Schaltwerk Shimano XTR RD-M985 Shadow Plus 10-speed
Umwerfer Shimano XTR
Schaltgriffe Shimano XTR
Bremsgriffe Formula T1
Bremsen Formula T1
Naben Crankbrothers Cobalt 3
Zahnkranz Shimano Deore XT 11-36 10-speed
Felgen Crankbrothers Cobalt 3
Reifen Continental Mountain King II
Kurbeln Shimano XTR FC-M980 10-speed
Kettenblätter 42/32/24
Innenlager Shimano XTR FC-M980

Vorbau Crankbrothers Iodine 1
Lenker Crankbrothers Cobalt 2 Riser
Griffe Ergon GA-1
Sattel Selle Italia SLS Kit Carbonio Special Edition
Sattelstütze RockShox RockShox Reverb Stealth
Pedale Auslieferung ohne
Rahmenhöhen S, M, L, XL
Farbe stealth





https://www.canyon.com/mountainbikes/bi ... ab-reiter2


LP b4sh
"The quieter you become, the more you are able to hear...."
Avatar
madone
Postovi: 1594
Pridružen/a: 09 srp 2008, 09:49
Spol: M
OS: Debian
Lokacija: Zagreb

Re: Bicikli

Post Postao/la madone »

Sweet džizus ! Cijena i kvaliteta je junačka mora da je i pilot :)
Kakve to felge i žbice ima, nikad vidio ? DH bike sa 24 žbice ?

To je neka nova tehnologija, vidim da su drukčije i spojene ? Koliki hod ima naprijed i nazad i kak to da nema i feder odozada, kaj nije to uobičajeno na DH biciklima ili je moje znanje toliko zastarjelo ? Koliko kila ima, mada nije pristojno pitat za DH bike...
Ne ide mi baš švapski.. :D

edit
Ne znam kak sam ja to brzopleto zaključio da je to DH :oops kad malo bolje pogledam to je All mountain.. jel
AHA "Downhill-Passage" , to me smotalo, ne kužim švapski :)
Avatar
bertone
Site Admin
Postovi: 11554
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Spol: M
OS: LMDE 6

Re: Bicikli

Post Postao/la bertone »

Fugu je napisao/la:Morao sam ovo postat:
slika

E da, to već hoću pitati danima .. to si ti s blizankama kako napadate uspon ili .. samo slika zanimljivog bicikla? :-D
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: LMDE 6
Slika: [url=https://i.postimg.cc/fs6gNqZt/Slika-zas ... -58-57.png[/url]

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
b4sh
Postovi: 441
Pridružen/a: 04 tra 2012, 21:31
Spol: M
OS: Debian

Re: Bicikli

Post Postao/la b4sh »

madone je napisao/la:Sweet džizus ! Cijena i kvaliteta je junačka mora da je i pilot :)
Kakve to felge i žbice ima, nikad vidio ? DH bike sa 24 žbice ?

To je neka nova tehnologija, vidim da su drukčije i spojene ? Koliki hod ima naprijed i nazad i kak to da nema i feder odozada, kaj nije to uobičajeno na DH biciklima ili je moje znanje toliko zastarjelo ? Koliko kila ima, mada nije pristojno pitat za DH bike...
Ne ide mi baš švapski.. :D

edit
Ne znam kak sam ja to brzopleto zaključio da je to DH :oops kad malo bolje pogledam to je All mountain.. jel
AHA "Downhill-Passage" , to me smotalo, ne kužim švapski :)
Vidim da si vidio da je All-Mountain Bikes , felege su rucni rad fabrikanta Crankbrothers Cobalt 3 karbon-cobalt ,kila ima 12,30 kg a sto se tice testova sve je pobjedio kao i u ostalim kategorijama nosi Canyon uvjek prvo mjesto. Ovo mi je model ispred https://www.canyon.com/mountainbikes/bike.html?b=3028 ovoga , medutim ove godine sam odlucio da uzmem 150 mm Federweg (amortizere) model All-Mountain jer iduce godine planiram preko TransAlp: Oberstdorf - Gardasee http://www.bikealpin.de/tour-details/to ... rdasee_ii/ pa mi ovaj bolje dode jer je u kombinaciji Uphill i Downhill pa ti javim kako sam proso :thmb-up

Mislim da neces pogrijesiti ako si planiras uzimati Canyon jer je nesto neopisivo nesto slicno kao sto ljudi kazu kad uzimas audi ili mercedes jer je bike napravit po tvojoj mjeri i drugo je sto je rucni rad nije seriska proizvodnja https://www.canyon.com/shop/information ... sales.html i ovdje su ti jos 8 razloga zasto Canyon https://www.canyon.com/shop/information/reasons.html . Sto se tice isporuka salju i za Hrvatsku jer mi je prijatelj narucio a znam i za jednog prijatelja u Italiji i on je napravio isto za nekih 38,40 € + 16,90 € Bikeguard.

Samo Shimano XTR dode ti oko 1.099,90 EUR
Fox 32 TALAS CTD Adjust FIT Factory Kashima oko 959,00 EUR
Fox Float CTD Adjust Factory Kashima BV oko 529,00 EUR
Cobalt 3 Disc 6-Loch Laufradsatz 629,00 EUR


Sve u sve bike je ludnica jer sam na svim stazama koje vozim i do min 10 min brzi :thmbs-up

LP b4sh
"The quieter you become, the more you are able to hear...."
Odgovori